Praskanie a pukanie v stenách, krove

3. jún 20206

Dva týždne už vykurujeme podlahovym kúrenim. Ako sme začali zateplovať strechu, začali sa "objavovať" zvuky v podobe pukania a praskania. Na omietke nevidno žiadne praskliny. Teplo už neodchádza cez strešné otvory von, ostáva vo vnútri. Nie je to pravidelné, sem tam príde zvuk buď zo stien alebo krovu. Čítala som tu už rôzne diskusie, a viem, že dom "sadá", len chcem vedieť či sa niekto už s tým stretol. PS: dom s 1NP, múry ytong lambda, zač.sravby apríl 2016. Ďakujem za reakcie. 😉

 • Stavba tým že ste začali kúriť pracuje v inom režime, materiáli sa zbavujú vlhkosti, prebieha dotvarovanie a pod. Po pár ´mesiacoch by sa to malo vytratiť, resp. po zabývaní.

 • Ja si myslim, ze to sa casom upravi. Pokial nie su praskliny, tak by som to zatial neriesil.

 • @yuyu218  Pukanie a praskanie je typická vlastnopsť dreva pri zmene teploty a vlhkosti, ktorá sa mení aj vonku. Ak nemáte zvukovo izolovaný strop, tak to počuť.

 • Sponzor fóra
 • Ďakujem

 • @yuyu218  Ahoj, rád by som sa opýtal či problem ešte pretrvava alebo už zmizol my mame podobny problem pri ochladeni vonku pocut pukanie v stene mame ytong 450 nezatepleny aj fasada uz je spravena.

 • @nojpik123  zdravím. Odvtedy ťuk ťuk nie. Iba sem tam v lete, keď je vyhriata strecha, počuť pukanie dreva6, pravdepodobne sa sušia trámy. Ale nič katastrofalne, klasika pri novostavbe 🙂

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Firma na strojové vapenno-cementové omietky, zateplovanie, dodavka stavebneho materialu.
  Asex
  Martin
  Predaj a montáž rekuperačných jednotiek a príslušenstva. Diagnostika budov - Blower door test, termovízia, energetický certifikát, poradenstvo.
  Zaoberáme sa montážou rôznych konštrukcií, montážou okien a dverí a ponúkame rôzne tesárske práce.

  V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.
  Články od našich partnerov
  Presvedčivé výsledky riadeného vetrania s entalpickým výmenníkom.
  Dom má slúžiť vám! Ak je to naopak, je čas na zmenu
  Cesta k dokonalému tichu je hrubá len pár centimetrov...
  Archív článkov od partnerov