Tehla verzus kváder

Zobraz úvodný príspevok
Nevieme sa rozhodnúť na obvodové múry. Je lepšia tehla alebo kvader?
Odpovedať
@cache tepekne mosty myslim preklady, spalety okolo okine, sokel... Argument vacsej plhy je na mieste, platnu robis podla podorysu, izolacia je mimo nej, ked das na rovnaku platnu hrubu tehlu mas menej miesta. Ano mozes spravit na tehlu vacsiu aby to bolo za jedno ale zas je to aj drashie ni vela ale je. Dalej ako zateplis zaklad pri 44 tehle bez zateplenia - mozes ju vysunut sice aj 10 cm ale uz vidim tie zhrozene pohlady.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte prosim z akého materialu je postavit dom dakujem.A dvojposchodovy dom alebo bungalov dakujem za rady...
Odpovedať
@slavoslav Prosim aky material by si zvolil na stavbu rodinného domu,paci sa mi tvoja diskusia s teplom.
Odpovedať
@monikaferkova na môj dom by to bolo 150mm železobetónová stena + 350mm EPS. Ak by to ale malo byť svojpomocne tak nejaký porobetón 300mm (Ytong, Porfix, Solbet...) + 250mm EPS. Pri troche šikovnosti sa tým dá dosiahnúť pasívny štandard.
Odpovedať
@monikaferkova 50 cm pórobetónu 400 kg/m3 izoluje ako 24 cm polystyrénu, https://www.porfix.sk/produkty/tvarni... . Polystyrén lepia firmy na steny len an buchty, polystyrén podfukuje a neizoluje. Ak sa stavia z tehál a prefukuje cez diery, stena tiež neizoluje. Jedna vec je mať papierovo dokonalý dom, a iná vec je realita. Spolu so železobetónovým monolitickým stropom a plochou strechou vytvoríš pevný, nezničiteľný, jednoduchý dom. Tento strop ti v Žiline zabráni prehrievaniu domu v letných horúčavách, a v zime od krbu alebo slnka, umožní skutočne využiť tepelné zisky, nie len papierovo. https://www.veronica.cz/o-dvou-malo-z... Tepelné mosty táto konštrukcia nevytvára. Trochu polystyrénu sa dáva okolo okien, preklady sa odlejú naraz so stropom trochu užšie a tiež sa dá na nich trochu polystyrénu. Polystyrén sa má lepiť celoplošne, aby plnil funkciu. Rovnako izoluje aj porobetón multipor https://www.ytong.sk/navrhovanie-a-ko... , ale ten je drahý. Celoplošne lepenie firmou je rozprávka, odfláknu čo môžu.
Odpovedať
@snehuliak2018 Prepáč, ale buď si to nesprávne napísal, alebo tomu nerozumieš. V podstate sa to nedá ani okomentovať "železobetónovým monolitickým stropom a plochou strechou vytvoríš pevný, nezničiteľný, jednoduchý dom. Tento strop ti v Žiline zabráni prehrievaniu domu v letných horúčavách" to o prehrievaní, že taký strop tomu zabráni je nezmysel. Keď sa taký strop cez deň nahreje tak bude kúriť celú noc. @monikaferkova zober rady vyššie s rezervou
Odpovedať
@vrajoz V Žiline klesajú v lete v noci teploty pod 20 C a dom sa dá ochladiť otvorenými oknami za pár hodín. Taký dom sa dá prehriať iba otvorenými balkónovými dverami po celý deň, čo sa bežne nedeje. Mám taký dom a treba si prečítať liku čo som dal. @monikaferkova
Odpovedať
@snehuliak2018 Daj skladbu strechy Tvojho domu a potom opravím svoje stanovisko, lebo stále si myslím, že si to napísal nesprávne resp. nepresne. Tiež mám takmer betónový dom, ale bývam v teplejšej oblasti a cez letné horúčavy 22 a viac stupňov počas celej noci nie je ničneobvyklé a nemá čo dom vychladiť.
