Preklad dĺžky 6 metrov - je jeho výška v poriadku?

Zobraz úvodný príspevok
Dobry vecer. Mam na dome 2 dlhe preklady,jeden ma svetlost 5m(nad garazou) a druhy svetlost 6m (hned pred garazou polozeny na jednej strane na obvodovej stene domu a na druhej strane polozeny na zelezobetonovom stlpe). Na tychto dvoch prekladoch bude polozena jedna strana vaznikoveho krovu,takze sa uz na ne nejde nic murovat. Vysku tychto prekladov vsak statik vypocital na 30cm ale podla toho co som sa na nete docital,tak vyska prekladu by mala byt udajne 1/10 jeho dlzky,cize v mojom pripade 50cm a 60cm. Co sa tyka zeleza tak su tam roxory 16mm aj ked podla vypoctu stacili 14mm,my sme dali vsade hrubsie a este aj vzdy jeden prut navyse.Mne vsak stale vrta v hlave ta vyska toho prekladu,kedze tych 30cm sa mi zda velmi malo aj ked on tvrdi,ze sa nemusim nicoho bat,ze je nad tym len strecha a tu to udrzi bez problemov aj pri zatazeni snehom. Viete niekto poradit ci je ta vyska prekladu v poriadku v tomto pripade?
Odpovedať
1
2
@fotopatlev Zdravim, nevadi, ze na oko to nie je pekne, ved aj tak to zateplis, beton nebol vibrovany, preto to takto vyzera, na funknost by to vplyv mat nemalo
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Tiez v projekte riesine preklad 5 m, alebo ocel. Co je lepsie zo statickeho hladiska, z hladiska pracnosti, a z hladiska ceny?
Odpovedať
staticky ti to udava projekt. Aj v pripade oceloveho nosnika aj v pripade zelezobetonu. Tam by som sa neorientovala podla toho co kto napise. Ak ide o naklady, tak okrem ceny za material si prirataj aj cenu za dopravu, zeriav v pripade, ze budes kupovat hotovy, ci uz ocel alebo ZB. Pri vyrobe na miestezarataj do ceny aj debnenie, armatury, beton, robota... Cena sa moze lisit pripad od pripadu. Ocelovy nosnik v meste, kde moze byt lacnejsi, lebo vsetko mas viac menej po ruke, niekde na lazoch, kde vsetko treba dopravit X km moze vyjst betonovany na mieste lacnejsie...
Odpovedať
@zita19 v projekte je nosna stena. Chceme to upravit, preto projektant navrhol bud ocel, alebo preklad - prepocita to statik. Preto sa rozhodujem co je lepsie.
Odpovedať
@charles91 pri oceli moze byt este problem tepelny most. Fakt najlepsie prejst s projektantom
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?