Ako vysoko umiestnit 70” TV?

Profilova fotka
Ahojte je nejaky navod do akej vysky umiestnit TV na stenu? Stred TV musi ist asi logicky hore s probudajucou uhloprieckou ale ako vysoko? 🤔 Zajtra nam dojde 70” TV a zacal som rozmyslat nad tym ze vlastne netusim ako vysoko je rozumne ju dat 🤔 Stena ma sirku 330cm a vysku 250cm na pravo (kde je vianocna ruza) pojde 80cm siroka kniznica a nasledne zbytok steny ostava pre TV.
Odpovedať
@zipsuliak ahoj, sadni si na gauc a zmeraj si cca v akej vyske mas oci. Stred obrazovky by mal byt vo vyske oci. Touto radou som sa drzal ja ked som montoval svoju 65" opachu. A bolo to spravne rozhodnutie aj ked sa na prvy pohlad zda ze telka je nizko.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja by som z nej spravil dominantu miestnosti a dal ju to stredu steny to jest 250/2 125, v tomto bode stred tv , 70" mas 80 vysku, takze 85 ostane cm dole 85cm hore , ale keby sa ti zda že je to moc vysoko, tak pár cm daj dole ale nie moc ....
Odpovedať
Profilova fotka
@dwh ja si neviem predstaviť že by som mal tak nízko telku, keď ležím na gauči tak potrebujem dvíhať zrak trocha hore. @zipsuliak ja som dal 65" cca 75cm od zeme (rátaj od zeme po spodok telky) @lordkofola tak nejak !
Odpovedať
Smutna doba, dominanta miestnosti televizor...
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix odveci komentár... Pán sa pýta ako vysoko umiestniť Tv....
Odpovedať
@lordkofola Cením si váš názor.
Odpovedať
Profilova fotka
@zipsuliak Tiež budeme mať taký rozmer 70-75" a keď sme uvažovali nad montážnou výškou , tak spodok telky bol na cca 70 cm. Ale zriešim si naň držiak, na ktorom budem vedieť korigovať výšku po 10cm smerom hore aj dole a doslova sa uvidí v akej výške zostane 🙂
Odpovedať
@zipsuliak Ked ti pride telka, snad bude mat aj normalny podstavec tak ju na nieco polozim, telku zapnem, lahnem na gauc kukam kukam, skusim ju dat vyssie alebo nizsie a najdem primeranu vysku... Nemusim predsa na kazdu krepost otvarat MS, obcas staci trosku pohnut rozumom. Prajem pekneho Silvestra 🙂
Odpovedať
Vyska telky je uz podla danej miestnosti, umiestnenia typu nabytku, ci ide telka na stenu,alebo na podstavec, ci preferujes pozerat nizsie alebo vysiie. Ja som ju dal 1,20m od podlahy, vysku stropu mam 2,8m v mieste kde je telka (sikmy strop). Telku mam 40cm od steny kvoli ambilight, ja som si to mohol dovolit kedze sa tam bezne nechodi okolo tv,cize nezavadzia. Na sledovanie tv zo vzdialenosti cca 6 metrov mi to vyhovuje. Telka je 75" . Takze kazda situacia vyzaduje individualne riesenia.
