Murivova spojka - nerez ?

idem robiť priečky z tehly Porotherm profi 115. K obvodovému múru to chcem kotviť murivovou spojkou. Môže byť taká ako na foto ? rozmer 2x30 cm, hrúbka asi 0.7. Vraj nerez ale magnet drží, tak neviem, cena cca 0.60 €. Pôvodne som chcel takú širšiu od ytongu ale v stavebninách majú túto, že vraj je to na tehly.
Odpovedať
@tino2 To ze magnet drzi neznamena ze to nieje nerez a tiez hrdza sa nerezi nevyhyba, hlavne pri poskrabani. Tu je vyborny clanok: https://e-konstrukter.cz/novinka/nejv...
Odpovedať
Profilova fotka
@pvmr19 nuz neznamena, ale pravdepodobnost, ze to tak je je pomerne vysoka, kedze taky specialny nerez asi tazko bude niekto pouzivat na spojky do muriva :)
Odpovedať
@majkoj ok, ale z hľadiska pevnosti je tá spojka ok? niekto dáva priame závesy, ktoré sú širšie, spojka ytongu je tiež širšia. Stačí to na ukotvenie priečky ?
Odpovedať
Profilova fotka
@tino2 moj nazor je, ze by to nemal byt problem.
Odpovedať
Profilova fotka
síce stačí 150 klinec, ale aj toto môže byť.
Odpovedať
Mne kotvili priecky na 6mm ocelove pruty v dlzke cca 20-25cm. Do steny diera, do tvarnice drazka. Zaklebrovat, vybavene. Rad by som sa dozil chvile, ked to prehrdzavie...
Odpovedať
@majkoj to nieje nic specialne, bezne sa pouziva magneticka nerez napr. na kuchynske noze a loziska.
Odpovedať
Profilova fotka
@pvmr19 silne pochybujem, ze sa toto robi z niecoho ineho ako 304 ci 316ky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
@jan45 Zdravim Jan, ako ste to myslel s tym klincom ? normalne ho do polovice zabit do muru a polku nechat trcat na tehle a na to lepidlo a zakryt tehlou ?
Odpovedať
Profilova fotka
@maroko9 áno, ale spôsob kejsix je ešte jednoduchší. Funkčný určite.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@kejsix @jan45 "Mne kotvili priecky na 6mm ocelove pruty v dlzke cca 20-25cm. Do steny diera, do tvarnice drazka. Zaklebrovat, vybavene. Rad by som sa dozil chvile, ked to prehrdzavie..." Vyššie uvedené spojenie priečky s obvodovou stenou umožní potrebnú dilatáciu ? Keď nechám po obvode priečky požadovanú medzeru 10-20mm, ktorú následne vypením, nebude mi to v mieste kotvenia pomocou oceľových prútov praskať ? @kejsix s odstupom času všetko OK ?
Odpovedať
ja mam pristavbu pri dome z plnej tehly, nic to ku muru nedrzi a je to tam uz 50rokov bez problemu, takze nerieste blbost, dajte to tam, prip 2ks a spokojne uzivajte hadam necakate, ze ked vam do toho vrazi auto tak toto bude to co vam zachrani stenu ktora sa kvoli tomu nepohne 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@purplesticks ja mam podla manualu na nerezove pliesky a keby som staval este raz, tak by som bez hanby vydrazkoval 3cm do obvodoveho porfixu a priecku tam zapustil na lepidlo. Vacsinou mi v tom pruznom spoji sposobilo vlasocnicovu prasklinu na omietke, ktora tam nemusela byt.
Odpovedať
@rkorba Porfix a Ytong majú v manuáli zvislú dilatačnú medzeru. Jedine Termalica nemá a hovorí o tom istom, ako si napísal ty - spojiť lepidlom. Mne už stačí sa len správne rozhodnúť 🤔 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@purplesticks porfix sa dodáva čerstvý a obsahuje 20% vody, po vyschnutí sa zmenší a na priečkach sa to prejaví, pálené materiály to nemajú.
Odpovedať
@jan45 Termalica je taktiež pórobetón ako Porfix
Odpovedať
Profilova fotka
@purplesticks toto sú detaily , čo sa tradujú a kopírujú, prax je iná
Odpovedať
@jan45 Váš názor je teda aký ? Priečku zvislo prilepiť o nosný múr alebo dilatovať ?
Odpovedať
Profilova fotka
@purplesticks Priečky sa robievali aj na tehle neskôr, len sa vynechávali kapsy. tie tiež umožňujú posun. Záleží aj od stropu, ak je sdk dával by som pásky, ak prefa, rozoprel o strop pena o stenu pena
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?