Elektrický krb s ohrevom - máte niekto skúsenosti?

Ahojte má niekto z vás elektricky krb s ohrevom? Ak áno malo zmysel ho dať čo zbytočne vyhodené peniaze ? Poprosím aj foto ak niekto má 👌
Odpovedať
ano mam elekt. krb s ohrevom, akurat, ze ohrev som nikdy nezapol,/pardon raz na test a kuri to jek besne, ale aj elektromer sa krutil jak besny :-D/ dom vykurujem klimou, a krb je iba ako esteticky doplnok, no a ci su to vyhodene peniaze netusim 480,- eur aj s obostavbou bola asi desatina ceny co niekto vyhodi za komin a krb na drevo a potom ma s obyvacky kotolnu :-D , no je to na kazdom ako sa rozhodne, ja som zasdne proti zadymovaniu okolia preto som volil elekt. krb. ale aby som bol presny mam aj na drevo, ale v lesoch na chate kde je to o inom a nikoho neotravujem dymom, syn zrusil krb po cca 6rokoch a dcera hned po 2rokoch dovod? male deti aby sa nepopalili a to boli vyhodene peniaze do luftu :-D ja uz male deti nemam, ale zas som uz dost stary na to aby som prevadzkoval nejaku kotolnu v obyvacke :-D
Odpovedať
@kavar mohol by si pridať fotku? Potom teda to máš skôr len ako zážitok hej? Že atmosféru :-D
Odpovedať
@robert_bo no snad sa podari ak pride dcera na navstevu poliat kvietky , lebo mobil mam predpotopny a som mimo SK, snad nezabudnem, lebo stareho cloveka uz aj skleroza premaha :-D
Odpovedať
@kavar chcel by som to vidieť, lebo kamarát byt prerába a niečo také špekuluje, že by si to dal do obývačky pod telku ako namiesto skrinky tam, no neviem si to celkom predstaviť, že akoby to ukázalo. Neboj sa s tým telefónom nie som na tom o nič lepšie :-D Dúfam, že mi nevypovie službu lebo nie som pripravený na to aby som si zvykol a učil sa na novom 8-(
Odpovedať
@robert_bo najlepšie je to dať pod TV a kúriť ním... :-D Ja teda mám krbové kachle /nie pod TV :-D / a nemám z obývačky ani kotolňu, ani nezadymujem okolie. Treba vedieť kúriť. :-) Na druhú stranu sused kúri drevom celú sezónu a cez okno vidím, či pápeža zvolili, či nezvolili...
Odpovedať
To uz by sa asi vyplatilo skor pouvazovat o ekokrbe. Ucinnost oproti klasickemu krbu skoro 2-nasobna, cista prevadzka. Len si treba dat pozor na vetranie a plnenie.
Odpovedať
Profilova fotka
Mne osobne tie elektrické, plynové a rôzne eko a bio krby nič nehovoria. Keď sme mali dlhší výpadok elektriny tak všetci mrzli, niektorí sa naťahali predlžovačky od agregátu aby im išlo aspoň obehové čerpadlo a mohli kúriť plynom. Dtto bolo pri kalamite v Tatrách kde "horali" bedákali, že pomrznú lebo nemajú elektrinu. My sme mali teplo z dvoch krbov a varili sme na platni a všetko na drevo. Akurát večer sme tam dali 2-3 brikety a ráno od nich zakúrili v ešte teplom krbe. Tam keď prudko otvoríš krb tak trochu tú kotolňu cítiť. Inak už ten krb využívam v sezóne 1 max. 2x za týždeň a tiež si užívam pohodlie plynového kotla.Na chalupe kúrim iba drevom, varím na dreve a saunu mám tiež na drevo ( za 30 min 110°C ). Dnes by som si dal do domu Hypokaustovu pec. Tej však treba prispôsobiť celý dom.
Odpovedať
A má prosím vás niekto aj foto ako to máte doma zakomponované ? ✌🏼
Odpovedať
@kosto13 pre mna je to tiez velka neznama a najma mam pocit, ze clovek nema z toho taky pozitok jak ked ide o drevo ;-)
Odpovedať
@megdesign keď mám pocit, že on to chce skôr pre tú vizuálnu stránku, pre to ako to vyzerá a nie preto aby kúril, ale tak nikdy nevieš čo z človeka vyjde, aký nápad. To poznám také typy. Naši majú suseda, ktorý tak kúri, že o tom vie celá dedina pomaly. Všade smrad, dym.
Odpovedať
ja kúrim jednu miestnosť olejovým radiátorom (pre niekoho možno žrút energie, ale vdaka nemu ma dali do vyššej sadzby a platím len o pár eur viac ako predtým takže mám to skoro zadarmo a chcem nadalej tam kúriť elektrinou) a tiež sa po tom pokukávam, lebo esteticky je to krajšie, ale tiež neviem ako je na tom výkonnosť, či by to vykúrilo rovnako dobre alebo nebodaj lepšie v pomere spotrebovaná energia/vydané teplo do miestnosti. Takže aj mňa by zaujímala odpoved, či má niekto skúsenosť
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
@petrah_m dobrý deň dali ste si ho ? Ako to vyzerá ? Dakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?