Krb do obývačky

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Zdravím, vedeli by ste mi prosím poradiť firmy, ktorá vyrába kvalitné, ale zároveň aj dobre vyzerajúce krby? Ideálne na taký minimalisticky, moderný štýl. Zariaďujeme dom a na tomto sme sa zasekli. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari Keď je krb, tak je prirodzené, že to treba využiť, najmä keď sa človek vie dostať k drevu za dobrú cenu tak kúriť plynom alebo elektrinou by bolo zbytočné. Najmä keď tie ceny idú neustále hore. A teda dovolím si tvrdiť, že to teplo je aj pocitovo iné ako klasicky keď sa kúri. @matlies Vyzerá dobre, mne sa to presklenie páči keď je to z viacerých strán, že máš možnosť oheň vidieť z akejkoľvek strany.
Odpovedať
@gastan11 aj mne ale ked som kupoval tak mali akciu na tento za 980€ a ti bolo fakt dobre oproti dnesnej cene cez 1500€ Nelutujem a uplne suhlasim ze to teplo je ine a prijemne.
Odpovedať
@gastan11 vdaka. To oslovilo aj nas. Ine je ked ma niekto uzavrety priestor, ale my ako mame dolu to otvorene, tak sme radsej volili takyto typ a nelutujem. Lebo to aj dobre vyzera a aj vykuri jak potrebujeme.
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari My sme síce viacej za krb dali, ale teda ani dnes to neľutujem, lebo kúrime prevažne v ňom a nemusím riešiť problémy, ktoré by mohli vzniknúť z krbu ktorý by nebol dobre urobený. Kamarát ten má začmudené stropy. Hlavné je aby dobre slúžil, to je základ. @matlies To úplne chápem, ale veď dnes už aj ponuka je taká široká, že je ozaj z čoho vyberať, že si človek podľa predstáv vyberie. Ako dlho ho máte?
Odpovedať
@gastan11 ja som zvazoval otvarane posuvom hore kedze ten je dobry koli zadymeniu ale ta cena bola extrem. Ked je utesneny dom treba pootvorit okno a zaviet vsetky nasavania do ohniska. Prikladat tiez az ked su uhliky. Niekedy staci naucit sa nakladat a zadymenie nieje.
Odpovedať
@profistavbari takze mate 16kw vlozku ale taky vykon nevyuzijete. Mate velke ohnisko, ktore taktiez nevyuzijete, teda ano vyuzijete ale kratku chvilu lebo by ste sa upiekli. Ste ako ITckar , ktory chce mat 16 jadrovy procesor ale bude na pc prezerat len web a pozerat filmy 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari Hej hej, to teraz je veľa takých vložiek a tiež mi to príde ako fajn. No je to o prioritách samozrejme a o tom, koľko je človek ochotný investovať, zaplatiť za ten krb. Obostavbu si si sám robil?
Odpovedať
@gastan11 ano. Samot.
Odpovedať
@turbot treba precitat co som posal hore a ak to tteba zopakovat prosim cez sukromnu postu nech tu nemusim pisat kazdemu nechapavemu zvlast😉
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari Potom klobúk dolu, mňa by na to asi nik nenahovoril 😄 Aby som niečo nepokazil.
Odpovedať
@matus_turansky. Kde by sa to malo realizovať? Aký máš priemer komína atd. Podľa toho sa potom informuj aj na tip krbovej vložky
Odpovedať
@gastan11 to je pohoda to nieje moj 1.😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
@gastan11 tento rok nam to robili. Cize az teraz si ho uzivame, ze ozaj. Sice trochu sme kurili aj ked ho urobili, ale to bolo len po troske, teraz kurime v nom stale, ked sme doma a teda kedze je situacia aka je este ohladne pandemie, tak sme viac doma ako mimo niekde 😄 Aky som rad, ze sme pochystali drevo uz v lete, ze teraz vobec nemusim nic riesit 😄
Odpovedať
@matlies davali ste si robit teplovzduch ci akumulacny? S tym chystanim dreva, co pises su ludia ktori maju problem, ze sa im do toho nechce, moj svagor je taky 😄 Ale tak to k tomu patri 😄
Odpovedať
@mambo11 teplovzdusny, ale tak to je na kazdom co je vhodnejsie, zalezi ake su tepelne straty, ze co sa viac oplati, aky vykon treba aj vsetko. No tak kto ma s tym problem, tak nech nejde do kurenia drevom, jednoduche je to. Ale teda pre nas to bol relax 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@matlies No to chápem, u nás podobne. Tiež teraz som rozkuroval, lebo dnes budem celý deň viac menej len doma. A výhodou je aj to, že vlastne drevo je ešte stále cenovo relatívne fajn, takže takto kúriť ma ani nebolí po tejto stránke.
Odpovedať
@matlies tak dnes do nizkoenergetickych domov asi malokto by isiel do akumulacneho, nie? Ale zase na nejakej chate a vo velkom dome mat akumulacny, ktory sa nahreje a bude teplo este aj potom co vyhasne, tak to je parada. Pokial je to takto pre teba tak jasne ze je to v pohode len teda jak som ti pisal nie kazdy je s takym chystanim stotozneny, vela ludi dnes vsetko najradsej bez roboty 😄
Odpovedať
@mambo11 co by mal byt akoze za problem s akumulacnou obstavbou krbu pri NED?
