Ytong 250 obvodove mury + Silka 250 nosne priecky a 150 (100) priecky nenosne + 240 grey EPS

Ideme stavat a dohodli sme sa projektantom na takomto zlozeni domu. Je to podla Vas ok? Vie mi niekto vypocitat, ci je zateplnenie dostatocne popripade ake dat? Aby bol rosny bod atd tak ako ma byt? Strop bude betonovy a pultova strecha. Je lepsie murovat na maltu alebo to dat na PUR penu ?
Odpovedať
@patriky je to uplna sprostost. nedava to zmysel. preco miesas 2 rozdielne materialy a este takymto zbytocnym sposobom?!?! ja staviam z kmb sendwix hrubky 175mm obvodove a nosne. preco davat 250mm silku?!?!
Odpovedať
@bozsky_kaja Obvod muru bude ytong 250 Priecky vnutorne budu zo silky 100(150) a neni su to 2 rozdielne je to ytong a da sa kombinovat, Citujem : Vzhľadom na takmer identické zloženie sa Silka bezproblémovo kombinuje s pórobetónovými výrobkami na báze piesku (Ytong). Silka môže byť použitá ako výplňové murivo v skeletoch. Po zohľadnení rozdielností materiálov v návrhu stavby, môžeme Silku úspešne kombinovať i s keramickým murivom.
Odpovedať
@patriky skusil si do ytongu zabit klinec? a skusal si do silky? ja mam skusenosti s oboma a ver, ze identicky je len prasok, z ktoreho sa to robi. inak su to uplne rozdielne materialy. je to sprostost.
Odpovedať
@patriky ako ti odovodnil projektakt tento hybrid? preco by si mal kombinovat prave silku a ytong?
Odpovedať
@bozsky_kaja vnutorne priecky chcem preto z vapeno cementovej tehly, kvoli akustike a kvoli regulacii vlhkosti. http://blog.zdravydom.sk/z_coho_stava... v tomto je to pekne vysvetlene, ma to 66 stran a krasne to tam vsetko zobrazuje aj graficky a tabulkami. Jedna sa mi o to zateplenie ci je dostatocne a ze ci by to mohol niekto vyratat.
Odpovedať
@bozsky_kaja ak vies o niecom inom tak mozem mi dat typ. Preco? Preto kuk hore co som pisal.
Odpovedať
@patriky tak ako prve, nechod do silky. ak chces vapeno-pieskovu, radsej kmb sendwix, najlepsie nemecky kalksandstein. preco? lebo maju system a silka je len 1 tehla. komunikoval som s xellou a oni maju silku len kvoli tomu, ze chcu mat portfolio, ale kaslu na nu. drviva vacsina ich biznisu stoji na ytongu. navyse, pises, ze nosne priecky z 250mm silky. ta nema prevrtane diery, cize budes musiet vrtat poriadne hrubym vrtakom, alebo drazkovat. pracne a nezmyselne aj jedno, aj druhe. takze ti jedna stena bude regulovat vlhkost a druha nie?!? :-D :-D :-D z vonka ti nebude chybat akusticka izolacia?
Odpovedať
@patriky moze byt, akurat tie vnutorne nosne priecky silka 250 su hlupost, tam staci ytong, pri tej hrubke to tlmi dost.
Odpovedať
Stavim z ytongu p4-500 250 mm, vnitrni ztuzujici se zakladem a vencem 200 mm taky ytong a pricky mezi obytnymi silka 100 mm. Mezi TM a koupelnou mam ale ytong 125, tam bude voda a zarizovaci predmety a v druhe koupelne budou u obvodove a te ztuzujici z ytongu. Ale teprve stavim.
Odpovedať
Profilova fotka
@patriky Bežne dochádza ku kombinácií Silky a Ytongu, nie je to nič nezvyčajné. Silka sa dá využiť v miestach, kde sú kladené vyššie akustické alebo statické nároky na konštrukciu a Ytong v miestach, kde sú potrebné tepelnoizolačné vlastnosti materiálu.
Odpovedať
@patriky podla mna by si to mal spravit uplne opacne, obvodove steny vpc kvoli akumulacii, pevnosti v tlaku a nepriezvucnosti a vnutorne priecky povedzme ze z ytongu. je tu inak vela toho popisaneho na fore o original lepidle silka, tak bacha.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?