Porfix 300 + 150 zateplenie - skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, prosím Vás, chceme stavať poschodový dom a uvažujeme, že použijeme ako stavebný materiál Porfix 300 + 150 zateplenie. Používal niekto na stavbu domu tiež porfix? Aké sú Vaše skúsenosti, rady? Ďakujem!!
Odpovedať
1
2
@jozef323 nie urcite nie 😄 toho sa báť nemusite...A1 teda 108kwh/m2 platila tuším od roku 2013 az do konca roka 2020...takže 7 roky....nova A0 teda do 54kwh/m2 bude platit dlho tusim do 2027 ale bohvie ci nie aj dlhsie 🙂 každopádne obavat sa nemusíte
Odpovedať
@gedy ďakujem. Rozmýšľam čo dať. Porfix 250+200 alebo 300+150
Odpovedať
@jozef323 hrúbku steny daj určite podľa projektu. ak tam máš profix 300 daj 300. Čo sa týka zateplenia, ja by som išiel do 200 🙂
Odpovedať
ja som siel to 250 ytong + 200 izolacia a nelutujem.
Odpovedať
Ak uz ste rozhodnuty ist do Porfixu, tak by som zmenil skladbu na Porfix 250mm a Izolacia 250mm (Namiesto 300 a 150) Cena za m2 rovnaka, izolacia o dost vacsia.
Odpovedať
@sousedekovci89 projekt ešte nemám. Uvažujem čo by bolo najlepšie. Nechcem teraz stavať keď sa všetko zdražovalo. Uvidím o pár rokov
Odpovedať
@jozef323 obávam sa že dole už tie ceny nepôjdu 🙂 ono to tak býva, ceny zdražejú z nejakého dôvodu, ale až ten dôvod pominie, ceny dole nepôjdu, lebo sa nájde tisíc zástupných dôvodov prečo nie 🙂 ono na stavbu/kúpu domu sa zvykne hovoriť, že najlepšia možnosť už bola a druhá najlepšia je práve teraz a najhoršia bude zajtra a každý ďalší deň 🙂
Odpovedať
Projektant mi navrhol 250 porfix + 160 izoláciu, s tým, že tepelné straty objektu sú na úrovni 3,7 kW s rekuperáciou. A0 vyšla s prehľadom. Môžem sa s tým návrhom 250+160 stotožniť?
Odpovedať
@sousedekovci89 teraz chcú dohnat straty za minulý rok. Teda si myslím 🥺
Odpovedať
@jozef323 áno, dohnať, straty, ceny vstupných komodít išli hore, ale ako vravím, potom sa nájdu dôvody prečo ceny dole nepôjdu (trh sa prispôsobí).
Odpovedať
@somecheck projektant=odbornik ti navrhol a vypocital. Dodal ti nie nazory, ale fakty. Naozaj ho chces spochybnit podla nazorov na laickom fore?
Odpovedať
@filip_pe Takto sa na to nepozerám. Dostal som na výber alternatívy. 300 + 160, 250 + 250, 250 + 160. S každou jednou boli výpočty OK. Aj vďaka tomuto podľa vás laickému fóru som sa dostal viac do problematiky a lepšie sme dotiahli rôzne detaily.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?