Kozub v obývačke

Profilova fotka
ahojte ty co maju kozub v dome ste s tym spokojny?a ked mate prieduchy neostava vam stame skvrny na satenach a nemate dym v dome ja len preto lebo aj mi uvazujeme ned kozubom....takze vsetci ca mate doma o obyvacke kozub tak piste aky ste spokojny :-) :-) :-) :-)
Odpovedať
V obyvke nemám, ale na prízemí v jednej rustikálne zariadenej izbe. Som rada, že sme ju tam dali zhotoviť, pretože každý deň stieram čierny poprašok z nábytku, celú sedačku musím mať komplet prikrytú nejakou dekou, pri prikládani dreva dochádza k občasnému zadymeniu, k mierne začernenej farbe krbu nad prieduchmi. Máme ho už 3 roky, pretože okrem idilky praskajúceho ohníka, sme ho využívali aj na vykurovanie zrekonštruovaného domčeka. Na Vašom mieste by som radšej volila elekrický krb na stenu, ktorý by slúžil ako vyhrievacie teleso a zároveň by bol imitáciou bežného krbu. Niečo podobne v paneláku ma aj moja dcéra a je spokojná. Je to pekné a pôsobí ozajstným dojmom horiaceho ohníka. Dnes na trhu mate obrovské množstva rôznych takýchto výrobkov a vyberiete si podľa Vami vlastného vkusu. Prajem Vám dobrý vyber.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mám v obývačke krb 8 rokov a spomínané problémy nepoznám. Je totiž dôležité aby bol správne zosúladený komín s krbom. Tzn. že jeho priemer by mal navrhnúť človek ktorý sa tomu rozumie. Myslím tým že rozumie komínu i spotrebiču. čo sa krbu týka doporučujem kupovať taký ktorý má dobre regulovateľný primárny aj sekundárny vzduch. A zásada pri kúrení v krbových vložkách je, že sa prikladá na žeravé uhlie nie keď prebieha horenie plameňom. Po čase pravdepodobne vznikne na strope alebo stene tmavé miesto od prúdenia horúceho vzduchu ktorý so sebou nesie čiastočky prachu. Rozhodne by tam nemali byť spaliny (dym). K takémuto znečisteniu sa dopracujete za 3-5 rokov, podľa frekvencie používania. Dôležité je tiež pamätať na prívod vzduchu-stačí mikroventilácia na okne. Týmto spôsobom spotrebúvate starý vydýchaný vzduch a prirodzene sa Vám vymieňa.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?