Oddelenie paty muriva Ytong 375

Zobraz úvodný príspevok
Viete mi poradiť čo dať ako prvý rad pod obvodové múry ktoré budú z Ytong lambda 375 ? Pôvodne tam malo ísť penosklo Foamglass F ale tam je šírka bloku penoskla 45cm takže by to muselo prečnievať do podlahy a tam bude EPS 20cm takže by tam bol schodík čo asi nie je dobré. Potom som pozeral že ideálne by tam malo byt Foamglass Perinsul ale tam je zas max šírka 365 čo je zas 1cm menšie ako ten ytong ... ďalšia možnosť novomur je max do 25cm takže zasa nič. Čo tam dať , alebo ako to spraviť ? Obvodové múry by som nechcel menej ako ten ytong 375 takže dať tensie murivo tadiaľ cesta nevedie. ďakujem za akékoľvek typy
Odpovedať
1
2
@armi24 kludne si dajte 300ku, ale aj tak sa mi to nezda, lebo mam podobny rozmer, okrem toho mam aj rohove okno 3+1m bez stlpiku a na poschodovy dom boli pouzite tvarnice P4-500 hr.250.
Odpovedať
@armi24 ten dom som ani len nevidel. No staci pozriet na popisane parametre - plocha okolo 180m2, skladba steny, bungalov. 15 kWh/m2 za rok v ziadnom priapde! cena porobetonu je v sucasnosti cca rova cene grafitoveho EPS. Co myslite, coho je dobre dat viac a coho menej? zmena hrubky muriva z 375 na 250 je uz poriadna zmena. Tam zasahujete do statiky. Navrh venca, zeleza a pod. Ked niekto na stavebnom urade ma ako take znalosti nepovoli to a nemal by ani stavebny dozor. Nevravim, ze to murivo 250 mm nebude v poriadku. Inac aj ja som staval z 250 mm porobetonu. Vid. moj fotoblog. Aspon dufam, ze ten projektant nebol drahy a ze Vam to prerobi zdarma. Par desiatok eur na vybavenie noveho stavebneho povolenia hadam mate ;). Popripade riesit zmenu stavby pred dokoncenim.
Odpovedať
Ine je planovat stavbu od zaciatku na murivo 250 a ine je menit uz hotovy projekt. Hrubku muriva v tomto pripade by som uz nechal 300. Este prehodnot pouzitie vaty na fasadu a porozmyslaj nad EPS. Predsa len je podstatne lacnejsi niez vata a ma o cosi lepsie tepelno-izolacne parametre. Vid link: http://www.zatepleni-fasad.eu/vse-o-z...
Odpovedať
takže nakoniec padlo rozhodnutie , že murivo bude P4-500 30cm - tým vyriešim to penosklo v pate muriva (to penosklo sa v tej sirke 30cm vyraba) a nemusim vymyslat čo kde rezať a prípadne čo s podlahou keby to prečnievalo a vyškou parapetu keby som dal do podlahy viac EPS ako bolo v plane / dokonca aj hlbka vnútorného parapetu bude lepsia. A dám na ten ytong 30cm Isover TF profi a budem mať dostatok priestoru pre predsadene okna spolu so zabudovanym žaluziovym kasltikom, čo pri skladbe ytong 375 + 18 vlna bol tiez problem ako som dnes zistil. A ako bonus budem mat R steny cca 10,68 oproti povodnym 9,37 . Viem že sú to detaily, ale zmenou hrúbky obvodového múru a pridanie na izolaci som vyriešil v podstate všetky problemy naraz a v konecnom vysledku to bude mat cele este lepsie vlastnosti :-) Čo vy na to ?
