Aký máte názor na návrhy obývačkovej steny?

Ahoj, neviem sa rozhodnut a chcem vediet vase nazory na tieto dva navrhy. Dakujem
Odpovedať
1
2
@kvietok89 ahoj, za mňa jednoznačne návrh číslo dva. Na prvý pohľad priestrannejšie a “uhľadenejšie”
Odpovedať
@kvietok89 myslim ze ani jeden nie je velmi prakticky. Mat dolne police na podlahe nie je najlepsie riesenie a horne police su dost vysoko. Ja by som vobec nedavala okno vedla telky ale radsej by som tam zavesila skrinky plus police
Odpovedať
za mna druhy, to sedenie pod oknom je fajn, len calunenie by som nedavala pod okno. Ak ked na lavici pod oknom by sa vyborne darilo kvetom, ale je to o tom co viac preferujete. Tie horne police by som mozno dala ako skrinky, aspon bude kde odkladat vianocne ozdoby. Na otvorene police je to moc vysoko, to utierat na tyzdennej baze by bolo o hubu. Aste do dna skriniek zakomponovat osvetlenie a bolo by to fajn
Odpovedať
opravujem, calunenie len pod okno, nie pod telku. Nejak som sa domotala...
Odpovedať
Dakujem za nazory, okno je na juznej strane, cely den tam bude slniecko 🙂 tak sa tesim na to leharo. Mam vela knih ktore by som chcela vylozit do tych hornych polic a do dolnych zas knihy pre moje 3 deti. O praktickost mi v tomto priestore moc nejde skor nech je nam tam fajne na velkom gauci a v okne. Priestor na ukladanie sezonnych veci mam v podpivnicenej garazi.
Odpovedať
Dobrý večer, máte pekný svetlý priestor a mám pár poznámok a otázok. Návrh 1: ak budete pozerať tv z gauca ako je umiestnený nebudú všetci vidieť resp nebude to komfortne. Nechcete otočiť gauč do priestoru? Nemusí byt na stene narazeny, práveže v takto pekne výraznej farbe by som z neho spravila solitérnv priestore a aj vzhľadom na umiestnenie telky by to bolo lepšie. Knižnica so sediliou je skvelý nápad, ale opäť chcete to mat všetko takto nakope? Budete ju využívať? Resp načo je kútik bude slúžiť? Na relax a a užívanie si výhľadu? Neviem koľko ľudí bude v obývačke bežne a ako trávite čas , ale mat knižničný kútik vedľa telky neviem neviem. Spodné Police by som možno dala všetky plne alebo všetky prázdne. Do tých horných otvorených planujete dať knihy? skúste ich nedať vôbec uvidíte ako pekne sa Vám otvorí priestor. Ako ich budete dávať dole? resp čo bude v policiach celkovo? Pekný nápad s policami po celom obvode. Návrh 2: celkovo vyzerá uhladenejší ale opäť, telku si z gauca pohodlne pozrie jeden človek. Skúste ten gauč otočiť smerom k telke, pripadne potom aj jedálenský za ním. Aký je rozmer izby? Vybrali ste krásnu farbu gauca🙂
Odpovedať
Profilova fotka
police su ako za trest, ale ak si rozhodnuta, ze chces do toho ist tak budis, ja by som bol skor za ten prvy, mozes sa opriet, je to take oddelene, mne to viac sedi
Odpovedať
@drejka dakujem, zelena je moja farba 🙂. uprimne u nas telka nejde cez den takmer vobec. Aj sme s muzom rozmyslali ci ju tam budeme montovat. Deti su este male a ked budu skolopovinne tak sa v tomto priestore budeme ucit. Radsej sa chcem divat do zshrady cez 4 metrovy portal ako na telku 😉
Odpovedať
@steffan33 co sa pytam znamich tak muzi mi vravia 1 a zeny 2 😄
Odpovedať
Tak v tom prípade, že telka je len doplnok tak je to ok. Gauč sa mi pozdáva viac ako je v návrhu 2, ale tie Police po celom obvode vyzerajú lepšie, celé to začnú aj ukončia ak Viete ako to myslím.
