Ako umiestniť zásuvky pre televízor zavesený na stene?

Dobrý večer chcem sa opýtať či by nám vedel niekto poradiť chceli by sme do obývačky skrinku na televízor ale nie položenú na zemi ale vo vzduchu upevnenu na stene neviem si poradiť ako tam potiahnuť elektrinu a dať zásuvky chceli by sme tam panel s minimálne 6 zásuvkami a ešte k tomu chceme dať na stenu obklad ale obklad by nebol na celej stene ale len taký pas a televízor bude položený na skrinke nie zavesený ...vopred ďakujem za rady 😊
Odpovedať
Profilova fotka
@luluso v čom si nevieš presne rady? tiež tak mám pod TV skrinku + ešte aj zástenu, elektrinu mám ťahanú v stene, v skrinke je zozadu (v zadnej stene) urobený otvor pre zásuvky, šuplík pred zásuvkami nie je tak hlboký ako celá skrinka, resp, zadná stena šuplíka je vzdialená od zásuviek (akoby falošný chrbát)
Odpovedať
@luluso A v čom je vlastne problem? Nejak som to nepochopil zo zadania. Však elektrinu dotiahneš normálne elektrickým káblom a dáš tam predlžovačku so 6 zásuvkami. A skrinku zavesíš na stenu pomocou vhodných hmoždiniek.
Odpovedať
@iamriso a televízor máš na skrinke ? Tie zásuvky nás napadli schované dnu v skrinke len keď bude kábel od televízora ťahaný hore ku televízoru tak nevieme ako keď ta skrinka bude priľahla na tom obklade prosím ta odfotil by si mi ako to máš ty ? Že čo náhodou nebude ta skrinka ďaleko od steny alebo ako 😏
Odpovedať
@chrobak7 len kábel zo zásuvky do televízora nevieme kade pôjde keď skrinka je prilahla na obklad 😕
Odpovedať
Profilova fotka
@luluso TV je zatiaľ položená na skrinke, lebo plánujem kupovať ešte väčší TV, takže som ešte nekupoval konzolu/držiak (nerobil do zásteny dieru).. ale ako som písal, ja mám za TV zástenu, skrinka je priľahlá na zástene,keďže vy plánujete dať za TV obklad, tak tam vidím asi najideálnejšie riešenie urobiť do steny tunel (stačila by klasická chránička s väčším priemerom), aby ste mohli tadiaľ prestrčiť káble od TV k zásuvkám a tým pádom môžte mať skrinku úplne nalepenú na stene/obklade..
Odpovedať
Profilova fotka
ale ako vidíš,zástena je vzdialená od steny, takže ja tento problém nemám (+ v stene mám ešte schovanú chráničku, ktorá začína pod strechou, že keby náhodou som tam chcel niečo v budúcnosti dorábať)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@nikel prečo by mal byť blbý? práveže každá jedna trvalo umiestnená predlžovačka v dome znamená, že niekto nerozmýšľal.
Odpovedať
Profilova fotka
@nikel hovoriť na niekoho, koho nepoznáš, že je blbý, je len obraz tvojej ,,inteligencie" ty si kludne ťahaj predlžovačky po dobe, nech vidno všade káble :D ale do novostavby je rozumnejšie do steny dať tunel a tým schovať všetky káble.. a za ďalšie, ty chodiaca inteligencia, ako chceš ťahať predlžovačku, keď skrinka bude nalepená na stene? to akože tá predlžovačka pôjde po obvode tej skrinky? really? :D :D
Odpovedať
@iamriso poznám ťa, radíš nezmysli, pod skrinkou je voľné miesto, keď sa bude posúvať nábytok, zostanú po dome tunely
Odpovedať
Profilova fotka
@nikel nemyslím si, že poznám niekoho z Dunajskej Stredy, ale keď vravíš, tak OK :D keďže skrinka nebude na nohách, ale bude zavesená na stene, tak to dá rozum, že pod skrinkou je teda voľné miesto :D takže ty radšej radíš, aby zásuvky boli pár cm od zeme a ťahať predlžovačku okolo skrinky? no to bude teda vyzerať :D a za ďalšie, podľa tvojej úžasnej rady okolo skrinky nepôjde len jeden kábel.. neviem ako tedy ty, ale ešte som sa nestretol s človekom, ktorý keď robil elektroinštaláciu po dome, nenaťahal aj ďalšie káble a to: Lan kábel/optický kábel na internet, koaxiál na káblovku a to ešte nehovorím, že niekto chce aj domáce kino/repráky atď. atď.
Odpovedať
Ak budú zásuvky v skrinke,niekde za televízorom by som vykružil otvor a tadiaľ ťahal káble. Existujú také uzatvárateľné "štuplíky",používajú sa aj na kancelárskych stoloch a ten keď použiješ bude to aj dobre vyzerať.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ďakujem všetkým za rady pomohli ste mi 😊
Odpovedať
@luluso do skrinky zhora vykruzit vacsiu dieru, ktorou ten kabel prestrcis....existuju aj take plaatove krytky na to, v kancelarskych stoloch je to bezne riesenie
Odpovedať
Take nieco
Odpovedať
@luluso mam to presne tak ako pises. 3m skrinka zavesena na stene, pozostava zo 4 suflikov. v jednom su vsetky elektricke aj internetove zasuvky. ten konkretny suflik je kratsi asi o 5 cm, aby sa tam zmestili koncovky. kable su vyvedene nahor cez dosku poza tv prechodkou, ako na obrazku vyssie.
Odpovedať
@manilla a prosím ta odfotila by si mi to ...ďakujem veľmi krásne
Odpovedať
@luluso Takto to vyzera cele. Ak potrebujes nejaky detail, napis, odfotim presnejsie
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
@manilla prosím odkiaľ mate skrinku? Je robená stolarom alebo kúpená hotová. Dakujem
Odpovedať
my to tak tiež máme, že aj zásuvky sú za skrinkou a nevidieť ich.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak mate moznost este umiestnovat zasuvky tak nebudte lenivy a pohodlny a nenechajte sa ukecat druhymi a aspon 2 zasuvky capnite aj vyssie na stenu za telku…. Nebude vam potom trcat ziadny hnusny kabel od TV 😉 Vyzera to ovela cistejsie 🙂
Odpovedať
ale jasne, zakazdym sa to da nejako zamaskovat, otazne je ale pokial je vyslovene ze TV na stene, vtedy by som to kludne aj nejakou zastenou zakryval ak nechces sekat a kable davat do steny, co je neprakticke ak by bola porucha.
Odpovedať
no ale podla tych fotiek sa asi nebavime o TV na stene ved je na skrinke tak tam problem s kablami a ich nejakym maskovanim ani nevidim.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?