Odpovedať
Profilova fotka
@armi24 len aby sa ti nepodlomili kolena ked uvidis cenu za ten Perinsul :)
Odpovedať
teraz som to pozeral a Perinsul 150x300x450 (teda dlzky 45cm) kus stoji 28 € tak to nieje az tak hrozna cena. Na obvod potrebujem cca 60 metrov takze 14 ks x 28 = 392 €
Odpovedať
Profilova fotka
@armi24 Dobrý deň, je to samozrejme na Vás, aj keď použitie penoskla pod steny z Ytongu považujem za zbytočné. Často sa práve Ytong používa na uzavretie steny a prerušenie tepelného mostu. V portfóliu produktov Ytong je v súčasnosti „YTONG – ZAKLADACIA TEPELNE IZOLUJÚCA MALTA“ http://www.ytong.sk/sk/content/ytong-... pomocou ktorej dokážete vyrovnávať nerovnosti na základoch až do hrúbky 50 mm. Výdatnosť - z 0,5 kg suchej zmesi vytvoríte 1 l malty. S pozdravom technická podpora Ytong
Odpovedať
@armi24 moja kalkulacka hovori 3733€, ako si to ratal ty? Ved by si potreboval 133,3ks na dlzju 60m.
Odpovedať
@armi24 odporucam vymenit baterky v kalkulacke... je to lacnejsie ako na takychto vypoctoch prerobit aj gate :)
Odpovedať
@stowasser @gashtaan :-D jedna nula hore-dole :-N ale v tom pripade to naozaj nevyzera až tak zaujímavo :-D
Odpovedať
@armi24 to penosklo nema ziadnu navratnost, najma pri hrubke planovaneho zateplenia soklu a hlavne podlahy. Za tie peniaze kupis do domu dvere a urobis schody so zabradlim, tak skus na to zabudnut. Si nabity teoretickymi vedomostami a energiou pustit sa do stavby domu, pripominas mi mna pred 7-8 rokmi, za tem cas som urobil velky pohyb vpred :)
Odpovedať
:-S a som tam kde to cele zacalo... takže nebudem už vymýšlať a dám miesto toho penoskla rovnaký ytong ako bude celá obvodová stena a teda Ytong P4-500 30cm + 30 zateplenie + poriadne zateplím sokel a základy Keďže nahradím penosklo výšky 16cm Ytongom výšky 24,9 cm tak sa nestane veľmi nič, len toľko že sa mi zdvihne svetlá výška o 8,9cm čo predpokladám uvidím len v rozdiele na parapetoch. Tie budú miesto pôvodnej výšky 88,5 vo výške 97,4cm čo asi je ešte v poriadku - momemtalne mam doma 96 vysku a vyzera to normalne
Odpovedať
Článok sa načítava...
@armi24 Ak si teda taky puntickar, tak predpokladam, ze budes mat pozicanu na stavbe pasovu pilu. Dlzka obvodovych murov je u teba 60m, to je 100ks ytong tvarnic. Ak si prepilis 50ks 300mm tvarnic na polovicu, ziskas 100ks tvarnic hrubky 150mm a budes presne tam, kde si chcel byt. A budes mat cele murivo z rovnakeho materialu P4-500, lebo prieckovky 150mm su z P2-500).
Odpovedať
@stowasser :-) mas dobry odhad na ludi.... a ten napad nieje zly, ale nevadi to ked ytong rozpilim a pouzijem na lezato ? Alebo to je ten ytong tak presne rovnaky material ze ked sa presne prepili tak je uplne jedno v ktorom smere na tom bude zatazenie ? A tiez ta pevnost co ma p4-500 je rovnaka aj ked je to len polovicna /odpilena cast ? - do statiky sa nerozumiem len ci ta 150mm opacne polozena tvarnica bude mat rovnaku pevnost v tlaku ako ta 300mm polozena tak ako bola urcena na polozenie - neviem to lepsie popisat :-D
Odpovedať
@armi24 ytong ma rovnake vlastnosti vo vsetkych smeroch. Mam tam vsak chybu (bral som to podla seba, ja som pilil 250, ale ja mam 250 stenu), takze rozpilenim na polovicu ti vzniknu dve 125ky, teda budes 3,5cm pod planovanou vyskou, co je vsak urcite lepsie, ako byt 14cm vyssie.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?