Cena za veniec na klúč 10x10 bungalov

17. jún 201560

Poradte mi firmu,alebo živnostníka,potrebujem urobit veniec na bungalov 10x10 rozmer....lepšie sú U profily z Ytongu,alebo šalung??
Považská Bystrica

 • nikto nič???

 • @mirenkapalkova  zalezi asi aj od hrubky muru a co bude na tom. ja mam 30 stenu a vaznikovy krov. veniec mam salovany
  (firmu poradit neviem, som nie z tade 🙂 )

 • Mňa vyšiel veniec na 2700e rozmer domu 13x10 hrúbka muriva 375 a vnútorné dve nosné priečky 25. Šlo tam 7m3 betonu. Klasicky zašalovaný vyliaty spolu aj s prekladmi nad oknami.

 • Sponzor fóra
 • ja mám 30-ky múry hrubé,vazníkový krov krytina bramac ,strop bude sadrokarton....bez nosných priečok

 • @mirenkapalkova  Ono si treba zrátať čo vás víde lacnejšie a čo je pre vás lepšie. Ja keď som riešil veniec tak iba U tvarnice by ma vyšli na 400e plus preklady na okna 1000e zase na druhú stranu je to menej pracné ako klasicky šalovať. My sme to celé zašalovali, dali styrodur, železo a vyliali betenom. I keď je pravda, že do tých U tvarnic ide menej betonu. Takže do ruky kalkulačka prerátať čo sa vám viac hodí.

 • No ono tiež nieje jedno či dáš U-profil alebo zašaluješ.treba pozrieť projekt..Ja som tiež chcel dávať profili ale odhovorili ma.hlavne preto,že tiež nemám nosne priečky iba obdĺžnik 12x10m a zo statického hľadiska by sa mi stavba vraj mohla ´´otvárať´´ teda s učkamy by bol rozmer betonu vo venci cca 15,5x16 cm a zašalované plus xps 4cm bude veniec 26x25cm.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Rekonštrukcie bytov a bytových jadier v Bratislave. Murárske práce, rekonštrukcia kúpeľne, vody a elektriky. Profesionálna práca so zárukou.
  Naša firma ponúka sádrové a cementové strojové omietky. Na trhu pôsobíme viac ako 25 rokov. Dlhoročná prax nám zaručuje realizáciu strojových omietok
  Prenájom odvlhčovacov a na sušenie priestorov. Vhodné na urýchlenie schnutia poterov, omietok,podláh, maloviek, vytopených priestorov a pod.
  Články od našich partnerov
  HELUZ ocení víťaznú fotografiu tabletom Apple iPad
  Podľa čoho si vybrať schody na povalu?
  Spoznajte účinné riešenia pre teplo a teplú vodu
  Archív článkov od partnerov