Chcem stavat z Ytongu 300+15 polystyren alebo 375+12 polystyren PORADTE co je lepsie diky :)

Cawte vsetci....poradte mam dilemu chceme stavat dom( uzitkova plocha 200m2, 2 podlazia)...a neviem sa rozhodnut ci mam dat ytong 300+15 zateplenie alebo 375+12 zateplenie. Architekt mi odporucil prvu moznost 300+15 polystyren, z tej 375plus zateplenie ma nejako odhovara...ze sa z tej 375 uz nestavia...a je to aj draksie 375 oproti 300 priblizne o 1 ecko potom dalsie naklady sirsie preklady musia ist atd ...teda co by som usetril na tej 300 ytongu to by som dal do polystyrenu do zateplenia. PORADTE daky majstri dakujem za odpovede :))
Odpovedať
Nechapem preco teda rozmyslas nad 375. Ty to vies?
Odpovedať
@topfield @topfield brat segra maju postavene zatial bez zateplenia z ytongu 375...tak sa rozhodujem na zaklade ich stavieb a toho co mi povedal architekt..a preto sa neviem rozhodnut asi dam na architekta predsa vie z coho sa stavia prave teras... =-) :-N
Odpovedať
@marecek7291 300+200
Odpovedať
@marecek7291 Ytong 300+200 EPS a potom im ukážeš účty za energie a do roka zateplujú aj oni. ty sa majstrov toto nepýtaj. Správny majster to má vedieť pekne a kvalitne urobiť, nie navrhnúť :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@marecek7291 daj murivo 300mm a zateplenie podľa PHPP výpočtu... Všetko je o tom akého štandardu chceš dosiahnuť.
Odpovedať
@marecek7291 ak chceš zateplovať tak asi 300ka bude lepšia, môžeš mať problém so zabudovaním odpadu príp iných inštalácii(ja som robil kastlík, ak by bola 38ka asi by som zasekal, ale ja mám tehlu). Inak asi 38ka nemá žiadnu výhodu, možno zvukovoizolačne to bude oné
Odpovedať
Diky za rady takze sa budem rozhodovat popripade okolo tej 300 ytong nad ktorou som mal dilemu a zateplenie este poriesim ci 15 alebo 20 polystyren 8-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mcsmekac triedu by mal určovať asi projekt , či na fore si budú cucať s prsta bez znalosti rozmerov a usporiadania domu, ?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja idem dat 300 + 200 :)
Odpovedať
@mcsmekac určite nebude ytong P3 300mm 4,15€/ks a P2 375mm 4,59€/ks ten rozdiel je 44 centov /ks +/- 3 centy po zľavách rovnaký+ menšie preklady a tenší veniec.
Odpovedať
@jumt tak ako vravis tie ceny sa lysia...musim podavat cenove ponuky...mensie preklady tensi veniec menej lepidla na 300 ytong cenovo menej na vsetkom...ale to uz detaily riesim :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@marecek7291 tehla nebude lacnejšia?
Odpovedať
@branoh tehla moze byt lacnejsia ale ked robis drazky na elektriku vodu atd... mam pocit ze sa s tym horsie pracuje, som zastancom toho ytongu. no uvidime... |-|
Odpovedať
@marecek7291 @branoh oproti ytongu bude vždy niečo lacnejšie či tehly alebo pórobetón od iného výrobcu
Odpovedať
Profilova fotka
@marecek7291 ja osobne by som nepozeral s čím sa ako pracuje ale čo aké má vlastnosti..napríklad ja mam prvý rad domu založený na Ytongu a zbytok je tehla🙂
Odpovedať
@branoh zacal si dobre, len od druheho radu si to koli cene pokazil :-o :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba prečo? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@marecek7291 ja stavam s porfixu 25 a zatepľovať budem 25 tiež poschodový.
Odpovedať
rozdiel ytong 375 a 300 je asi 1€??? mozno mas pravdu, ale treba ten rozdiel zohladnit aj v cene vyslednej, to znamena ze budes potrebovat ine zaklady, takze ine mnozstvo betonu, murovanie budu majstri ratat mozno na kubiky, takze to bude viac kubikov a asi aj viac lepidla, co preklady? nosne aj nenosne... a mimochodom o kolko sa zmensi vnutorny priestor pri tej vacsej hrubke? kludne daj 300ytong a 200eps
Odpovedať
Ja mám ytong 375 a 15 zateplenie 2poschodový dom
Odpovedať
Profilova fotka
@marecek7291 Dobrý deň, tepelný odpor oboch uvedených konštrukcií je +- rovnaký, na tom nezískate ani nestratíte. Rozhodnutie je čisto na Vás. Niektorí zákazníci preferujú hrubšiu stenu, iní zateplenie. Neexistuje univerzálna rada. V oboch prípadoch sa dá postaviť kvalitná stavba
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?