Chceme stavať dom - je lepšia tehla alebo Ytong?

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím vás. ideme stavať rodinný dom a nevieme sa rozhodnúť či z tehly alebo por. ytong. poradte mi. viac sa prikláňam k tehle
Odpovedať
Profilova fotka
@jojor výborná voľba
Odpovedať
Profilova fotka
Ako vidim, zase raz plati, sto ludi - sto nazorov. V tomto sa tazko rozhoduje, lebo vela ludi je zastancom tehly a zase naopak aj porobetonu. No my sme tiez stavali z tehly a bolo to v pohode. My sme dost pozerali na cenu a kedze tehla vychadzala lacnejsie, tak sme ani nevahali a isli sme do nej. Stavali sme z Porothermu. Viac menej sme si dom stavali sami, iba nejake tie dolezite veci nam robili majstri a zvladli sme to. Ked clovek chce, tak to da! A preto sa priklanam tiez k tehle, lebo s nou nemam ziadnu zlu skusenost 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@vozo7 niet sa čo čudovať, tak je to proste so všetkým. Niekomu vyhovuje to a niekomu zase iné. My sme stavali ale tiež z toho istého materiálu ako vy.
Odpovedať
Profilova fotka
My sme tiez nevedeli, projekt bol z tehly. Kedze ide o dom vo vacsej zastavbe a sam architekt a j majitel pozemku a stavebnej firmy co ich stavia a stavaju svoje domy z ytongu tak aj my sme zmenili na ytong. Ked raz architekt a aj majitel stavebnej firmy sa rozhodli pre ytong bude to lepsie aj pre nas moj nazor
Odpovedať
Profilova fotka
@77monicka7 a spokojni? Vsetko v poriadku dopadlo? 😎 @martuska a potom vam architekt cely projekt menil, ked ste sa rozhodli pre porobetonove tvarnice?
Odpovedať
Profilova fotka
@vozo7 samozrejme, my sme veľmi spokojní, žiadny problém sme počas celej výstavby nemali. Architekt nám to všetko dobre vypočítal, presne nám aj tehla vyšla, len minimum ostalo. Ako fakt super všetko, nemôžem nič zlé napísať.
Odpovedať
@jojor @fenix8 necitala som vsetky prispevky, ale som rada, ze este ma niekto zdravy sedliacky rozum a neide s davom (co sa zateplenia tyka) Gratulujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@77monicka7 tak to je najdolezitejsie, ze vsetko prebehlo bez problemu 😎 Oni to uz teraz vedia dobre vypocitat, aby zbytocne vela materialu neostavalo. U nas to tiez tak isto bolo 😎
Odpovedať
cital som si len zopar poslednych prispevkov ale chcem napisat aj svoj nazor, tak snad to nebude nikomu prekazat...my mame dom postaveny z tehly...myslim si, ze tehla je lepsi stavebny material...aj ked v dnesnej dobe dost pretlacuju tie porobetonove tvarnice ale neviem, ja akosi tomu neveril, ze to je take kvalitne...preto jednoznacne odporucam tehlu!...
Odpovedať
@jojor Ahoj ja tak isto a spokojnosť. plus je teraz akcia 1+1 tehla zdarma
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som zástanca tehly. Mám na to svoj pohlad s ktorým by niekto určite nesúhlasil ale je jasné že každý háji to svoje :-) Ale ak je niečo už skutočne časom overené tak je to pálená hlina.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@matusakrobert tak sme dvaja, lebo aj ja som zástanca tehly!
Odpovedať
Článok sa načítava...
caute chlopi 😄 😎 iba tak zo zvedavosti by som chcel vediet, aky mate nazor na tu eko+ 44cm tehlu? stavali by ste z nej? je to ozaj vyhodnejsia a lepsia tehla ako tie ostatne, ktore su tensie?
Odpovedať
Profilova fotka
@mirec_9 samozrejme že jej vlastnosti su lepšie v porovnaní s užšími. Ale či výhodnejšie... no finanče pravdepodobne nie, ale záleži najmä akú mate skladbu a typ domu. Skôr by som bral Heluz family 44. Ma lepšie tepelnoizolačné vlastnosti
Odpovedať
Isto tehla 😉 z porobetonu tak garaz.
