Máte skúsenosti s firmou Ekonomické Stavby?

Zobraz úvodný príspevok
Chcem sa spytat ci ma niekto skusenosť so stavbou domu cez firmu Ekonomicke stavby Nitra. Mame zaujem o tuto firmu, v piatok ideme na jednanie, no prijala by som nejake postrehy, skusenosti ....
Odpovedať
1
24
25
@sousedekovci89 Toho som si vedomy, ze je to len teoria, ktora by platila v pravnom state a my sme bohuzial na Slovensku. Podla zakona na Slovensku aj: Ak súd určil niektorú zmluvnú podmienku v spotrebiteľskej zmluve, ktorá sa uzatvára vo viacerých prípadoch, a je obvyklé, že spotrebiteľ obsah zmluvy podstatným spôsobom neovplyvňuje alebo vo všeobecných obchodných podmienkach za neplatnú z dôvodu neprijateľnosti takejto podmienky, alebo nepriznal plnenie dodávateľovi z dôvodu takejto podmienky, dodávateľ je povinný zdržať sa používania takejto podmienky alebo podmienky s rovnakým významom v zmluvách so všetkými spotrebiteľmi. Na Slovensku rozhodol sud este v roku 2016, ze bod 3.5 Zmluvy o buducej zmluve o dielo uzatvaranej medzi Ekonomickymi stavbami a ich klientami je neprijatelna zmluvna podmienka. Na zaklade tejto zmluvnej podmienky ES vymahali od svojich klientov sumu 1660EUR+DPH az do roku 2019. Podla SOI je za to primerana pokuta 300EUR... Este do odovodnenia SOI uvedie, ze pokuta nemoze byt neprimerane mierna vo vztahu k zavaznosti protipravneho konania a jeho nasledkom... 300EUR proti ES obsahuje fakt "represivnu" zlozku.
Odpovedať
@peter977 Nemusis, ja som len napisal co hovori zakon. Som si vedomy, ze sme na Slovensku, kde sme si pred zakonom rovni, no niektori su rovnejsi...
Odpovedať
Pokuta tentokrát pre českú spoločnosť "Chytrý nájem"... https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/c...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Už spoločnosti "Chytrý nájem" a Ekonomickým stavbám stúpil na otlak aj český Ústavný súd... https://www.usoud.cz/fileadmin/user_u... Zaujímavý je názor Ústavného súdu: "Za této situace je tak více než zřejmé, že se skutečností, že se stěžovatelé dostanou do prodlení a dojde k „aktivaci“ ujednání o „smluvní pokutě“, muselo být vedlejší účastnicí při nastavování smluvních podmínek počítáno a na předmětné ujednání je tak dle Ústavního soudu vzhledem ke skutkovým okolnostem nynější věci třeba hledět jako na skrytý úrok, tedy úplatu, kterou za poskytnutí půjčky věřitel nad rámec jistiny od dlužníků obdrží, nikoli jako na smluvní pokutu." Netreba na takéto poskytovanie pôžičiek povolenie Národnej banky, ktoré zrejme Chytrý nájem nemá? "Zmluvná pokuta" t.j. podľa Ústavného súdu "skrytý úrok" vo výške 0,25% denne t.j. 91,25% ročne nie je úžera?
Odpovedať
@palo951 jedine co sa stane, ze prestanu poskytovat "chytry najem". Nam to napriklad velmi pomohlo. Tri mesiace zadarmo € - firma postavila etapu a nasledne nam banka vyplatila sumu za danu etapu, ktoru sme hned vratili ekonomickym stavbam. takto sme stavali cely dom. 6x sme neplatili nic a raz kvoli banke sme platili 65€ za omeskanie (lebo banka meskala...)
Odpovedať
@grankooo No tak to ste asi mali veľké šťastie... Len tak mimochodom: "Krajský soud v Plzni, jako povinný subjekt, obdržel dne 3. 7. 2020 prostřednictvím datové schránky žádost o poskytnutí informací dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „InfZ“), jejímž předmětem je sdělení následujících informací: a) spisové značky řízení, pravomocně skončených i běžících, ve kterých je účastníkem na straně žalobce společnost Chytrý nájem s.r.o., IČ: 29158958, sídlem Chotíkov 479, Chotíkov 330 17, od roku 2017 do dnešního dne;" "K Vaší žádosti pod bodem a) sděluji, že provedenou lustrací v informačních systémech Krajského soudu v Plzni za období od 1. 1. 2017 do 8. 7. 2020 bylo zjištěno, že Vámi požadovaná společnost vystupuje v databázi zdejšího soudu v postavení žalobce ve 310 řízeních. Přehled těchto řízení Vám zasílám v příloze." Myslím, že 310 súdnych konaní za cca 3,5roka proti svojim klientom je vcelku dosť... Toľko snáď ani nepostavia domov... Na Slovensku to asi bude fungovať podobne.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Od tejto firmy dajte všetci ruky preč. V našom prípade to boli podvodníci a klamári. Nepopáľte sa!
Odpovedať
Článok v právnych novinách: https://www.pravnenoviny.sk/doslovny-...
Odpovedať
Pekne : "Zmluvná pokuta je však podľa názoru sťažovateľov skrytým úrokom vo výške 91,25 % ročne"
Odpovedať
Ruky preč od tejto firmy, uvažovali sme nad nimi a takmer sme podpísali zmluvu (august 2022). Prístup a komunikácia na výbornú - bodaj by takto komunikovali všetky firmy. Neskôr sme si nasli páru majiteľov domov od nich a konfrontovaní ich. Každý niečo reklamoval a bol s tým samozrejme zo strany firmy problém. A to nevravím že väčšina sa s nimi ťahá po súdoch.
Odpovedať
Profilova fotka
Ako je mozne ze ta firma este stale funguje? Za cele roky som nepocul jedinu dobru skusenost ale vseeetci pindaju jak chore vrany…. 🙈
Odpovedať
@zipsuliak takych podnikatelov behaju stovky po Slovensku, nehovoriac o Cesku, vobec ma nerekvapuje ze firma s takou velkou ekonomickou silou dokaze fungovat aj bez dobreho renome. Treba len dufat ze kriza co zacina precisti trh od tychto kvazipodnikatelov.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Dobrý deň, podľa všetkého sa ideme súdiť s ES Nitra. Po postavení nášho domčeku ešte od nás žiadajú kopou peňazí a pri tom ani náš úver nevedeli vydokladovat. Ma niekto sudny spor s nimi? Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hlava222:

