Pukanie v stenách Ytong 450

Zdravím majstri. Mám otázočku či sa nahodou niekto nestretol s problémom ktorý mam ja. Bývame v bungalove už asi 6rok, steny mame z ytongu 450 nezatepleny máme už zhotovenú fasádu.A keď sa ochladi vonku tak ako bolo teraz, že v Pondelok bolo 25 stupňov a v utorok 2 stupňe tak mi začne pukať v stene. Zvuk vždy vychádza z obvodovej steny. Mal som na stavbe statika pretože mam aj vlasočnicove prasklinky v rohoch domu ale iba v interieri a ten vravel, že to je vec ktoru vidi pomaly na každej stavbe z ytongu a keď som sa ho pytal na ten zvuk tak tvrdil že to budu okna ale okna to určite niesu lebo počul som puknutie aj na stene kde okno nieje. Mate niekto skusenosť s tym, prípadne ako sa to da odstraniť niekedy to pukne v noci no a je po spanku. Deje sa to asi treti rok. Vďaka za rady
Odpovedať
Profilova fotka
@nojpik123 no dylatacia sa dáva okolo poteru pretože keď sa zohrieva sa rozťahuje no a keď je niečo studené tak sa to sťahuje preto sú na mostoch také medzeri čo robia buch buch.. takže môj laický názor je že je blbosť dnes postaviť stavbu bez zateplenia
Odpovedať
@nojpik123 vidíš. Mal si si dať Ytong 600.... 😉 Jednoznačne zatepliť.
Odpovedať
@megdesign Ako čo sa týka izolačnych vlastnosti tak som spokojny. Meral som aj termokamerou žiadne tepelne mosty ale to pukanie ma štve. Ako po tejto skusenosti by som už nešiel do ytongu 450 ale radsej 300 plus izolacia. Človek sa uči na vlastnych chybach. Ak by som zateplil musim dať dole fasadu či môžem aj na silikonovu omietku dať zateplenie??
Odpovedať
@micjak Dilataciu sme davali.
Odpovedať
Profilova fotka
@nojpik123 aku mas strechu? Rovnu alebo krov? Nemoze sa ten zvuk prenasat odtial?
Odpovedať
@sappa Ahoj. Strechu mam krov a samozrejme ten pracuje ale ten zvuk krovu je uplne iny. Toto vychadza zo steny a niekedy to počut pri strope a niekedy pri podlahe ale stale to ide z obvodovej steny. Ja mam v strede krovu drevenu stolicu ktora je miestami podobreta na vnutornych nosnych prieckach a nikdy to nepuklo na vnutornej priecke. Takže si myslim, že to nerobi strecha.
Odpovedať
@nojpik123 Nemusis mat mosty, moze sa Ti stavba zohrievat/ochladzovat rovnomerne :-) Inak, aku mas farbu fasady? Mas ytong len presietkovany a omietka? Ono staci 5cm eps zvonku a je po probleme. Ja som mal minuly rok jednu cast domu "odhalenu" kvoli pristavbe a presne - na ten mur svietilo slnko cele leto, tiez to pukalo,dokonca aj stierka zvnutra (vlasocnice) popraskala. Nikde inde v dome take vlasocnice nemam (eps 10+10cm)..
Odpovedať
@kejsix Farba je svetlo žlta priložil som fotografie tam kde je obklad na to pražy strašne keď som ešte nemal fasadu iba sieťka lepidlo tak lepidlo bolo tmave no vtedy mi to zacalo praskať a steny boli horuce teraz ako je fasada to robi iba pri ochladeni tak preto si myslim, že to je v kvadre. A ano je sieťka lepidlo, penetrak a na to silikonova omietka tušim Baumit ale niesom si isty.
Odpovedať
@kejsix a ešte ja bývam v meste pod tatrami takže vieš si predstaviť ake tu byvaju zimy. Takže ak by som zateploval asi eps 5cm by nebol dobry napad aby sa nevytvoril rosny bod... No aj tak predstava že mam zatepliť už ten ytong bol drahy plus izolacia obklad ma niečo vyšiel a teraz to davať dole všetko ach jaj
Odpovedať
Nahodou niekto s takym problemom??
