Obvodove mury Termilaca T1,5/300 Hr.400mm

Profilova fotka
Ahojte som vo faze vyberu obvodovych murov a chcem ist do termaliky T1,5/300 400mm hrubka,bez zateplenia R-5,3 pri suchom murive samozrejme v stavebninach mi povedali ze to nie je obvodove murivo ale vyplnove kedze hustota muriva je len 250-300kg na m3 ale v prospektoch termalica uvadza ako nosne mury so super izolacnymi vlasnostami tak teraz neviem ci mam ist do toho alebo dat tensie mury termalica hrubky 365 T2/400 a dodatocne zateplit 10 vatou prosim o radu ci niekto staval z takehoto materialu jedna sa o bungalov 18x10,3m bez hornej deky a kritina bramac 265m2 :-(
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@gaspy precitaj si starsie diskusie, ziskas prehlad ahoj
Odpovedať
Profilova fotka
nieco som o termalice nasiel ale nie moj pripad
Odpovedať
@gaspy Ytong Theta je P1.8-300 a je to obvodove murivo.. Makke jak spongia, ale je. Si si isty, ze je to T1.5 a nie T2? Kazdopadne, ak ti statik povie, ze je to ok, tak je to ok..
Odpovedať
Profilova fotka
@gaspy Ideš stavať v roku 2015 a napíšeš, že R budeš mať 5,3....? To nemyslíš predsa vážne, alebo hej? Ak dáš napr. Heluz Family 30 (R = 3,7) a na to napr. 20 cm polystyrénu (R = 5), tak si niekde úúúúúúúpne, ale úúúúúúplne inde s tepelným odporom. Poštuduj trochu - nečítaj iba reklamné letáky...
Odpovedať
Profilova fotka
cache urcite je to T1,5-300
Odpovedať
Profilova fotka
leonardom tak urcite by som si nedal na dom 20cm eps to by mi muselo pekne je.... keby zaizolovat tak jednoznacne 5-10cm ale vatou TF profi od isoveru a urcite by som nestaval z tehly ale porobeton ty si nastuduj klady a zapory
Odpovedať
@gaspy co je špatného na 20cm EPS? Sám ho chci realizovat, tak abych věděl čeho se mám bát.
Odpovedať
Profilova fotka
No to aj mňa zaujíma.
Odpovedať
Profilova fotka
@ferron ako som uviedol hore ja by som neizoloval eps ale cadicovou vatou preco ma lepsie tepelno izolacne vlastnosti nie je horlava A1 lepsie akusticke vlastnosti neusadzuje sa v nej haved chrobaky a pod mury lepsie dychaju ako pri eps
Odpovedať
@gaspy a pri 40 cm pórobetóne si myslíš že kolko bude asi tvoj dom dýchať? Všetko o dýchaní sú len reklamné ťahy. Nenechávaj sa oblbovať. Kľudne si daj mineralnu vlnu, ale prosím nikdy nehovor že dom má dýchať cez steny.
Odpovedať
@gaspy akorát ta cena ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jaro113 moze byt vata je ok.ja pojdem do vaty max 10cm
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@rabies je pravda ze je trosku draksia ;-) cca 9,5 eur 1m2 100mm polystyren cca 7,5eur 1m2 100mm
Odpovedať
@gaspy navyše sa teraz vyrába samozhášací polystyrén. Aj ja som pôvedne chcel vlnu 200 mm, ale zvážil som pre a proti a dam 250 mm polystyrenu. S tou cenou pri vlne to nie je len o cene vlny. Ale aj všetky ostatne komponenty su omnoho drahsie
Odpovedať
@gaspy tak to nevím ty ceny.eshop isover vata 10cm 319,-Kč, eshop styrotrade F70+ 135,-Kč. Docela rozdíl,ne :-o
Odpovedať
Profilova fotka
od murov sme presli k zateplovaniu tak daleko som este neni ;-)
Odpovedať
zdravím vás odporučili by ste termaliku alebo nie???
