Skladba terasy

8. júl 201710

Akú skladbu terasy mám zvoliť, ak chcem ako finálnu vrstvu použiť dlažbu. Pod terasou bude priestor slúžiaci ako sklad- pivnica. Podkladný betón by bol v hrúbke 14 cm pri okraji a 17 cm pri dome - spád 3 cm na 2,5 m. Je to dostatočný spád?
Potom by nasledovala hydroizolácia z asfaltovych pásov a poter v hrúbke 5,5 cm. Je možné terasu robiť aj bez poteru?
Ak uvažujeme s dreveným zastrešením terasy, kde sa použijú stojky z hranolov, máme už teraz do základného betonu terasy zaliať kovové stojky - pätky na uchytenie tých hranolov? Nebude potom okolo tých pätiek zatekať voda? Ďakujem za pomoc

 • @topper  Minimálny spád terasy je 2 %, čiže 5 cm na 2.5 m. Betón môže byť všade rovnako široký, vyspádované bude spodné šalovanie. Hydrzoláciu netreba, stačí penetrácia. Ak spravíš razený betón, netreba dlažbu. Pätky treba natlačiť do mokrého betónu, nebudú zatekať, ale je jednoduché ich prípadne zaizolovať.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Zdravím, ponúkam prácu ako obkladač. Ohladom fotiek kúpelní ma môzete informovať na emaily matejpitak1@gmail.com alebo na tel.čísle:0904013204.Ďakujem
  Výrobná firma zo Slovenska zal. 1993
  ... drevohliníkové okná a dvere
  ... hliníkové okná a dvere
  ... stropné systémy
  ... tieniaca technika
  Asex
  Martin
  Predaj a montáž rekuperačných jednotiek a príslušenstva. Diagnostika budov - Blower door test, termovízia, energetický certifikát, poradenstvo.
  Články od našich partnerov
  Podľa čoho si vybrať schody na povalu?
  Ultratenká izolácia Kingspan – Najúčinnejšia tepelná ochrana
  Spoznajte účinné riešenia pre teplo a teplú vodu
  Archív článkov od partnerov