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Nojpik, postavili sme zo 450 ytongu novostavbu, nezateplili a byvame 3 rok. Vnutorne omietky aj vonkajsiu fasadu mam vapennocementovu koli nerovnostiam z vonku sme museli ist striekanim na vacsiu vrstvu. Vsade sa davala sietka. Prvu zimu postrierali vsetky rohy obvodove z vnutra. Objavili sa vlasocnice.... som sklar, tak orasklina ore mna znamena uplmu katastrofu... praskla aj vonkajsia fasada presne systemom ako vnutorne vlasocnice... nie v tych istych miestach... mal som na stavbe dozor, statika, majstrov co to robili... statik, ze nic strasne, proste vidava to, majstri ze sada stavba. Dom mame otoceny tak, ze slnko zacne nahrievat celu cast prednu az o 12. Tej. Mal som tusenie, ze to.bude onutie a prudke nahriatie fasady a celej tehly... ked som to rozpraval majstrom Krutili hlavou... potvrdiki ste mi to v diskusii, ze tu tehlu treba oddizolovat zateplenim. Dielnu pri dome 50m2 mam 30+ 15 ale vlhkost som z nej dostaval 3 roky po stavbe... z domu som mal prvu zimu dobru vlhkost. Teraz som si vsimol ze mi idu vlasocnice po stene tak ako je natahana elektrika... vsetko iba po obvodovych muroch 450. Je to som z toho.materialu a tych omietok smutny Uz by som nesiel nikdy do ytongu...
Odpovedať
preco ke do ytongu,?keby bol zateplleny tak by sa to nestavalo,ci?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@stefan222 pravdepodobne nie, ale ked zacnes so stenou 45 cm a potom este na to zacnes davat zateplenie, tak zachvilu ti hrubku stien bude zavidiet aj Spissky hrad. Zapustene okna, menej svetla, menej vnutorneho priestoru (alebo musis spravit väcsiu zastavanu plochu), horsia estetika domu. Logickejsie je zacat s tensou stenou a na to dat viac izolacie. To sa tu vlastne aj opakuje na modrej streche stale dookola, no ludia si idu aj tak svoje. Aj ja byvam pod Tatrami a co si tak prechadzam nove ulice, tak vela novostavieb je nezateplenych. Pocujem väcsinou obmenu argumentov - 1) "to je +- 45 cm izolacna tehla/porobeton, v stavebninach hovorili, ze to uz nepotrebuje izolaciu. " (nie len od laikov, ale aj priamo od architekta, co mi to chcel pretlacit do projektu) 2) "vysiel mi energeticky certifikat A0 bez zateplenia, to mi vobec nedavalo zmysel zateplovat to, ubralo by to len par kWh na energetickom certifikate" - toto som pocul od ludi, co maju kotol na pelety, pripadne kuria drevom a neviem cim este. Absolutne nepochopili, ze energeticky certifikat je o spotrebe primarnej energie a nie (len) o tom, aky mas dobre zatepleny dom. Stretol som viacero takychto ludi. Istym sposobom je energeticky certifikat vcelku nebezpecna vec, lebo vela ludi to nechape a potom si nezatepli dom, lebo kvoli bio palivu im vyjde pomaly aj na stodolu A0...
Odpovedať
@peter_von_duris ahoj no a pukanie v stenach nemaš. Tie vlasočnicove prasklinky mi až tak nevadia no vadi mi to pukanie bol tu chlapík z ytongu vraj to pocuje prvy krat a vobec sa neozval od vtedy. Vďaka za odpoveď
Odpovedať
@stefan222 Praveže preto že ytong 450 je kvadra ktoru výrobca prezentuje že netreba zateplovať. Takže zateplovať kvadru ktoru netreba zateplovať nema zmysel. Otazka znie, že prečo ytong vyrába tieto kvadry ked vedia že vznikaju prasklinky a v mojom pripade pukanie v stenach. Keby ste to počuli ako niekedy v noci praskne v stene no tešim sa na zimu
Odpovedať
@vincuro ja nemam certifikat A0 tušim som sa dostal do Céčka ale aj to kvoli tomu že mam dom spojeny s garažou a garaž od domu mi oddeluje 250 ytong inač by som bol v béčku.Nejdem sa tu hádať ani nikomu tlačiť moj nazor no na tepelno izolačne vlastnosti sa naozaj nesťažujem. Problemom su veci ktore som napisal v tejto diskusii vďaka za reakciu v diakusii
Odpovedať
Profilova fotka
@nojpik123 pukanie som si zacal vsimat, myslel som si, ze su to okna tiez plastove.. ked sa stahuje vecer chladnom... musim odsledovat este ci je to stena naozaj... ale pocujem pukanie...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?