Odpovedať
a zase to dychanie domu... dychajuci dom je ako otvorena chladnicka. keby priroda chcela, aby domy dychali, mali by kamene pluca.
Odpovedať
Profilova fotka
@skorbikovci ja osobne som s termalicou este nerobil ale mam dost o nej nacitane bol som priamo v polsku v bruk bete a nebal by som sa ist do termalici.mne robi rozdiel ytong a termalica na celu chalupu 1300 az1500 € a to presvaci nie jedneho ;-)
Odpovedať
A usetrene peniaze za Ytong sup do znackovej vaty, aby termalica mohla dychat:))) ale stale lepsi napad ako 50 tehla...
Odpovedať
Profilova fotka
@bozsky_kaja Ak by si si prečítal technické listy od Ytongu, tak aj tam by si sa dočítal, že stavba postavená z Ytongu je difúzne otvorení a umožňuje stene dýchať. To len zopár "chytrákov" ako si aj Ty dýchanie steny neberie do úvahy. Jasné, že tie plastovou fóliou z vnútra a polystyrénom zvonka obalen= stavby, ktor= staviate a v ktorých potom plesniviete a vaše decká trpia doživotne alergiami nedýchajú je celkom logické. Nol si niekedy v hlinenom, alebo kamennom dome: Asi nie, lebo potom by si vyprával inakšie a prišiel by si na to, že aj steny domu môžu dýchyť. :-p :-p :-p :-p :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@jamk1 Neviem, či sa tu dlhodobo (a s výdatnou marketingovou podporou istých firiem) nezamieňajú významy slov....(?) To, že je materiál "difúzne otvorený", znamená (ak sa nemýlim), že je schopný do istej miery nejakým spôsobom odvádzať smerom do exteriéru prípadnú vlhkosť, ktorá nejakým spôsobom (napr. kondenzáciou) vznikla v konštrukcii. Bežný obyvateľ našej krajiny si však myslí, že výraz difúzne otvorený (alebo aj marketingovo: stena "dýcha") znamená, že uvedená schopnosť stačí na výmenu vzduchu v interiéri. Nestačí. Výmena vzduchu sa musí zabezpečiť iným spôsobom (za komunistov to bola napr. netesnosť okien ;-) ). Je naivné tvrdiť, že "difúzne otvorený systém" túto výmenu vzduchu rieši a že teda predstavuje (na rozdiel od difúzne uzavretej konštrukcie) zdravší variant bývania. Tým narážam na Tvoju odvolávku na hlinené domy... ]-(
Odpovedať
mne sa presne pri takychto prispevkoch ukazuje aka je slovac je ovela jednoduchsie uverit nejakemu susedovi, ktory zozral mudrost sveta, samozrejme v krcme ako ludom co sa venuju stavbarine, stavbarskej fyzike. proste odbornik co ma nieco nacitane a postavane, je uplne proti srsti domacim kutilom a nedostudovanym majstrom, co postavili par domov a aj to zle, popripade nahodou sa trafili. dnes ludia na slovensku stale stavaju ako s prepacenim ako "jebly". 400ky, 500ky mury s predrazeneho muriva, ktore v konecnom dosledky musia zateplovat pretoze zistia ze daju rocne 1000ku za kurenie ("najlepsie" kombo ake sa pouziva je plyn plus drevo).
