Môžem dať na nosné steny 30 cm Porfix pevnostnej triedy P4 580?

planujeme zacat stavbu na jar .cena za material je rovnaka ,tak rozmyslam objednat ten silnejsi porfix(jedna sa o bungalov).steny budeme zateplovat 20-25cm,podlaha min.20cm a strop asi 50cm.povodne som chcel stavat stenu 25cm,ale odhovara ma projektant(mozno ho vymenim).chcem vediet ci nebude ten porfix velmi tazky pre zaklady(zakladove pasy 90cm hldka a 60 sirka)a este ma zaujima ako a ci treba oddelit pätu domu kvôli tepelnemu mostu,ak dam do podlahy viacej izolacie ako vyska porfixu teda aspom 30cm.
Odpovedať
@martin458 - kasli na Porfix - na bungalov Ti staci stena z 20 cm Ytong (P6-650 ma rozmer 20 x 25 x 50 cm - hrubka je tych 20) a daj potom 30 cm EPS. Static prepocita ale 20 cm vyssej pevnosti bohate staci na bungalov. - Steny mozes oddelit od zakladovej dosky pomocou Penoveho skla (Perinsul) alebo blokov Novomur - pouzi google. - urcite by som zaizoloval sokel + zaklady, vtedy skoro nemusis riesit oddelenie priecky od zakadovej dosky. - daval by som tam 20 cm XPS a od toho by pokracovala izolacia stien - proste jedna subisla vrstava - ak to chces mat Tip Top - tak aj pod zakladovu dosku by som dal aspon 10 cm XPS Fibran (ale s vyssou pevnostou nie 300, tusim ze je 700 alebo 750 - pozri katalog fibranu) - aby si nemusel robit tak vysoku podlahu a zvysovat svetku vysku domu, a potom v podlahe staci 15-20 cm EPS az az a nemusis riesit 30 cm. 1m3 fibranu stoji cca 110 Eur (po zlave a vascom odbere - dohodnes si v stavebninach)
Odpovedať
@martin458 ..... my stavíme bungalov z 25 cm ytongu pevnosti P4 (v jednom místě máme ale pro jistotu (moji :-D ) pevnost P6) ... důležitý je statický výpoočet ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
Dobrý Deň. nechcem zakladať novú diskusiu tak sa napájam sem. V projekte mám naprojektovanú tehlu 38cm ale budem stavať z porfixu 30cm alebo 25cm. stavať budem tento bungalov: viď foto Viete mi povedať aký je rozdiel medzi porfixom 30cm a 25cm. Za všetky odpovede vopred ďakujem
Odpovedať
moje murivo - P2 480 hr. 25 cm ;)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?