Odpovedať
Profilova fotka
Isto porobeton 😉 z tehly ani garáž.
Odpovedať
Ked to stavia firma, tak je jedno aky material zlumpluju. Ked svojpomoc tak urcite porobeton. Z kazdej strany homogeny material tak isto blbovzdorny. Ked potrebuju majitelia tehlovych domov vyriesit daky pre nich neriesitelny problem pocas vystavby, tak si idu kupit porobeton a kombinuju ked si uz raz zle vybrali. Palena tehla z minulosti nema nic spolocne s tym cudom co predavaju teraz, len farbu :-)
Odpovedať
@rkorba súhlasim.Ked som rekonštruoval tiež som začínal s tehlou ako zástanca tehly.Ale po pár dňoch ma to prešlo a už som kupoval len porobeton.Za mňa dve negatívne veci-zle sa to murovalo,všetko padalo do tých dier a za dalšie rezanie úplny des.Takže tak.Takže za mňa porobeton a čo vidím v okolí,tak 10 ku 1 v prospech porobetonu.
Odpovedať
@rkorba v niečom mas pravdu ale chyba je len ta ze si ľudia nevedia zadovazit clipera ku stavbe. Treba brat zo stavebnin kde ti k hrubej stavbe muriva tento stroj pozicaju zdarma. Problem vyriešený. Chces povedať ze s porobetonom sa lepsie muruje ako s tehlou?
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba za 1m3 murovania tehál, či porobetonu je cca rovnaká cena, čiže pracnosť je rovnaká. Toto čudo nemá nič spoločne stym z minulosti ? :-D napriklad tehla heluz 50 2in1 ma rovnake tepelnoizolačne vlastnosti, ako 7m hruby múr z plnej tehly.
Odpovedať
@matusakrobert tu vobec nejde o tepelnoizolacne vlastnosti. Ked tehlu vymysleli, tak to nich ani nechyrovali, tu ide o to neustale porovnavanie s povodnym produktom, ktory bol revoluciou. Teraz je to iba kopanie do mrtvoly a snazenie sa z toho este daco vytrieskat, pricom su na trhu moderne stavebne materialy s lepsimi vlastnostami.
Odpovedať
Profilova fotka
@jaro313 Mali ste to prenechať odborníkom. Murovanie z tehál je jednoduchšie ako z pórobetónu, len treba vedieť postup a mať správne nástroje. Ono ten marketing pórobetónovych výrobcov je velmi šikovne nastavený. A trošku skresleny. Pórobetón má aj svoje vyhody samozrejme, ale tie su často nepodstatné. Napríklad nižšia vzlínavosť vlhkosti je zbytočnosť, kedže dnes sa všade používa hydroizolácia. Ďalej sa výrobcovia chvastajú pomalšou nasiakavosťou oproti tehle. Avšak podstatne je to,že pórobetón velmi dlho vysychá oproti tehle. Načo si treba dať obrovsky pozor pri uzatváraní stavby. Najmä neuzavrieť zateplením vlhké steny. To že pri vlhkosti vzduchu nad 60% čo je u nás bežné, už pórobetón naťahuje vlhkosť cca 3-6% hmotnosti a tým sa znižuju jeho tepelnoizolačne vlastnosti už nespomenú. Akustické vlastnosti taktiež velmi nízke oproti tehle. A to su tie najdôležitejšie veci. Nie rezanie drážok, či pribitie obrazu. Na tom maju založený marketing. A preto to ludia najčastejšie kupujú.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba ano dnes je taká marketingová móda. Vymysliet produkt, uviesť ho okamžite na trh ( však bohatnuť treba rychlo) a vybudovať marketing na par bodoch. Ešte skreslenych. Ludia majú radi slovíčka typu ,,supermoderný,, bezkonkurenčný,, atď.
