Je tehla Heluz kvalitná?

Zobraz úvodný príspevok
zaciname stavat mame zaujem o tehlu heluz poradte :-| niekto povedal ze heluz je nekvalitny
Odpovedať
Profilova fotka
@mirkokatka no ja som staval z wienerbergeru a katastrofa, znamy z HELUZu a parada.
Odpovedať
zdravim staval som z heluz family 38 spolu som vyreklamoval na celom dome asi 2 palety niektore boli uplne prasknute a niektore len do polovice teraz myslim po výške , reklamaciu vybavili v pohode poslal som nafotene ani technicky zastupca nemusel chodit trvalo sice dlhsie kym prisli peniaze nazad ale prisli prikladam to aj tomu ze to bolo aj v plnej stavebnej sezone. ale ine chcem spomenut ked som na separovanu skladku erposu vyvazal tieto vyreklamovane tehly ktore boli prasknute na polovicu a hadzal som ich z auta na kopu tak ani jedna pri dopade na zem nepraskla zostala v celku takze aj napriek tomu by urcite vydrzali aj na dome ... musite si uvedomit ze tehla je predsa len z vacsej casti obycajny crep takze pri vypalovani sa moze stat cokolvek.... tot moj nazor
Odpovedať
Tiež sme riešili reklamáciu, dobrých "pár" tehál sme mali prasknuté a polámané. Skôr by som povedala, že sme mali veľmi promptne riešenú reklamáciu. Ja som volala do stavebník, tí obchodnému zástupocovi pre NR kraj a ten prišiel, spísal. Cca. do 10 dní boli peniaze na účte. S kvalitou sme spokojní, manžel je murár a Heluz - ky pochvaľuje :)
Odpovedať
Profilova fotka
z jednej strany urcite :-)
Odpovedať
mame postavene z heluz STI30...kvalita dobra akurat vypocet poctu tehal od firmy heluz velmi nepresny a cakame na kompenzaciu uz 5 mesiacov
Odpovedať
Ahojte, ja by som tiež chcela stavať z heluzu, neviete mi niekto poradiť dobrú firmu, ktorá mi to postaví na výbornú v okolí Nitry?
Odpovedať
Profilova fotka
@mirkokatka Vy ste z Pezinku a zamestnanci?
Odpovedať
My máme postavený dvojpodlažný dom celý z Heluzu Family 44 2v 1 už zateplená tehla. Dostali sme zľavu na Coneku v Bratislave pred rokom. Aj preklady všetko je Heluz, boli nejaké porozbíjané, nebolo toho veľa, niektoré robotníci ešte použili, ak bolo potrebné povedzme polovicu tehly. Nejaký prasknutý preklad, nám vyreklamovali, ťažšie sa nám zháňala táto tehla, keď niečo chýbalo. Ešte nebývame, neviem posúdiť ako sa bude bývať, ale nejdeme zateplovať, mali by sme predísť plesniam.
Odpovedať
@marrad nič sa nám nestalo, máme dokončenú hrubú stavbu z Heluz 44 2 v 1 a sú tam aj všade preklady Heluz, dvojpodlažná veľká chalupa
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
@stano27 @patrick207 My sme v novembri vytiahli hrubú stavbu z Heluzu - Family 30 (brúsená). Neviem, či boli domrvené 2 či 3 tehly... S obchodným zástupcom som bol dohodnutý, že na paletu budú robotníci odkladať polámané kusy (takže niečo na tom asi bude, že sa občas niečo nevydarí) - a paleta je prázdna, lebo tie 2 -3 kúsky sa nejako inak zúžitkovali. Bolo totiž dohodnuté, že nepodarky buď vymenia, alebo vrátia peniaze. Ale nebolo čo. Už sú vytiahnuté aj priečky a detto. Akurát som včera pomáhal chlapom prekladať a s jednou som "cinkol" a pukla, ale bola to moja chyba. Pre Heluz som sa rozhodol preto, lebo "30-ka" brúsená mala o hodne lepší tepelný odpor, ako podobný Porotherm, ktorý bol len o centíky lacnejší. Na Heluz Family 30 (R = 3,7) dávame 20 cm polystyrénu (R = 5) a verím, že sme sa rozhodli správne. Agenti od konkurencie (v stavebninách ma bonzli, že ideme stavať) ma uháňali, vyvolávali mi a doslova neeticky ohovárali Heluz. Neviem, či náhodou nie sú infiltrovaní aj na takýchto diskusných fórach...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@leonardom určite sú, aj mňa odhovárali, ale urobil som po svojom a začal stavať s Heluz a neľutujem. So stavbou, jej realizáciou som spokojný a už si aj spokojne nažívame.
