Vencovky 300mm

Dobrý deň, chcem sa opýtať na názor, čo stým či to vrátiť alebo použiť. Kúpil som vencovky od solbetu kôli cene. Vnútorný rozmer mal byť 180x180mm podľa katalógu, dal som si do predurčuje naohýbať strmienka 160x160 a prišlo mi toto viď. foto. Neviem či to bude v pohode aj keby že prerobíme strmienka. Ďakujem za názor.
Odpovedať
Profilova fotka
Tiež mám dom z 30tky muriva a zamýslal som sa použiť Vencové tvárnice.No jeden známy statik ma prehovoril že ten ,,stužujúci venček ,, čo tam do toho vojde bude úplne oničom :-| tak som pekne zašaloval a spravil veniec 25x25cm plus 5 cm xps z vonkajšej strany.Nepoznám ale tvoj projekt ,takže len moja skúsenosť :-)
Odpovedať
Ja mám veniec vkuse dookola bez prerušenia a prekladov, statik my to odobril ale to som ešte nevedel čo mi príde, rozmýšľam že upravím vnútorný rozmer a nejak to orežem, zvačším.
Odpovedať
Profilova fotka
@ratislav Nie som presdvedčený o tom, že to bude dobré riešenie. Narobíš sa ako otrok pri tom rezaní, kopec strateného času a to ešte nehovorím o tom, že sa Ti kľudne môže stať, že pri rezaní tých vencoviek ich polovicu polámeš. :-(
Odpovedať
@ratislav či to bude v pohode?Pojem "v pohode,, v súvislosti s vencom :-D Podľa mňa by to mal skontrolovať statik pretože zmenšiť rozmer venca na 14x17 cm len tak od buka a pýtať sa to na internetovom fore? No neviem.Čo sa týka toho solbetu,tak chcel si ušetriť a nakoniec to dopadlo takto.Nech si poučením pre ostatných držgrošov.
Odpovedať
Profilova fotka
@ratislav Okrem katalógu by si sa mal pozrieť ešte aj na technický list výrobku v ktorom sú okrem rozmerov uvedené aj povolené výrobné tolerancie. Ak nebudú zodpovedať tomu, čo je uvedené v technickom liste, tak by som ich jednoznačne vrátil a nemrhal časom na ich úpravu s neistým výsledkom. :-)
Odpovedať
solbet je fájn, no len pri tvárniciach 25 a 30cm - rovnako aj Termalica.. fájn za fájn cenu. Tvárnice pod 20cm tam už lietajú mieri hodne pri oboch značkách... ale znova by som staval z Termalici ak by som mohol. Ale upravovať by som ich neupravoval - vrátil by som ich a zašaloval klasikou tak jak @igman
Odpovedať
Profilova fotka
@ratislav veniec pri krytí výstuže 2,5cm bude mať 12x9cm...to si daj odobriť statikom. Osobne by som do toho nešiel ani keby mi to odobril. :-)
Odpovedať
Vďaka za názor asi sa na to vybodnem a zasalujem to.Budem kľudne spávať.
Odpovedať
Ešte ma napadlo pokiaľ by už ich nechceli späť, čo ak by som odrezal len vnútornú stranu, ostalo by my L-ko a z vnútra zašaloval.Dostal by som veniec cez 22cm širok. Ušetrilo by to robotu a využil by som čo mám. 🤔🤔🤔
Odpovedať
@ratislav druhu stranu šalungu aj tak musíš zradlovať drôtom o prvú stranu. Myslím že by to ten drôt po zaliatí vytrhlo z tejto vencovky. Neriskoval by som ak to nechceš mať na podlahe. Bud iné vencovky od iného výrobcu (za toto si fakt priplatiť, rovnako aj pri priečkach - natom tiež lietajú mieri pri termalice, solbete, h+h atď) alebo to zašalovať - najlacnejšie doskami
Odpovedať
@ratislav Radšej vráť ak sa dá a šalovať ale jeden solbet má vnútro podľa výkresov 18x16 a solbet kolbuszowa má 18x18 ale ten rozmer aj u porfixu lietal 1cm dajú radšej väčšiu stenu aby sa nelámali. Kryť strmienko sa má 2cm s každej strany čiže si ich mal mať 14x14 pre otvor 18x18 čo už je fakt mini
Odpovedať
Ďakujem, už som sa rozhodol že to riadne zašalujem + 5cm izolácie, strmienka dám naohýbať 20x20 a mám pokoj.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Dobrý deň. Ako som vyššie písal sme sa rozhodli vencovky vrátiť, čo nebol problém, a že to zašalujem + 5cm polystyrén XPS, fajn a dnes keď ideme viazať železo nám to nejak nepasuje keďže železo bolo naplánované a do predu naohybane (viď foto) na stred tvárnice pričom teraz ho posúvam o 5cm XPS do vnútra. Vobec neviem čo stým či tie ohyby odrezať , vyviazat koše a len ich k sebe priložiť a pridať železo do rohov. A previazať ich neviem ako.Neviem či ma dakto pochopí keď to teraz po sebe čítam 🤔
Odpovedať
Okrem iného budú koše krátke , čiže tie rohy musím dorobiť, chcem sa hlavne spýtať či to môžem že tie rohy dorobim dodatočnim dozorom 1mx1m a ak áno akým spôsobom tie rohy previazať, lebo čím viac čítam tým menej viem. Vďaka
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?