Výrobca strmienkov

Ahojte, prosím Vás nemáte kontakt na nejakého pána železiara, ktorý by vedel zhotoviť strmienka do venca? Mám navyše železo priamo na stavbe a chcel by som ho použiť na strmienka. Zo stavebnín, do ktorých som volal mi povedali, že ich vedia vyrobiť len priamo u nich z ich železa. Okolie Nitry / Zlaté Moravce. Za akúkoľvek radu budem vďačný. Pekný deň.
Odpovedať
Profilova fotka
Doska, dve skrutky 16-20, kus trubky. Ak je to do venca stačí po 50 cm, ak do prekladu 30 cm
Odpovedať
Alebo na bazosi predávajú ručné ohýbačky ak to chceš z hrubšieho ako 6 mm.
Odpovedať
Dakujem za odpovede, otazka @jan45 myslite si prosim, ze do venca kazdych 30cm bude 6 priemer zeleza na strmienko dostacujuce? Ide o bungalov, pol domu keramicky strom a pol domu cisto veniec. Murari ma presviedcaju, ze do casti s keramickym stropom sa strmienka ani nemusia davat lebo sa to previaze s nosnikmi od stropu.... A druha otazka, prosim Vas, v projekte ku stropu od Porotherm mam dokonca 8 priemer strmienko do venca + karisiet 6 150x150 prekladat na tri oka. To uz sa pytam, ci sa ti projektanti zblaznili. Nad keramiku nejdu ziadne mury, bude to "mala povala" na ulozenie lyzi a podobnych veci... Ja som bol v tom, ze staci prelozit na jedno oko. Dakujem pekne za pomoc.
Odpovedať
@stehos Roxor Ø 6mm v rozostupe ako uvádza @jan45 je podľa mňa dosť riedko. Ja odporúčam strmienka do venca dať na max. 40 cm a v preklade na cca 20 (25) cm. Nosníky keramického stropu sú dimenzované tak, aby uniesli zaťaženie vlastnej konštrukcie stropu. Všetky ďalšie záťaže - napr. múry sú nesené dodatočnými stavebnými prvkami - prekladmi.
Odpovedať
@stehos strmienka nemajú vo venci žiadnu statickú funkciu. Slúžia len na udržanie rozostupov výstužných prútov v požadovanej polohe a krytí betónu. Ja som si vytlačil plastové..
Odpovedať
@stehos
Odpovedať
Tieto plastové som videl v Nemecku. Rúbu ich do vencov jedna radosť. Takže.... keď to povolia statici tam 🤷‍♀️
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?