Odpovedať
Profilova fotka
@matej_hab Aj my... ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
My sme stavali z nebrúsenej HELUZ STI a boli sme spokojní. Ani na jednej palete nebola zlomená tehla, a murári si tiež pochvalovali, že sa s ňou dobre robilo.
Odpovedať
My sme stavali z Heluzu. Dva spodné rady a okolo okien z Heluzu Family 30 2 v 1 a ostatne rady z Heluzu Family 30 (brúsená). Zateplené šedým polystyrénom hrúbky 20 cm. Spokojnosť žiadne vlhké steny.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Tehla Heluz je o.k., staval som obvod. múry z 30 + 15 polystyren. Výhrady mám však k obchoďákovi p. Synovcovi a jeho prístupu. Keď sa rozhodujete nasľubuje asistenciu v cene, potom zakladaciu sadu a keď už máte tehlu na stavbe, tak nič neplatí, pozor na to !!!
Odpovedať
@liptovskaanna Ja nemôžem na p. Synovca povedať ani jedno zlé slovo, veľmi ochotný človek, so všetkým poradil, aj keď už bola tehla na stavbe. Taktiež s tehlou Heluz len spokojnosť, mám Family 30.
Odpovedať
@leonardom súhlasím s tebou :-) a tiež som sa rozhodla pre túto tehlu z rovnakých dôvodov ako ty :-)
Odpovedať
@liptovskaanna myslim ze to tak je po vacsine a netyka sa to len tohto pana a len tehiel ;)
Odpovedať
@leonardom Ahoj. Rozdiel v R nie je ziaden a ani nemoze byt ked sa na tie tehly pozries. To su len marketingove kecy. Heluz ci Porotherm podla mna jedno... ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@jojkolenka Ja som vychádzal z oficiálnych tabuliek. Ak Heluz klamal, prečo to konkurencia nenapadla...? To môžeš ale rovno tvrdiť, že aj autá rovnakých rozmerov majú rovnkú spotrebu, rovnaký koeficient odporu vzduchu.....(?)
Odpovedať
Ahojte neviete mi poradit kde je najlepsia cena na tehlu heluz?
Odpovedať
@jojkolenka no presne to tak nieje, to R Heluzu môže byť cca vyššie, ALE. Objemová hmotnosť pri 30ke Heluz family je 670kg/m3, napr. Porotherm 800kg/m3, váhovo tehla 12 versus 15 Kg. a nepriezvučnosť Rw=39 versus Rw=48 dB v neprospech Heluzu čo je dosť. Takže všetko má svoje výhody a nevýhody. Mne sa zdá ak dostatočne zatepľujete polystyrénom ktorý má asi RW dosť zlé, možno je lepši Porotherm, resp Heluz tuším robí aj Uni brúsenú s RW 49 a R okolo 2 rovnako ako konkurencia. R sa dá vylepšiť napriklad pridaním papiera ktorý sa následne vypáli a vzniknú "bublinky" ktoré odľahčia tehlu a zlepšia R ale asi zhoršia RW
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 rokoch
Profilova fotka
V poslednej dobe ste niekto stavali z tehal Heluz? Je tu toho vela popisaneho, to viem, presiel som si to, ale tak su to pomerne starsie prispevky a ako vieme aj s tym dodanim sa to kazdu chvilu meni, aj kvalita sa pripadne mohla zmenit a podobne. Preto reku nieco aktualnejsie. Zatial som dost nakloneny tomuto, ze by sme isli do tejto moznosti.
