Bude premrzat preklad 300 ked nie je izolacia ?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte chcem vedieť, či bude premŕzať preklad 300, keď ho nezateplím ?
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@janvirostko 1NP je hotove, mam to aj v albume. Siel som od interierovej strany obvodovej nosnej steny 15 cm, ale privodnou vodou...
Odpovedať
@abobo skoda, bolo by to riesenie bez nakladov navyse. Zmenou zateplenia na EPSg sa urcite zlepsia parametre. Do akej miery velky vyznam to bude mat, neviem len tak od oka posudit.
Odpovedať
Profilova fotka
@janvirostko v strope 2 NP teda dam 50 cm od obvodovych stien a radsej zmensim rozostupy, aby som pouzil rovnaku dlzku trubiek ako v projekte... Skoda to ma nenapadlo v 1 NP a projektant to neriesil... :-(
Odpovedať
@abobo uplne nahodou nemas spocitany tento tepelny most v PHPP?
Odpovedať
Profilova fotka
@janvirostko nie toto tam nebolo riesene..
Odpovedať
@janvirostko EPSg - super skratka nováčikovia na MS budú teraz už úplne mimo, chúďatká
Odpovedať
@abobo presna vzdialenost tejto krajnej rurky by sa dala pekne nastavit pomocou vymodelovania 2D sirenia tepla v tomto detaile. @blacksr :-) naucia sa
Odpovedať
Profilova fotka
@janvirostko @abobo po prvé tiež sa mi vonkajšie žalúzie nepáčia ;-) plánujem skôr otváracie, len na západných oknách kvôli prehrievaniu v lete. Okná na južnej strane mám počas leta v tieni kvôli 1m presahu strechy. Do západných ale po obede pečie slnko, navyše mám len dvojsklá (tie som chcel kvôli vyššej svetelnosti).
Odpovedať
Profilova fotka
@janvirostko no ked sa budes nudit, tak skus namodelovat pri teplote rukry 30 stupnov zaliatej v ZB doske a vnutornej teplote 22 stupnov aka je najmensia vzdialenost rurka-vnutro obvodovej nosnej steny, aby som tou rurkou uz "neohrieval" obvodovu nosnu stenu...
Odpovedať
Profilova fotka
@sgt no ja na juhu nemam presah, ale uz teraz ked sa pozriem kde je tien na poludni tak je jasne, ze juh netreba tienit a to mi tam este pribudne 40 cm EPS. Zapad je fakt ine cafe a slnko svieti hlboko do interieru.
Odpovedať
Profilova fotka
@janvirostko ozaj a zrejme na rozdelovaci teda otocim vstupne a vratne potrubie, nech ide voda zo zdroja najprv v "interierovej casti" domu a az potom v okrajovych castiach po obvode.. Neuvedomil som si ze pod takym zateplenim netreba riesit okrajove zony ako v standardnych domoch :-).
Odpovedať
@abobo ked sa budem nudit? :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@janvirostko ...myslel som popri praci :-D
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?