Odpovedať
@hockto nehovorim, ze by mal byt problem, len pri niektorych domoch je to zbytocne, ked sa vykuri aby aj nadalej salal ten krb teplo. Ze ozaj to bude na plavkovu teplotu. Kazdy podla toho jak uzna za vhodne.
Odpovedať
@hockto jediný problém ako pri každom lokálnom zdroji, nerovnomerné teplo , nejde nastaviť podľa času, miestnosti, naložíš a musí to zhorieť nemôžeš hocikedy vypnúť ked už teplo nepotrebuješ, no napr pre chaty reštaurácie slúži viac i pre relax, ved len preto sa dnes používa, kúrenie je výhodnejšie cez podlahovku tam ide regulovať všetko a je úplne jedno aký zdroj sa použije, kľudne i drevo
Odpovedať
@mambo11 prave naopak, akumulacny je vhodnejsi lebo ti nesala vsetko teplo hned do miestnosti, ktoru hned prekuri, ale ho akumuluje a sala postupne
Odpovedať
@mambo11 no mne praveze pride lepsi pre NED akumulacny krb nez teplovzdusny, nebyt tej podstatne inej ceny a okolnosti tiez by som bral aku obstavbu
Odpovedať
@jamur ale sála cez sklo a to má každá vložka aspoň jedno a samozrejme čo najväčšie, nebudeš predsa pozerať na mini takže aspoň väčšiu miestnosť 40 m2
Odpovedať
@duzu Salave teplo zo skla sa odhaduje na 2-3kw vykon, este zalezi ci mas 2 alebo trojsklo a oplach.
Odpovedať
@hockto Veru, kamos ma mega obyvak a teplovzdusny, prakticky ho pre obrovsky hic nepouzivaju, ale ako kus je pekny. My sme zvolili akumulacny s ciastocnym odizolovanim plasta a s teplovodnym vymennikom, teplotna krivka stupa pomaly, vsetko prebytocne teplo ide do AN aj TUV, podlahovka si berie podla ekvitermiky, ani pri pravidelnom kureni nemame viac ako 26 st (, 1x rozlozim + 1x dohodim a krb prijemne teply este na druhy den na obed. Ako teplovzdusny len male vlozky s adekvatnym vykonom a to do 8kw max.
Odpovedať
@janopopovec mám teplovzdušný ,ale výstup, ide regulovať, musí sa správne navrhnúť veľkosť nasávania a výstupov v pomere k výkonu, ked spaľuje na vyšší výkon, výstup v obostavbe uzavriem a teplo sála zo skla, základ je naloženie opačne zo správnou skladbou dreva, vždy horí len vrchná vrstva , celkovo i 10 hod , jedine tak sa dá regulovať najlepšie výkon teplovzdušného a na rozdiel od sálavého teplo vo všetkých oddelených miestnostiach,aj bez drahého rozvodu vodou, na to používam el kotol ten vie regulovať pri 100% účinnosti pri každom výkone, lebo nemá komín, žiadna vložka to nevie, v každej fáze horenia je iná účinnosť , vždy nižšia ako 100%
Odpovedať
@duzu No kamos mal takto zle dimenzovany otvor, mal ho najpr relativne nizko a v obostavbe sa mu hore hromadil horuci vzduch, furt mu nieco smrdelo , ale detaily neviem, museli mu to prerobit a vyustku rozsirit posunut vyssie, no prekurovanie je aj tak problem. Nas hori velmi hospodarne, ak spaliny v komine dosiahnu 125 st a krb je uz vo faze horenia a nie rozkurovania, hlavny privod vzduchu klapka sama uzavrie na 20%. Dutina s vymennikom sa nejako extra nenahrieva, na dotyk okolo 42 st, je bez izolacie a akumulacna. Spodok bezprostredne okolo vlozky je ciastocne izolovany, prakticky sa citelna nahrieva len velmi mala cast. Ak spaliny pri vstupe do komina schladia pod 125 st.zacne sa otvarat klapka. Pri spravnom nastaveni ohniska horia len splodiny nad ohniskom pri dopalovacich tyciach, spodok akoby nehorel.
Odpovedať
Profilova fotka
@janopopovec preto je dobre aspon z mojej skusenosti sa ohladne typu obostavby poradit s krbarom. Lebo mnohi ked sme s niecim takymto neprisli do kontaktu ani nevieme, co by bolo dobre. Ja sam neviem akoby som vybral 😄
Odpovedať
Profilova fotka
A so značkou H&T design máte niekto nejaku skusenost? Mojej žene sa páči velmi ich dizajn, tak že či si aj kvalitne 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@matus_turansky mas na mysli plynovy krb? Viem, ze oni take maju a to zrovna moja salka kavy nie je, my mame klasiku na drevo a to by som nemenil, ak chces vidiet, poslem ti do IP.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?