Odpovedať
Zdravím Vás všetkých,. Aký máte nazor na tehlu Porotherm 30 : R= 2,11 m²K/W + EPS(GreyWall) 30cm : R=9,65 m²K/W.. Máte niekto postavané touto skladbou? aké sú názory dakujem. PS: ytong ma odradzuje cenou a izolačnými vlastnosťami.
Odpovedať
Profilova fotka
@brano25 termalica 300 + polyform neo 200 ma tepelny odpor 9,39 a cena je veeelmi zaujimava.
Odpovedať
ten polyform neo 200 si myslel R 9.39? ci komplet s tehlou?
Odpovedať
Profilova fotka
@brano25 komplet s porobetonom.
Odpovedať
Článok sa načítava...
lenze u mojom zlozeni by bol R11,70 ci?
Odpovedať
Profilova fotka
@brano25 tak inak, termalica ma odpor 3,33 oproti tehle 2,11.
Odpovedať
Profilova fotka
@bookeeper to nie je podstatne, pretoze aj viac stoji.
Odpovedať
@majkoj co si tu prvy den? vsak vies dobre, ze tu na MS je sutaz kto ma vacsieho, pardon vacsie R :-D a potom sa cudujem pri teme co stoji stvorak domu, ze 1.000,- tak bodaj by nestal pri takomto uvazovani
Odpovedať
Profilova fotka
@kavar prave preto sa vsade snazim vysvetlit, ze podstatny je celkovy vysledok :). Ale za tu cenu moze to R minimalne, to sa nazbiera inde :).
Odpovedať
@snehuliak2018 To si ako prišiel k tomu že polystyren sa ma lepiť celoplošne? A že sa lepi na buchty? To prve je hluposť a to druhe len polopravda. Nanáša sa na plochu po celom obvode plus tie buchty. A ešte by si mohol vysvetliť ako môže prefukovať cez tehly, keď keď na polystyrene su dve vrstvy lepidla a fasada??? To odkial sa ma tam ten vietor dostať?
Odpovedať
@ruren vhanaju ho tam ventilatormi :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren skade ? netesnost niekde dole na sokli, hore na venci ci pomurnici, okolo okien atd, atd. Staci jedna nepozornost. Ale to je rovnako problem porobetonu ak nie su prelepene aj zvisle spoje.
Odpovedať
@majkoj ja som sa prave s tymito detailmi pohral skoro tyzden s pur penou v ruke a preto viem, ze cez tehlu nefuci, staci trochu preciznosti a je to
Odpovedať
@kavar pri tehle trochu dost preciznosti :-D aby clovek nemusel lietat tyzden na stavbe s purpenou :-D
Odpovedať
@majkoj Ako som už v jednej podobnej téme napísal, prefukukuje akurát tu niektorým ,,tiež odborníkom" v hlave. Radíš sa tiež medzi nich?
Odpovedať
Profilova fotka
@radoslavc Objednat si to mozes na Alibabe priamo od vyrobcov: https://www.alibaba.com/showroom/aac-...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@kavar a z akej tehly si staval?
Odpovedať
@janajanka21 obvod - porotherm 25 profi dryfix, garaz a vnut. nosna - porotherm 17,5 profi dryfix, priecky - porotherm 11,5 profi dryfix
Odpovedať
@kavar dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
Dobry den chcel by som poradit idem stavat poschodovy dom z skoro plnohodnotnym 2. np v projekte mam 38cm tehla + 160 vata uvazujem nad porobetonom. Otazka znie ci 37 + polistyren mm? Dakujem a ano statik projektant to vie to viem chcem radu.
Odpovedať
@rastislav_vilhan Kazde ma cosi do seba. Osobne by som siel do porobetonu 250mm a radsej hrubsiu izolaciu zvonku.
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix no ta 250 na obvod mi uz pride malo ale 300 mm by som sa asi dal nahovorit a 250mm polistyren?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?