Máte skúsenosti s Velox systémom?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, rozhodujeme sa nad materiálom nášho budúceho domu. Má niekto skúsenosti s Velox doskami? Ď.
Odpovedať
1
7
8
@tixi aj mne zalievali prve dva rady naraz, teda nie uplne, nejakych 10cm sa tam nechalo na previazanie... mne zatial omietka na stene praskla len na jednom mieste pod schodami, ale moze byt, ze sa tam omietkari vykaslali na sietkovanie. Ak to mozem zhrnut ja, odporucam beton ako taky... Velox bez zabudovaneho EPS sa zda byt dobra volba, kvoli drevostiepkovej doske je tam priestor na rozvody bez sekania do betonu, a po nastahovani je fajn, ze ked niekam chcem zavesit obraz, staci mi do steny zabit klinec :) Tiez z exterieru zateplenie staci kotvit do dosky...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Ahojte. Ideme stavat bungalov z veloxu. Jeho rozloha je 116m2 uzitkova plocha. Premyslame nad kurenim. Plyn alebo elektrina. Plynovu pripojku mame od plota 6 metrov. Vedel by nam niekto poradit prosim?
Odpovedať
@papena0123 jednoznacne plyn.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
zdravim ludia co mate dom z veloxu ake mate kurenie v nom + naklady ? spokojny ste?ako sa zije atd :)
Odpovedať
@mato178 ja som spokojny, zije sa v nom dobre... pre mna su najvacsie plusy vela akumulacnej hmoty a zvukova izolacia. Naklady je zbytocne rozoberat, ako postavis, tak budes mat...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte, Stavia niekto momentalne alebo sa chystá niekto stavať s Veloxu?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Tiez by ma to zaujimalo
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
ahojte, môžte sa prosím podeliť o skúsenosti s bývaním v dome z veloxu. Stavali ste pred pár rokmi - aké sú pozitíva resp. negatíva, šli by ste do toho znovu?
Odpovedať
My zatiaľ stále staviame. Za mňa je veľké plus zvuková izolácia. Ako nám nahodili okná do vnútra nič nepočuť. V dome je nádherné ticho. Pri stavbe je dobre myslieť na prechody cez nosné steny na elektriku, vodu, odpady, kúrenie, rekuperaciu. Ale vždy sa to dá prevrtať ale je to zložitejšie.
Odpovedať
1
7
8
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?