Bude biely Porfix aj vo vyššej triede ako je P2 440?

Zobraz úvodný príspevok
Nemáte niekto informácie či príde biely Pofix aj vo vyššej pevnostnej triede ako je P2 440 ? Viem - najjednoduchšie by bolo zavolať do porfixu - len potom sa ich obchodného zástupcu nezbavím.
Odpovedať
@lamra tak to si na tom ako ja, mam bungalow 108m2, podlaha 2x10cm eps 150s, strop 40cm vata, okna trojsklo 0,6 Ug, porfix 300mm sedy a na to pojde na jesen 200mm fasadneho eps.
Odpovedať
@lamra Z akeho kamena to robia?zo zule?Pri spracovani cca 2 paliet som zodral takmer pilu.UZ na prvy pohlad to vyzera horsie ako ich sedy predchodca.50 odtienov sivej.
Odpovedať
Profilova fotka
@mirohoffer netusim...len viem ze v kupili nejaky lom v blizkosti zavodu..ale v tomto regione prevazuje andezit...tak neviem...
Odpovedať
@danifedor cize ho neodporucas? Myslim ze to ako sa s tym pracuje j vec s ktorou sa musia vysporiadat majstri. Mna zaujima cena a vlastnosti a podstatne je ze neobsahuje popolcek. Toto bol jediny argument, ktory robil Ytong predajnejsim. Momentalne je zaklad t.j kremicity piesok prakticky identickym vyrobnym materialom a ludia uz mozu pozerat len na cenu.
Odpovedať
Profilova fotka
Porfix skončil z poplcekom nie preto ze je zdravotne závadný. Len Elektrarne od ktorých ho brali musel kvoli EU meniť pece ktoré uz toho poplceku toľko neprodukujú.
Odpovedať
@newhouse urcite odporucam porfix ja mam postavene zo sedeho a dom stoji ako z akehokolvek altern. porobetonu... zalezi od ceny...
Odpovedať
Profilova fotka
@danifedor Ytong sa vyrába z kremičitého piesku, ktorý sa ťaží na Slovensku (v Šaštíne). Biela farba je výsledkom mletia piesku, takže sa nejedná o biely piesok dovážaný zo zahraničia. V cene je o.i. zohľadnená podpora, vývoj materiálu, ... Ytong bol prvý ktorý prišiel s touto technológiou už pred skoro 100 rokmi a všetci ostatní ho len kopírujú, pretože ešte nikto nevymyslel nič lepšie v oblasti pórobetónov. Má najširšie portfólio pevností a objemových hmotností tvárnic rovnako aj sortimentu. Treba si uvedomiť, že investícia do hrubej stavby je u väčšiny ľudí 1x v živote a nie je možné ju vymeniť, preto by si mal každý investor zvážiť (+ -) investície a nerozhodovať sa vždy len na základe ceny. Na záver príspevku jedna známa pravda: "Keď dvaja robia to isté, nemusí to byť vždy to isté" a to platí aj pri pórobetónoch ;) S pozdravom technická podpora Ytong
Odpovedať
@ytongsk keby mi vas fantasticky ytong ponukli za cenu porfixu ktory som kupil, tak by som dal napr aj ytong. Mam tvarnicu od porfixu o hrubke 300mm s pevnostou, ktora je staticky vyhovujuca pre 4 posch. budovu, takze sa pri bungalove neobavam. Najvacsi rozdiel je v cene, tep. odpori prakticky rovnake. V com konkretne je lepsi ytong ??? Mna ako konecneho spotrebitela vobec nezaujima ake naklady su zahrnute v celkovej cene, ale samotna cena! Urcite sa este dnes najdu ludia, ktory sa nechaju namotavat vymyslami predajcov, na mna to neplati...
Odpovedať
@ytongsk Preco ked je ytong taky super: - pride na palete popraskany ? Isiel priamo zo sastina a na vykladku som dohliadal. Stalo sa to pri vyrobe alebo vozikar vo fabrike? - preco niektore maju kapsu vysoko a ked ho clovek chyti odlomi sa? - tvarnice su nedorezane alebo zlepene, treba ich odelovat (napriklad sekacom), ked sa odrhnu tak niektore treba obrusit.
Odpovedať
@smotek7 mne neprisla prasknuta ani jedna tehla, kapsy sa nelamali a boli vsetky na rovnakom mieste, tehly zlepene neboli, okrem jednej, som to nechapal myslelbsom ze je to jeden kus nebolo vidno ziadny rez kopal som toho a nic a zrazu na druhy den same povolili a oddelili sa, zato som bol v stavebninach kde reklamovali ze na kazden palete je niekolko zlepenych tehal bieleho porfixu. Nechapem co mate za problemy s cenou a preco je schiedel taky drahy? Preco jstoji kus plastu z geberitu 100e ked vyroba stoji ma 10e, preco stoji krb 1000e aj 2000 a rozdieltwkmer ziadny. Proste lebo maju taku cenu iny marketing s hotovo, neches nekup.