Odpovedať
Profilova fotka
@roxo99 tiez bude ambilight od philipsu 🙂 dobre ti to tam vyzera 🙂 tych 40 cm je nutnych? To som zvedavy ako to bude svietit 🙂 @sp4jo mam vlastny rozum a nemusim na vsetko otvarat MS 🙂 ale tak ako prvy komentar vela tem na googli ma plno komentov o tom ze by mala byt v urovni oci ked clovek sedi. Mne osobne sa to zda strasne nizko a pride mi rozumnejsie ju dat kus vyssie ale zase nechcem to dat uplne na debila tak som sa len opytal 🙂 jasne ze ju na nieco podlozime a najskor postavime a podla toho budeme priblizne vyberat vysku. Ale mat nejaky bod od ktoreho sa odrazis je lepsie ako nemat nic 🙂
Odpovedať
@zipsuliak nie nemusi byt 40cm od steny,to nir je nutnost.Ja som to tak dal,kupil som klbovy drziak na stenu kde je moznost to vytiahnut,natocit ako chces...ked uz budes mat telku a zapnute ambilight, zistis sam ako ti je lepsie.Podla metra ktory je pridany k telke k ambilight by malo byt 15cm minimalne aby to malo efekt. Cim viac odtiahnes,tym viac to svieti.Mne to osvetlujr v noci celu stenu vratane stropu asi na 30cm od steny, na efekt to je pecka. Co sa tyka tej vysky telky,ak by som daval znova telku na stenu,dam este o 10cm vyssie.Z dovodu,ze ked sa opriem o zahlavnu opierku na gauci,zrak mi ide prave smerom na telku.Viem,je to o pohodlnosti, ale o tom domacnost ma byt, aby si sa tam citil dobre ty,nie ten co pise nejake "normy"
Odpovedať
Profilova fotka
@roxo99 Jop to je to co som si chcel overit 😅 ze niesom dilino ked sa mi vidi ze by telka mala byt podstatne vyssie aby sa mi na nu pohodlne kukalo a nie tak ako hovoria tabulky 🙂 Vdaka 🙂 Lebo teda mne osobne pride uplne od veci mat spodny okraj obrovskej telky ledva 50cm nad zemou 🤔🙈🙈 aj meter sa mi vidi malo 🙂 Na ten ambilight som zvedavy 🙂 uvidim aka fuga od steny sa mi bude pozdavat najviac 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zipsuliak a ked, tak sme 2 dilina 😎
Odpovedať
Profilova fotka
Ja nerozumiem tomu ako sa dokážete o tejto veci aj naďalej baviť. 😄 Ak sedím pri pozeraní TV - stred TV vo výške očí sedmo. Ak mám gauč, tak 80cm od zeme spodný okraj TV - aby sa očné svaly pri ležaní nenamáhali. Kupovať nejaký držiak ktorý dokáže po vertikálnej osi chodiť - nezmysel. Raz to tak nastavíš a už to meniť nebudeš - zvykneš si. @roxo99 dúfam, že to máš na chemických kotvách a nie na hmoždinách 😄
Odpovedať
@roxo99 takto nejak si to predstavujem aj u nas.No nechala som sa ochlacholit velkou,dlhou skoro 4m stenou a moja takato predstava sa bude realizovat az tento rok.
Odpovedať
@zipsuliak prečo špekulovať nad niečím čo už vyriešili iní, stačí si niekde vyskúšať ako umiestniť TV podľa zorného uhla očí aby si videl celú plochu bez pohybu hlavy a nemusel ani škúliť ak je dalej , meter od podlahy je vysoko budeš mať stále hlavu vyššie a pocítiš to na krkovici, no je to tvoja voľba
Odpovedať
@dominik_galaba neboj nic, na to mozes slona zavesit,skor povolia klby drziaka akoby malo vytrhnut zo steny. Chemicka kotva tam nie je. A ten klbovy drziak, no divil by si sa ako sa vyuziva. Hlavne potreboval som to dostat dalej od steny. Ale to jr moje riesenie,pre mna ,moju telku a nazory inych su mi ukradnute,nakolko je to moje a pre mna. Spodne okraje v akej vyske, je na kazdeho zvazeni, mne to vyhovuje tak ako mam a viem preco to tak mam. Uz kazdy nech dava ako uzna za vhidne.Ja som len chcel poradit niekomu.
Odpovedať
Profilova fotka
@roxo99 tak ked tam mas philips telku tak to je jasne ze si dalej od steny
Odpovedať
Toľko filozofie okolo banálnej otázky. Keď ležíš na gauči a pol filmu aj tak predpíš, tak je to aj tak úplne jedno.
Odpovedať
@ruren 😄 😄 si zabil, som sa splakal az...svata pravda
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren pri telke nezaspávam 😄 mňa vypína za PC 😄 v takých akrobatických polohách až to pekné nieje :/ 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?