Odpovedať
@kvietok89 ak je to okno ozaj na juznu stranu, tak to nebude na celorocne citanie. V lete nvm ci tam vydrzite a v ostatnych rocnych obdobiach tiez nvm. Resp. nam sa take nieco tiez pacilo,vsade je to nafotene. Zaujimal by ma aj nazor niekoho kto to realne ma a ake ma skusenosti. Najpraktickejsie sa mi aj tak javi samostatne vyrazne kreslo do priestoru a lampa k tomu. Ale uz som sa rozpisal. Druhy navrh lepsi.
Odpovedať
Za mna navrh c. 1. Btw.Pozerat telku vedla okna, kde pecie slnko nie je šťastne riesenie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
U mna by to bola isto varianta 1. Posobi to tak pekne oddelene. to sa mi fakt moc paci a este aj ta lavica a velke okno. Taka lenoska je isto super
Odpovedať
Heh ja by som tam telku vôbec nedávala a spravila by som si presklennú stenu ak by mi to však aj výhľad dovolil. Hrozne moc sa mi to pači. No fakt tá jednotka je super
Odpovedať
Mne sa tiez viac pozdava variant cislo 1. Ale kvoli comu, to ani neviem. Proste mi to pride krajsie a aj viac ulozneho priestoru.
Odpovedať
Tá prvá varianta mi viac sedí. Je to oddelené, neviem si predstaviť to sedenie pod telkou. Aj keď najlepšie by bolo keby presklená by bola celá stena, to by bolo super, miesto telky.
Odpovedať
@robert_bo presklenu stenu 4 m mame oproti gaucu s vyhladom do velkej zahrady 🙂 . Toto okno ani nebolo potrebne ale bolo mi luto nemat okno na juznej strane.
Odpovedať
@kvietok89 tak to chápem, to sedenie pri okne sa mi páči, to je fajn, tak potom skôr fakt to prvé 😉 Len police by som asi uzavrel, nech sa tam prach nechytá.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Nieco z oboch. Co by som zmenila v druhom : calunenie alebo matracne vankuse len pod oknom, police napravo ako v prvom obrazku, s tym ze tam bude opierka o ne, nie tak ako je to teraz. Nech sa mozes opriet a nie stale padat z vankusov. Pol zavretych dolnych skriniek. U nas sa tv tiez pusta min, ci by bola pri, alebo oproti oknu mi je fuk. K tomu uceniu s detmi: Ucit sa, pisat, kreslit budu na stole. Na jedalenskom stole (?) - prenasanie pisaniek, knih, ceruziek, vytvorov; resp odkladanie toho, ked pojdete olovrantovat/vecerat. - Bud to odlozis na kraj stola a bude to zavadzat, alebo na stolicku a bude to padat, alebo do nejakej zasuvky na to vopred pri planovani urcenej. 🤓 samozrejme zostava moznost to hned upratat do tasky/detskej izby.
Odpovedať
Profilova fotka
Mne sa tá 1 páči asi najviac, len je pravda, že by som asi tie poličky aj uzavrela. Nechcelo by sa mi ich každú chvíľu utierať od prachu
Odpovedať
Za mna 2 navrh. Budete to mat krasne. A ja by som neuzatvarala tie skrinky lebo prach, ako tu bolo pripomenute. Tak to ma kazdy a knihy maju svoje caro. Navyse v spojeni so sedenim v okne a vyhladom do zahrady to bude naozaj kutik pre pohladenie duse
Odpovedať
moje inspiracie 🙂 uz len to spravne doladit
Odpovedať
Profilova fotka
Mne sa to tiez paci, no manzelovi absolutne nie, ani ked som mu ukazala tuto fotku, tak drzim palce pri aranzovani.
