Ytong 300 - překlady a věnec 250

Ahoj, mám myšlenku, není původně moje, ale zdá se my smysluplná a to postavit z ytongu 300 + 200 EPS, ale překlady a věnec dělat pouze jako na ytong 250 a tedy zde dát o 5 cm izolace více, kdy se tím krásně srovnají Rka konstrukcí. Věnec bych nerad pouze šaloval, chci dávat sádrové omítky a rád bych měl zevnitř stejný materiál zdi. Mám v projektu dva otvory o šířce 2100 mm (okna) a na to ytong překlady nedělá. Použil bych ploché překlady od ytongu, které je možné použít pouze z nadezdívkou. Tedy nad plochými překlady by byl věnec. Vy co máte zkušenosti se stavbou z ytong 250 nebo podobného materiálu, použili jste ploché překlady a přes jaký otvor? Šalovaly jste věnec nebo jste použili věncovky? Budu mít bungalov 15,7*8m, vazníky.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý den, z hlediska tepelněizolačních vlastností je řešení v prvním odstavci určitě vhodné, nicméně pokud je objekt zateplen 200mm EPS bude rozdíl tohoto řešení zanedbatelný z hlediska možného tepelného mostu. Co se týče plochých překladů, tak samozřejmé je možné je použít, je potřeba si ale dávat na možnost maximálního zatížení těchto překladů, nebo si pomoct věncem jako překladem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?