Sirka priestoru na toaletu

Ahojte. Budeme mat kupelnu v ktorej je planovane WC a sprchovy kut vedla seba oddelene od seba prieckou. Sirka priestoru pre WC tak vznikne 80 cm a pre sprchovy kut 140 cm. Bude podla vas 80cm siroky priestor pre WC dostatocny? Rada by som mala vacsi sprchovaci kut... Dakujem za kazdu prakticku skusenost.
Odpovedať
@vianocka13 ja mám 92 CM v samostatnom wc ale aj s tým že je tam malé umývadlo. Takže si myslím že tých 80bude v pohode.
Odpovedať
@audinak dakujem ti pekne. Tak ja tam umyvadlo nebudem mat. To je cisto iba oddelovacia priecka medzi WC a sprchou. Umyvadlo bude situovane uplne inde.
Odpovedať
@vianocka13 minimálny rozmer wc je 80/110 CM keď sa otvárajú dvere von a 80/140 CM dnu. Ak nemáte z obidvoch strán steny a dvere,priestor je veľkorysý....sprchac 140/140je takisto komfortný..
Odpovedať
Profilova fotka
@juvilon bral som si manželku po obhliadke budúcej svokry, takže príjmite sústrasť
Odpovedať
@vianocka13 šírka 80 cm je ltt, a ako tu už odznelo, niekomu to stačiť nemusí (veľkosť postavy atď...). Ešte pouvažujte či je tam priečka nutná, v kúpeľniach kde sa trocha bojuje s miestom, sú murované priečky blbosť....tiež máme v kúpeľni WC a chceli sme ho oddeliť priečkou....nedali sme ju na odporúčanie dizajnéra a až potom keď bola kúpeľňa hotová sme si uvedomili aká by to bola blbosť...
Odpovedať
tiež odporúčam tú priečku zvážiť. Máme WC v kúpeľni, a nemáme žiadnu priečku a nevidím na ňu dôvod. Ak som na WC, tak som tam zamknutý sám, čo by mi priečka pomohla? 🙂
Odpovedať
@juvilon 🙂 pre svokru bude hostovske WC, tam je sirka 110 cm 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 tak napriklad pomohla by tomu, aby voda zo sprchaca sa nedostala az pod WC...
Odpovedať
@vianocka13 Tak v takom prípade ste zahojení 😄 Takto bežne by som povedal, že je to relatívne ok aj tých 80, že sa to dá, ale vezmi si, že niekedy jak ja po operácii kolena do wc aj s barlami a to hneď dôjdeš na to, že viacej priestoru by si prijala.
Odpovedať
@juvilon no ty brdo 🙂 tak to je sila
Odpovedať
Článok sa načítava...
V panelákoch je šírka 80cm a ľudia tam v pohode fungujú...
Odpovedať
@vianocka13 ako sa tam tá voda môže dostať? Veď zástena v sprchovom kúte zabraňuje, aby si pri sprchovaní mala vodu po celej kúpeľni 🙂
Odpovedať
@paulus33 tak to som nevedela, v podstate este sa ubere z kazdej strany asi po 1 cm pre dlazbu, sietku a lepidlo, tak dufam, ze aj 78 cm bude v pohode...
Odpovedať
@sousedekovci89 no ved tou zastenou bude prave ta priecka.. na vchod do sprchaca budu sluzit posuvne dvere spredu, preto som radsej chcela nech bude radsej sirsi sprchac ako to wc-ko
Odpovedať
Profilova fotka
@vianocka13 a keby si nedavala murovat priecku medzi sprchacom a weckom, ale dala tam normalnu sklenenu zastenu? rozdiel v centimetroch brutalny 🙂
Odpovedať
@kaktusik007 hmm, takto si to nejak predstavujem. Priecka tam bude aj tak iba 10 cm siroka...
Odpovedať
@vianocka13 no takí hostia Vás vyžeru čo potrebuju WC 110 CM , od tých preč..
Odpovedať
@vianocka13 môžeš dať aj sprchový kút presklený z 2 strán. Ušetríš minimálne 9 cm priestoru 🙂 máme taký u rodičov, hneď vedľa jednej steny je WC a pôvodne pred prerábkou sme tam mali niečo také ako si dala na fotke (akurát v predpotopnej verzii ešte z 90. rokov 😄 )
Odpovedať
@sousedekovci89 no uvidime... ked mne to takto pride viac krajsie... ale ako tu bolo uz spomenute, ak v panelakoch v sirke 80 cm vedia v pohode fungovat, tak nevidim problem aby som mohla fungovat aj ja...
Odpovedať
@vianocka13 bývali sme v paneláku a mali 80 cm, a podľa mňa to vpohode nie je....je to v pohode len preto, lebo to tak každý má a nemá väčšinou inú možnosť ...tak si človek zvykne ... ale mať to v dome...no neviem, nadával by som si riadne, že čo som to spravil za sprostosť....
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som sice velky ale myslim, ze by mi to stacilo ale ltt
Odpovedať
@juvilon och, tak toto si neviem predstavit 😄 😄 😄 Ziadne sukromie, nic. Som rad, ze som taketo toalety este nezazil
Odpovedať
80 cm je tusim standartna sirka, tak mi raz povedali aj v kupelnovou studiu, ked som to riesila. ale jasne, pokial je viac, tak je to len dobre. co ty vies, do buducna co bude, tak aby si ten murik nemusela potom sekat.
Odpovedať
OK, dakujem vsetkym za Vase nazory. Volala som medzitym s vodarom, tak ten mi tvrdil, ze 80 cm je komfort aj pre silnejsie postavy. Sirka misy 36 cm.. z toho vyplyva ze po kazdej strane ostane rezerva 20 cm ak pocitam cistu sirku steny aj s obkladom 76 cm a viac cca. 🙂
Odpovedať
naco diskutovat na fore s reálnymi skúsenosťami, keď sa stačí spýtať vodára 🙂
Odpovedať
presne tak.. len som chcela pocut realne skusenosti od niekoho... dovi dopo, dakujem vsetkym.. 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?