Ytong Lambda 450 alebo Ytong 30 so zateplením?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Uvažujem o stavbe rodinného domu a neviem sa rozhodnúť či použiť Ytong Lambda 450 bez zateplenia alebo radšej Ytong 30 + 10cm zateplenie. Viete poradiť ? Nie je 30-ka príliš tenký múr ? Prípadne máte nejaké skúsenosti s YQ Lambda 450 ? Ďakujem :-)
Odpovedať
1
2
@tompy18 30tka na múr úplne stačí, záleží teda aký dom si vymyslis. Ja som šiel do kombinácie 30 + 15, ale tehlu a nie Ytong. Pôvodne som tiež chcel hrubý múr bez zateplenia, prečítal som si kopec článkov, diskusií a hovoril som s ľuďmi čo bývajú v dome. Jednoznačne vyhrala možnosť 30 + 15. Ale ani možnosť 45 Ytong nie je zlá. V oboch pripadoch je podstatné ako vyriesis dôležité detaily..
Odpovedať
@tompy18 nazdar podľa mňa otázka ktorá je v poriadku. Ja mám dom z Ytong lambda 450 a som veľmi spokojný! Zateplenie som nechcel preto som šiel do toho. Ono každý si obhajuje svoje čo je pochopiteľné ale prečítaj si a rozhodni sa či ten názor druhého je ok. Počul a čítal som tu nazory že je to blud, je to krahke, prehrieva sa to a neviem čo ešte a všetko sú bludy starej matere, býva sa v Tom super, náklady si minimálne a za mňa len odporúčam!!
Odpovedať
@ero88888888 Ahoj. Ďakujem za podporu. Ak máš Lambdu 450-ku, aké si musel dávať široké základy ? Mne kamarát hovoril, že on keď staval z Ytongu 30-ky, projektant mu navrhol základy široké 60 cm a že ak by som chcel 45-ku Ytong, tak základy by museli byť širšie, možno až 90 cm. Je to pravda ? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@tompy18 Poradil projektant...už musíme podľa nového zákona...pôvodne sme chceli ytong lamba 450 bez zateplenia
Odpovedať
Profilova fotka
@tompy Zbytočnosť zatepľovať YTONG, má dobré vlastnosti, myslím si, že je rozumnejšie YTONG 500 ako ytong 300 + zateplovanie...od začiatku sme chceli bez zateplenia, báli sme sa aby aj neplesnel dom, je to aj robota a peniaze na vyše...ale každý nech si spraví podľa svojho uváženia, pre každého je niečo iné lepšie...100 ľudí 100 názorov...
Odpovedať
500mm ytong je sirsi nez 300mm ytong, cize sa s nim horsie pracuje :D
Odpovedať
@simonarasto Áno, chápem. My tiež chceme aspoň teda YQ 450-ku, no uvidíme čo povie projektant. :-)
Odpovedať
@dusantt Áno, to tiež dáva logiku :-) Človek však musí v živote robiť kompromisy, ústupky, hľadať stredné cesty a tak... Všetko má svoje pre a proti :-)
Odpovedať
@dusantt neboj, keby stým má robiť sám, rýchlo by si to rozmyslel :-D 450 tá má inú dĺžku ako tá 500 vka, nie?
Odpovedať
Profilova fotka
@tompy18 Ono do výberu materiálu má dosť čo hovoriť aj cena, teraz mám jedného klienta čo prišiel z myšlienkou stavať s 50-tky brúsenej tehly vyplnenej izoláciou, tak som si dal v stavebninách naceniť m2 takejto steny vyšlo to bez dane a s nejakou zľavou 70,5 eura a potom brúsenú tehlu 30 cm plus 22 cm izolácie plus kotvy a hmoždinky vyšlo to 34,50 za m2 čiže plovica a bolo rozhodnuté, 30-tka ytong bol cca 10 eur na m2 drahší. Vnútorné a vonkajšie omietky sa robia pri oboch spôsoboch pri zateplení je akurát práca navyše nalepiť a nakotviť izolant. Skús si dať urobiť podobnú ponuku kým sa rozhodneš.
Odpovedať
@tompy18 zaklady široke 90cm a hlboké 120cm ešte nie? :D by si betonárka zluskla na tebe. Ak budeš dávať 45ku tak ti bohate stačí základ 60cm široky a hlbku aspon nemrznucu dosiahni (ovšem, ak nestaviaš v močiari).
Odpovedať
Profilova fotka
pri pradstave ze pouzijem 500 mm ytong, a mam uz rovno aj zateplene len co vyriesim zopar detailov, tak to nieje zle,, ja som postavil z 300 ytongu a 300 eps,, eps aj s PU penami ma vyjde 3x viac ako to murivo a to nehovorim ze pri eps, treba pouzivat kadejake listy k fasade kvoli dilataciam, ktore tiez niesu lacne, a je to dost pracne, radsej by som vymuroval 2x vedla a je to rychlejsie a lacnejsie a bezpecnejsie a dlhotrvacnejsie, a co este ? :) nehorlave, tvrde, hmyzuvzdrovne, bezproblemove kotvenie,
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
@simonarasto a ako si teraz spokojný s 500 bez zateplenia?
Odpovedať
Profilova fotka
@kikass dom momentalne staviame, nevieme ešte povedať
Odpovedať
my mame ytong 375 a bez zateplenia, byvame treti rok a zatial max spokojnost
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?