Veľký pozor si dajte na spoločnosť MatKon, s.r.o.…
@hlava222 Ja som mal so spolocnostou MatKom s.r.o. a panom Matthew Vyskocom vybornu skusenost pri rekonstrukcii mojho rodinneho domu v Trnave. Mal som na nich pozitivne referencie od viacerych ludi, pred tym ako som si ich zavolal som sa bol pozriet na ich pracu na 2 domoch v Trnave a absolutna spokojnost. Vsetko sa potvrdilo aj ked robil p. Matthew Vyskoc a p. Peter Macejko u mna na dome. Vyborna komunikacia pocas celej spoluprace a velmi dobre mi aj poradili s komplikovanymi vecami pri prerabke domu. S ich odvedenou pracou 100 % spokojnost a hlavne som si vazil ich ich pozitivny pristup. Nasledne títo páni stavali komplet cely dom aj mojmu svagrovi - tiez velka spokojnost s pracou a pristupom. Odvtedy su ich odporucil viacerym znamym v Trnave, ktorí prerabali domy a vsetci davali pozitivnu spatnu vazbu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od andrejtrnava:

@hlava222 Ja som mal so spolocnostou MatKom s.r.o…
@andrejtrnava a ktorí z tých dvoch si založil tento falošných profil Vyskoč alebo Macejko?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hlava222:

Veľký pozor si dajte na spoločnosť MatKon, s.r.o.…
@hlava222 Vami spomínaní páni nám stavajú celý dom. Už pomaly finišujeme a mám s nimi len dobré skúsenosti. Robia kvalitnú peknú robotu všetko tak ako je v projekte každu vec čo nie je popísaná v projekte alebo chceme zmenu tak odkomunikujeme. A komunikuje sa snimi výborne. Keď niečo mešká tak možno dva týždne rozhodne nie 7 mesiacov... Môžem Vás uistit, že jediný problém čo som riešil je počasie a meškanie subdodávatelov na ktoré reagovali tak, že sa snažili ich popohnať. Preto nerozumiem aký by niekto mohol mať s nimi problém.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od alojz92:

@hlava222 Vami spomínaní páni nám stavajú celý do…
@alojz92 tak sa mozme na ten dom prist pozriet nie? Stavba tiez zacala 2.11 ako registracia?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

Odpoveď na príspevok od hozi:

Dobrý deň, podľa všetkého sa ideme súdiť s ES Nit…
@hozi ako môžu od vás požadovať po dokončení kopu peňazí? Vsak ste mali zmluvu o dielo, kde bola jasne daná cena za celú stavbu...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od audinak:

@hozi ako môžu od vás požadovať po dokončení kopu…
@audinak však práve áno, nsjprv sme dostali záverečné vyúčtovanie, že mame všetko zaplatené, dostali sme všetky dokumenty ku kolaudacii. A potom aj fakturu na 26 tis eur. ako nedoplatok, už sme najali advokáta
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rados611:

@alojz92 tak sa mozme na ten dom prist pozriet ni…
@rados611 jáj a kludne mi pošlite správu dohodneme sa a dom Vám rád ukážem kedykoľvek budem doma.
Odpovedať
Dostalo sa mi do ruky aj rozhodnutie Ustredneho inspektoratu SOI proti Ekonomickym stavbam. https://uloz.to/file/hKACIVbVhGon/eko...
Odpovedať
1
24
25
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?