Odpovedať
Profilova fotka
@leonardom Nikdy som nikdy netvrdil, že pod pojmom "dýchania" steny si predstavujem dostatočnú výmenu vzduchu. To určite nie. Ale presne, ako píšeš Ty - ak dokáže odvádzať flhkosť do exteriéru, teda jedným smerom, tak to musí rovnako fungovať aj smerom opačným - teda z exteriéru do interiéru. Toto je prirodzená vlastnosť každého porézneho materiálu, ktorým určite aj Ytong je. Ak to obalám z jednej strany nepriedyšnou fóliou a z druhej strany polystyrénom, tak som tieto prirodzené vlastnosti materiálu "zabil". Čo robí dobrú a príjemnú klímu v dome? Teplota a vlhkosť. Je mi jasné, že niekto bude odporovať, že toto sa predsa dá dosiahnúť klimatizáciou. Áno dá sa... ale videl už niekto z tých, ktorí majú doma klimatizačné a rekuperačné jednotky, ako to po čase prevádzky vyzerá v ich "útrobách" ? Plesne, huby, baktérie a toto všetko si pekne roznášajú prúdiacim vzduchom po byte. Nie - ďakuejem... Určite bude niekto namietať, že však to sa dá dezinfikovať... samozrejme, že sa dá - ale ruku na srdce - kto to robí???? Však ľudia sú dnes lakomí dať si spraviť servis klimatizácie v aute. 80 tis. € za auto dajú bez mihnutia oka, ale 100€ za ročnú dezinfekciu, čistenie a údržbu klimatizácie v aute je pre nich strašný peniaz. Viem, o čom hovorím, lebo v tejto branži sa pohybujem. :-p
Odpovedať
@jamk1 ale z vonku ide aj tak lepidlo a omietka a ta tiez nie je pripustna ak hej tak o dost menej ako ytong alebo nie?
Odpovedať
Profilova fotka
@jamk1 chybicka v tvojej uvahe tkvie v tom, ze vyrobca tvrdi, ze YTONG je nenasiakavy :). Ale napriklad taka sadrova omietka tu vlastnost viazat volnu vlhkost ma.
Odpovedať
@jamk1 Samozrejme, že sú lakomí dávať u teba za servis klimatizácie 100 Eur. Aj ja by som bol. Hlavne ak mi to všade inde spravia za 20 - 30 Eur !!! To, že ma niekto auto za 80 tis. Eur predsa neznamená, že sa má nechať okrádať. Ak by takto pristupoval ku všetkému, tak by to auto asi nemal ... Tvoje zvyšné teórie sa zakladajú na absolútnych hlúpostiach :) Škoda sa vyjadrovať ...
Odpovedať
Profilova fotka
@lubk0 Vidíš, akú somarinu si napísal... Ty sa nenecháš vraj okrádať... A veru necháš a ani o tom nevieš. Len samotný filter klimatizácie stojí viac, ako spomínaných 20-30€ za ktoré ten servis Tebe spravia. Čiže už tam Ťa nielen že okradnú, ale aj oklamú, lebo Ti nevymenia tú najpodstatnejšiu vec na klimatizicácii - FILTER !!! Ale pri Tvojej úvahe predpokladám, že sa ani nekúpeš, ale iba sprayuješ. Možno si chvíľu voňavý, ale stále špinavý. Presne, ako tá klimatizácia, ktorú si nechaš spraviť za 20-30€ :-p :-p :-p :-p
Odpovedať
@jamk1 :D :D :D :D S-Racing Trnava = každé leto dezinfekcia a plnenie klimatizácie majú v akcii za 9,90 Eur . V cene nie je započítané doplnenie chladiva, za každých 100 g sa dopláca 3,30 Eur. Kabínový (pelový) filter normálny = 9 Eur, uhlíkový = 13 Eur. Po 1 sezóne, ak nie je klíma netesná, ty viac ako 100 gramov doplniť nemôžu :) Takže ? 9,90 Eur + 3,30 Eur + 13 Eur za lepší filter = 26,20 Eur ... Filter som si samozrejme menil v tej dobe sám, nakoľko nie som "lavý" no viac ako 3 Eurá by som za jeho výmenu nezaplatil keďže to bola práca na 2 minúty. BTW = pred nedávnom kupovaný pelový filter na S-Classe r.v. 2004 (W220) a cena bola neskutočných 24 Eur. Nech si k tomu dezinfekciu a chladivo dopočítam akokoľvek, na 100 Eur sa nedostanem ...
Odpovedať
@jamk1 pises to, akoby tu mal kazdy druhy kupoval auta za 80.000EUR bez mihnutia oka... preco mam taky pocit, ze tato tvoja mudrost sa zaklada na vzorke 1, pripadne 2 ludi?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?