Kompakt 602. Mám hrubú stavbu a prosím o radu ako ďalej

Profilova fotka
Dobry deň,prosim vas kto staval rod.dom kompakt 602?Môžte mi poradiť ako mam postupovať dalej,mám hrubu stavbu bez okien.A chcel by som vedieť čo to asi bude stať aby som mohol bývať?Kto ma niejake fotky tohto domu,prosim vás pošlite mi ich na inšpiráciu.e-mail:matoada@centrum.sk.Dakujem pekne.
Odpovedať
http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/m...
Odpovedať
http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/c...
Odpovedať
http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/j...
Odpovedať
Stačí použiť vyhľadávač ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
A čo to asi bude stať od hrubej stavby po koniec?Napr.voda,elektrika,kurenie atd?Ako je najlepšie vykurovať?
Odpovedať
@mako1886 to neviem kto to dokaze odhadnut.. neviem sice kolko si zapaltil doteraz za hrubu stavbu ale vatsinou ostatok stoji viac ako hruba stavba a to v pripade ze hruba stavba je uz aj s oknami.. zalezi od toha aky luxus chces.. je rozdiel ked si kupis obycajny hajzlik za 50e alebo zabudovany za 500e.. a ked ich mas nebodaj 3ks tak potom ti nevyde na interierove dvere (jeden znamy) a cela rodinka pocuje kazde žblnknutie.. :-D ber to len ako priklad.. treba si nad to sadnut a porozmyslat kde sa da usetrit, cosi vies sam spravit, rozposlat ponuky a vyberat, a vyberat a vyberat..
Odpovedať
@mako1886 no tak ked si nachystas 100 000-150 000 eciek tak ti to postaci na dokoncenie urcite.aj ked budes chciet nieco kvalitnejsie :-D :
Odpovedať
Profilova fotka
@skorpy Dakujem ti za odpoved,ja nie som naročny a viem že za každu robotu berie kazdy inakšie peniaze aj za material.ja som dal za hrubu stavbu bez okien 32000eu,ale tiž som pozeral aj na lacnejši material ale zas nie na nekvalitu.pýtal som sa preto aby som vedel aspon približne lebo ja na dostavanie musím predať byt neviem či budem meť dosť.
Odpovedať
Profilova fotka
@mako1886 väčšinou to vychádza cena hrubej stavby x 2 ak sa nerozhadzuješ
Odpovedať
Profilova fotka
@mako1886 no nachystaj si tak 50 000 EUR este .... ak budes velmi setrit tak sa zmestis ... bez vonkajsich uprav ale ... okapovych chodnikov a pod. teda ratam ze uz mas aj okna v hrubej stavbe...
Odpovedať
Profilova fotka
@roman77 a vás kolko vyšiel váš domček?videl som ho,je pekne zariadeny.a to podlahove kurenie mate aj hore?videl som aj radiatory,kurite aj ustrednym kurenim aj krbom alebo ako to mate,môžte mi poradiť ako a čim kuriť?
Odpovedať
Profilova fotka
@maznacik007 aj vy ste stavali taky domček?inač dakujem za radu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@mako1886 ano a tiez sme dali cca tolko co vy za hrubu stavbu s oknami ... my sme davali tehlu, keramicky strop, strechu bramac, komin schiedel, okna trojsklo rehau geneo upravovali sme okna mam tam velke okna francuzske v obyvke tri a aj v hornych izbach tam sme nedavali balkon len z prednej strany... a hruba stavba tiez tusim 28 000 Eur bola takto ..
Odpovedať
Profilova fotka
@maznacik007 my sme robili presne ako vy bez toho balkona a francuz.dvere dole do obyvačky ale použili sme y-tong a bez okien sme dali 32000eu.ake mate kurenie,čim sa u vás kuri,drevo,plyn,krb?ja som dal 2 kominy ale neviem ako na to.asi dam dole podlahove.
Odpovedať
Profilova fotka
@mako1886 25tis. bez zariadenia, podláh, sanity. tzn. že máš pripravený dom na zariaďovanie, zariadenie nás stálo 10tis., ale je to menšia plocha a kupovali sme lacnejší nábytok, sedačku kvôli malým ďeťom, kúrime kotlom na tuhé palivo do radiátorov, akumulačnú nádrž nemáme, len bojler, ktorý je aj na elektriku, na prízemí doplnkové elektrické podlahové za 450e, máme na kúrenie napojený aj plynový kotol, ale momentálne kúrime len drevom kvôli cene, krb nemáme, najlepšie urobiť podlahové teplovodné k tomu kotol na tuhé palivo a akumulačka, alebo plynový kondenzačný kotol, alebo elektrokotol, to Ti musí naprojektovať niekto podľa tepelných strát domu čo je pre Teba najvýhodnejšie, s tým drevom je to trocha makačka
Odpovedať
Profilova fotka
@mako1886 my mame radiatory ale pod tie francuzske okna sme dali konvektory s ventilatorom .... podlahovku som nedala len v chodbach mam tie hady take spiatocky .. mame plynovy kotol geminox a plus mame krb taky rohovy vysuvny a z toho mame urobene tie fukare... a celkom to vyhreje ale teda kurime s tym len ked je doma muz cez vikend alebo pre romantiku ...
Odpovedať
Profilova fotka
@maznacik007 prepač ozvem sa zas zajtra,mame male babo tak idem na pomoc.
Odpovedať
Profilova fotka
@maznacik007 takže kurite plynovym kotlom častajšie a kotol na tuhe palivo nemate?inač dakujem za rady.nemam velku šancu aby som postavil dom sam tak potrebujem poradiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@roman77 dik za radu.ja dam asi podlahovku ale že by sa vykurovala tuhym palivom aj plynom,da sa tak?a hore radiatory aby sa tiež tak vykurovali.
Odpovedať
Profilova fotka
@maznacik007 Chcem sa vás opýtať aké okna ste dali a kde ste daliaké dvere.Mám objednať okna a neviem čo mám k ním objednať aj francuzske dvere a do kotolne mám dať aké dvere a okno?poradte mi,ja vôbec neviem.dakujem
Odpovedať
@mako1886 kolko ste dali za krov ? komín ? a strechu ??? aj my stavame tento dom :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@severka222 Za drevo na krou 1800eura.Dali sme hrubšie drevo lebo sme dali betonovu strechu,za tu skridľu sme dali 3000eu.My sme dali za robotu strechy aj ríny 1500eu plus 130eu za postaveni dvoch kominou.ale strechar berie okolo 2700eu za robotu strechy aj riny.
Odpovedať
Profilova fotka
@severka222 Kde staviate ten dom?V akom meste?
Odpovedať
v Žiline, a vy ? a ten komin Vás kolko vyšiel myslím kompletne ... nás toto všetko ešte len čaká, zatiaľ robíme len obvodové múry ...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@maznacik007 nevieš mi povedať,čo stoji do domu kompakt 602 voda a odpady.približne aj za pracu?diky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Ahojte, mám záujem postaviť Kompakt 602, ak by niekto chcel predať projekt na tento dom, rád ho kúpim.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?