Odpovedať
Profilova fotka
@matusakrobert Môžem si tipnúť že vy vo firme máte na starosti marketing, lebo je to vaše najobľúbebejšie slovo. Ja som síce nestranný čo sa výberu materiálu týka lebo profesionál by mal zákazníkovi nezaujate vysvetliť výhody a nevýhody jednotlivých materiálov nech si vyberie sám čo jemu vyhovuje, ale firmy sú všeliake. Vo vašich výrokoch je zaujímavé že čo sa týka tehli tak vám marketingové reči nevadia, napríklad niečo ako tehla je rokmi overený materiál a pritom sám v príspevku nižšie píšete že dnešná tehla nemá s tou starou nič spoločné, a aby som sa zastal pórobetónu, samozrejme je hlúposť mať za najdôležitejšiu vlastnosť nosnej konštrukcie jej tepelnotechnické parametre ale aj pre takých ľudí výrobcovia v technických listoch udávajú tieto hodnoty a to nie len pri nulovej vlhkosti ale tuším aj pri 10 percentnej, čiže to že niekto zatajuje ako sa menia vlhkosti pórovetónu vplyvom vlhkosti je tiež hlúposť.
Odpovedať
Profilova fotka
@martosko presne som čakal reči typu ,,profesionál má byť nestranný,, . Vidim, že ste vôbec nepochopili podstatu. Nemám na starosti marketing, ale vy ste určite projektant, ktorý si postavil dom z pórobetónu x-) . Vaša zaujatosť je taktiež zjavná. Ale ok ja rad diskutujem o podobnych veciach. A nieje rokmi overená ? Technologicky postup výroby je takmer rovnaký. Takže rokmi overený ,,materiál,, je pravda. Nikde som netvrdil opak. No vidite aký ste šikovný presne tak hehe. Technický list zverejňujú na titulnych stranách svojich internetových domén však ? To su tie povestné malé písmenká v tych chrumkavych reklamách (obrazne povedané). Jasne, ze sa k týmto info dopracovať dá, ale človek ich až musí chciet poznať. Ja poznám tieto hodnoty naspamäť pri väčšine materiálov pane. Takže Vaša chytrosť je nemiestna :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@matusakrobert Projektant som ale nie som naklonený žiadnemu materiálu to sa vám možno zdá lebo ja uznávam len vlastnosti a argumenty čo sú niečím podložené a reči typu že tehla je rokmi overený materiál nie sú pre mňa argumenty lebo o ničom nehovoria, ale mohli by ste mi skúsiť vysvetliť ako tým, rokmi skoro rovnakým technoligickým postupom môžete vyrobiť dva výrobky ktoré, ako ste písal aj vy nemajú nič spoločné ? Čo sa týka tých technických listov tak vy s tým asi nie ste zvyknutý pracovať a tie hodnoty ktoré potrebujete ste sa museli naučiť na spamäť čo zas nemusí byť tak ťažké keďže predpokladám že robíte iba s tehlou, ale nemusíte sa toho báť keby ste sa pozreli do technického listu takého Ytongu na jeho vlastnosti zistili by ste že obidve hodnoty lambdy sú napísané pod sebou, nič tam nieje skryté ani malým písmom, a keď tieto hodnoty niekto nechce poznať tak príde za profesionálom ktorý mu vysvetlí čo potrebuje vedieť a preto je dobré keď je nezaujatý a používa relevantné argumenty napríklad to že Ytong je homogénny materiál a aj pri svojpomocnej stavbe je tam menšie riziko chyby to je fakt, to že tehla je rokmi overený materiál je rozprávka.
Odpovedať
Profilova fotka
@matusakrobert ale @rkorba nepisal o murovani ale svojpoomocnom staviani domu, a to sa o dost viac tyka pracnosti ako samotne murovanie, drazky , skrutkovanie, omietanie, vzduchotesnenie, , z tehly som nestavial pretoze som zvoli porobeton, ale ak by som zvolil tehlu tak sa obesim uz davno ze co som to spachal,
Odpovedať
urcite ytong do deravej tehly tazko ukotvis hmozdinku
Odpovedať
@santos950 ukotvis v dnesnej dobe do cohokolvek, ale u porobetonu pouzijes bud vrut do dreva, alebo hmozdinu a u tehly iba obycajnu chemicku kotvu za 10E :-D
Odpovedať
@rkorba ale hmozdinka v ytongu je vacsia istota ako chemicka kotva v deravej tehle
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?