Odpovedať
@newhouse aspon vidis rozmyslanie ludi ...samostavitel(vecsinou stavia cerpanim HU ako ja )usetri na cene za pracu firmy a narobi sa ako bozi otrok a investuje do kvalitnejsich matrosov a niekto kto ma loove si zaplati drahu firmu a byva v dome z kociek ani bohnevievie akeho zlozenia
Odpovedať
@hadijazyk to si ako myslel ze ani boh nevie z coho sa sklada biely porfx? MYslis ze tam primisavaju popol?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@danifedor Ved zijeme len raz...aj moj manzel prisiel do mercedesu a dali mu GL za cenu Dustera
Odpovedať
@danifedor tazko polemizovat o zlozeni bieleho porfixu. Sused nadstavoval dom zo sedeho a obrazy jej drzia na stene na magnetoch (zrejme je v popolceku dost kovov - cojej zavidim )
Odpovedať
@geno taketo prispevky tu nevesaj
Odpovedať
@geno ano je tam extremne zavadny popolcek a preto treba stavat z ytongu... :-N ja mam sedy porfix a idem ho zateplit... tvarnice som mal bez poskodenia narozdiel od zaplat na susedovom ytongu... aj tieto moje prispevky tu visia na magnetoch :-D
Odpovedať
@mariahana dobra kupa ...to GLko
Odpovedať
Stale by som rad vedel v com je ytong lepsi od porfixu @ytongsk by o tom mal cosi vediet ;-) chcem sa naucit zit s pocitom ze som spravil katastroficku chybu ked mam obvodovy plast zo sedeho porfixu
Odpovedať
Profilova fotka
@danifedor Dobrý deň, predpokladám že keď máte postavený dom z Porfixu o výhodách Ytongu Vás nepresvedčí nikto, ani keby Vám ich predložil na zlatom podnose. Sú však rôzne kategórie s množstvom bodov, v ktorých si možno niekto nájde tú, ktorá ho najviac oslovila: napr.: 1.) výhody - ušetríte čas = peniaze, vďaka ucelenému konštrukčnému systému postavíte stavbu s menšou pracnosťou a vyšším výkonom - čistý ekologický produkt (100% kremičitý piesok), zdravotne nezávadné bývanie - z Ytongu dokážete postaviť hrubú stavbu s minimom reziva a ďalších stavebných materiálov /najširší sortiment tvárnic a doplnkov/ 2.) istota - dostupnosť materiálu - podpora zo strany firmy Samozrejme pre niekoho je jediný a hlavný ukazovateľ - cena v tom prípade je ale akákoľvek argumentácia zbytočná, avšak treba myslieť na to, akú kvalitu za túto cenu dostaneme. S pozdravom technická podpora Ytong
Odpovedať
Profilova fotka
@smotek7 Dobrý deň, vy ako zákazníci, ktorí zaplatili za kvalitný tovar máte právo taký tovar aj dostať. Pokiaľ sa jedná o chyby, ktoré sú evidentne výrobného charakteru, je potrebné kontaktovať odborného poradcu vo Vašom regióne a tovar Vám v rámci reklamácie bez problémov vymenia. Samozrejme, pokiaľ nás o chybách nikto neinformuje, nemáme spätnú väzbu z trhu, takže nevieme zabezpečiť prípadnú nápravu. Čo sa týka poškodených rohov, tu situácia nie je taká jednoznačná. Každá paleta tvárnic je pred balením odfotená z každej strany, tieto fotky sú archivované a podľa čísla na štítku palety vieme spätne dohľadať príslušnú patetu a preveriť či k poškodeniu došlo pri výrobe, alebo až po vyskladnení. K poškodeniu mohlo dôjsť pri nakladaní príp. vykladaní paliet. Palety sa nikdy nesmú nakladať / vykladať pomocou gurtní (opásaním palety) pretože pri zdvihnutí sa paleta pod váhou prehne a vtedy dôjde k poškodeniu rohov. Na vykladanie sa môže použiť jedine tzv. "C" záves. Ďalšiemu poškodeniu mohlo prísť pri preprave tovaru. Každý dopravca musí v pravidelných intervaloch kontrolovať uloženie a upevnenie tovaru na korbe. Bohužiaľ sú dopravcovia, ktorí toto nedodržujú, dochádza k uvoľneniu paliet ktoré následne do seba pri preprave narážajú a výsledkom tejto chyby sú poškodené rohy tvárnic. Tretie miesto poškodenia môže byť priamo na stavbe. Na stavbe je zakázané vrstviť na seba palety s tvárnicami. Vždy môže byť uložená len 1 vrstva. (Pokiaľ je zabezpečená rovná betónová plocha napr. stavebniny, je možné ukladať palety na seba). Snahou každého seriózneho výrobcu je poskytovať čo najkvalitnejšie produkty a služby, preto budeme vďační za každú spätnú väzbu. Zlepené tvárnice, kapsy, sú evidentne chyba výroby a za spôsobené problémy sa ospravedlňujeme. Neznamená to ale, že tieto chyby sú pravidlo, ktoré sa vyskytuje na všetkých tvárniciach, preto by asi nebolo správne celý problém paušalizovať. S pozdravom technická podpora Ytong
Odpovedať
@ytongsk uvedene benefity ponuka 99,99% vyrobcov porobetonu...