Odpovedať
Profilova fotka
@kvietok89 vies, ze toto ma ani nejako neprekvapuje? casto mam pocit, ze sa muzske a zenske vnimanie odlisuje 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@kvietok89 Tu je pekne vidieť rozdiel medzi inšpiráciou a realitou, keď je nejakú kúsok domu pekne nastajlovaný a nafotený je to o niečom inom. Mne príde že si s tých dvoch obrázkov zobrala práve to zlé preto to s nimi nemá nič spoločné. Ten prvý je mi príde ako minimalistické riešenie, neutrálna šedá podlaha a zvyšok pohľadové CLT panely a aj materiál políc a zvyšku je rovnaký a ten zelený podsedák je tam také oživenie a pekne ladí zo stromom za oknom. Ten druhý obrázok mi príde viac do takého severského štýlu, väčšina v šedej a bielej s pár farbami na oživenie. U teba police ladia s podlahou ale s ničím iným, a to okno mi príde nejak veľké a tá lavica v ňom vyzerá ako posteľ pre návštevu aj v tej prvej variante nie to ešte v tej druhej. Ak chceš drevené police skús dať za ne tiež dekor dreva podlahu šedú a skús ich nejak vkusne usporiadať nie dlhé rady ako v nejakom supermarkete, hlavne sa drž hesla menej je viac.
Odpovedať
@martosko dakujem za nazor, police ladia s podlahou s nicim inym 🙂 s cim by mali ladit? s bielou stenou? oproti je kuchyna s rovnakeho materialu, uz sa nacenuje a s nou bude ladit, drzim sa hesla menej je viac.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Neviem sa rozhodnúť, ktorá obývacia zostava je lepšia? Dakujem
Odpovedať
@kvietok89 Tak za mňa osobne by som to takto vôbec neriešil. Tiež sa mi kedysi pozdával takýto "pelech" hneď pri okne. Ale keď si uvedomím, že by som to využil možno prvých párkrát a časom by ma to proste omrzelo, tak tam rovno dať kvety, nejakú fajn monsteru, alebo niečo podobné. Ale neviem, ako je to celé riešené, kde s čím susedí obývačka. Ani neviem, či je to byt alebo dom. A ak si čítať pri takomto okne, tak jednoznačne na terase a nie vnútri a pozerať sa von. A na môj vkus až príliš je TV "obalená" nábytkom. Keď už, dal by som za TV nejaký tmavý drevený panel, nad TV jednu poličku na najčítanejšie knihy, gauč jednoznačne otočiť smerom na TV a okno. Prípadne by sa možno dalo ešte dať gauč ku západnej stene (ak je to "inkriminované" okno na juhu), s tým, že by mohol byť gauč do "U", prípadne "L", pravá strana gauča by bola bez operadla, tým by vlastne gauč nahradil to ležanie v okne, TV dať na východnú stenu, tým by sa vlastne uvoľnila celá tá stena, kde je to okno, a tam by si mohla dať knižnicu. Dalo by sa to tak riešiť? Ale netuším aké rozmery sú v tejto miestnosti, netuším ani či je ten tvar gauča a veľkosť už daná, alebo si len vo fáze plánovania.
Odpovedať
@kvietok89 Nejako takto som to myslel. Navyše ak tam bude aj viac ľudí, tak pri pohybe do kuchyne, jedálne a pod. nebudú chodiť okolo mňa ak budem na gauči, čiže jeden druhého nebude rušiť.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj moli, mna by zaujimalo preco je tam stena vpravo? Pytas sa zrejme na farebne zlozenie. V prvom obrazku mas plafon sedy. Bude sedy? Aku podlahu planujes v celom dome/byte? Celu tmavu ci len v obyvke tmavu? K tomu vymalovaniu na sedo, bude cela obyvka, ci len ten kusok steny, stale sa pytam na prvy obrazok. Pri krbe vpravo, kde je volne miesto, nebude nejake zabudovane dekorativne ulozenie polienok? Mozes pridat plan miestnosti, resp obyv casti, ak chces.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?