Odpovedať
Profilova fotka
@okro1 mame rozostavane, co by si potreboval vediet? Neviem teda sice ci budem vediet odpovedat bez toho, aby som najskor zistila odpoved doma, ale tak to je najmenej 🙂 My sme na dodanie dlho cakat nemuseli, od objednavky to bolo cca do dvoch tyzdnov, co vsetko prislo. Ale poradim ti objednat hoci aj dopredu aspon cast, ak sa ti da, ze to mas vsetko kde uskladnit.
Odpovedať
Profilova fotka
@wavrinecova12 to nie, zas nejak uplne, ze technicke veci, to nepotrebuje, to sa docitam aj na nete aj kade tade. Tak skor mam na mysli, take bezne veci, ze ako to dodanie, ci prislo vsetko naraz a podobne. Do dvoch tyzdnov? To nejak rychlo, nie? Ono uskladnit sa da, ale zase keby prislo vsetko naraz, tak toho by bolo hodne, to by sa nemalo kam dat asi, to by sa muselo hned zacat robit si myslim.
Odpovedať
Profilova fotka
@okro1 ano, vies najst toho vela aj na internete a na strankach jednotlivych vyrobcov. Ale dobre je navstivit aj predajcu a kludne si dat take nezvazne stretnutie, aby si sa aj jeho povypytoval. Vies ako, on ti moze spomenut nejake veci aj z praxe napriklad, ktore sa uvadzat na internete nemusia. Ano, my sme dva tyzdne cakali, asi sa nam podarilo dobre vybrat, od koho budeme objednavat 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@wavrinecova12 dobre ste veru vybrali, ked ste mali taketo rychle dodanie. Co som si teraz pozeral, tak som nasiel najlepsie dodanie 6 az 8 tyzdnov. To je podla mna dost slusne na dnesnu dobu, co povies?
Odpovedať
Ahojte, nejdem zakladat novu temu ale skusim sa opytat. - otázka 1: je rozumne si kupit tehlu Heluz 38 este pred projektom? Dovod : aktualne je 50% zlava na Heluz - dodanie buduci rok. ? A uz pred akciou sme zvazovali stavat dom z tehal (asi len vnutorne nastavenie) - v ponuke su 38, 44 a 50 a samozrejme aj 2in1 (zateplene) ale rozhodli sme sa pre 38 + dodatocne zateplenie. - keby ideme do 50 2in1 rozdiel je cca 7000 EUR len na obvodovom murive oproti 38 klasickej. otázka 2: zhruba vieme podorys, okna a vedeli sme si vyratat orientacne mnozstvo pojde o cca 2900 tehal. otázka 3: nakolko uz budu zakupene tehly a budeme vediet rozmery, projekt by som chcel napasovat priamo na tehly aby boli platna, okna, dvere v takej vziadelnosti aby nam to sedelo +- na 1 celú a polku. D247mmV249mm otazka 4: koľko radov ste dávali tehál, nám sa pacia vysie stropy a uvazujeme na 12 + veniec. otazka 5: prvy rad ste davali zateplenu tehlu alebo sa to moc neriesi? Dakujeme za nazor.
Odpovedať
Profilova fotka
@romanko999 myslim, ze to mas v pohode kupit tehly dopredu. Vsak projekt vies potom dopasovat, tak aby to vychadzalo presne na tieto tehly, ktore si si vybral. Ved nemusel by si ist rovno do tej zateplenej 50, da sa aj ina vybrat. Lebo co porovnavas obycajnu 38 s 50 2v1 mi pride trochu nepomer.
Odpovedať
Profilova fotka
@okro1 myslim si, ze to velmi dobra dodacia doba. Ono sa zase neda porovnovat, ked niekto kupoval v minulosti, s tym, ake su teraz dodacie doby. To dobre vsetci vieme, ze sa meni. Dolezite je vybrat si ale aj dobreho predajcu, lebo vyrobca ti sice garantuje taketo dodanie, ale ty to vsetko dohadujes s predajcom a riadis sa vlastne tym, co on povie. Nie je na skodu si ich aj viacej obehat na zaciatku.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?