Odpovedať
@mysky Lacnejšia je už iba tehla.
Odpovedať
Profilova fotka
@vladoto Lacnejšia môže byť, ale nemusí každému vyhovovať. Keby sme chceli tehlu, riešime cenové ponuky na tehlu. My sa však rozhodujeme medzi výrobcami pórobetónov :) .
Odpovedať
Profilova fotka
S odstupom času pripájam svoju skúsenosť. Po dlhom zvažovaní sme sa rozhodli pre Ytong. Predajca v stavebninách nám odporúčal lambdu, ale pre jej prezentovanú krehkosť sme sa rozhodli kúpiť obyčajný, teda pevnejší ytong. Cenový rozdiel oproti bielemu porfixu nebol veľký. Tovar bol privezený od predajcu na veľkom aute, skladaný hydraulickou rukou. Palety neboli na stavbe vrstvené na seba. Pri vykladaní ytongu som bola osobne. Keď začali stavbári pri murovaní odstraňovať žlté fólie, tak sa to z palety sypalo, ako keby tam bol piesok. Na každej palete bolo niekoľko poškodených kusov. Za nás veľké sklamanie. Reklamáciu sme samozrejme riešili. Výsledok a návrh reklamačného technika z ytongu bola jedna paleta ytongu a 10 U-profilov :-D :-D . Pri 240 m2 zastavanej plochy smiešny návrh. Navrhovali, že ma osobne zoberú priamo do výroby, aby som sa presvedčila o ich kvalite. A že tovar musel byť poškodený pri preprave a keďže sme svojím podpisom tovar prevzali, tak je iba na ich dobrej vôli, že nám aspoň niečo vrátia. Asi sme mali každú jednu paletu hneď po zložení odbaliť, skontrolovať a tri dni triediť poškodené kusy :-o . Stavba vyzerá strašne, samé diery v rohoch tvárnic. Čakali sme teda oveľa lepšiu kvalitu. Tepelné mosty vraj nehrozia, lebo ide zateplenie. No my sme chceli mať stavbu postavenú z ytongu, nie z murovacej malty, ktorou je dolepená každá piata tvárnica. Nakoniec reklamačný technik horko-ťažko pripustil preplatenie dvoch paliet a 10 U-profilov. Sme veľmi sklamaní. A pri murovaní priečok si asi zaplatíme troch robotníkov, ktorí každú jednu paletu po zložení rozbalia a skontrolujú. :-( @ytongsk
Odpovedať
@mariahana @danifedor s tym mercedesom to bol asi vtip ci ironia co? :) Lebo auto ktoreho zakladna cena je 75tisic (GL) by dali niekomu za cenu auta za 10tisic :D tomu sa mozem len zasmiat ;-)
Odpovedať
@mysky Si pozerala vsetky tehly co robosi chytili do ruky? Je dost pravdepodobne ze to obili oni pri praci, SOm videl ze na to bezne seru chytia, drbnu na hranu a roh je hned v prdeli...
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell Treba čítať s porozumením :-) . Písala som, že som bola pri tom, keď sa dávali dole žlté fólie z paliet. Ytong bol poškodený už na nich :-|
Odpovedať
@mysky ANo aleje rozdiel dat dole foliu a rozobrat paletu, nemas moznost vidiet ako vyzeraju vnutri. Si rozobrala zo 40 paliet a skumala ci su obite rohy? Urcite sa mohlo stat ale ak vravis zemas dom cely dolepeny mozno to postali aj robosi. Mne prisiel ytong bez poskodenia, neviem ani ako je mozne obit tvarnicu ked je v strede, to sa da asi len na rohu..
Odpovedať
@mysky no ja som mal porfix obycajnu sedu 30ku v lepsom stave ako susedov ytong... cenovy rozdiel v cene muriva v porovnani ytong vs. porfix cca 900€ v prospech porfixu... ale nemate sa coho bat dnes Vam nedoruci nikto 100% neobite tcarnice
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell Tak skúsim ešte raz :-) - Ytong bol poškodený už na paletách, bola som pri tom, keď sa dávali dolu fólie. Rovnako som strávila veľa času na stavbe aj počas samotného murovania. Myslím, že nie je nutné v tomto prípade opakovať x-krát to isté. Ak ste vy mali Ytong na stavbe v poriadku, tak patríte k spokojným zákazníkom. Nás ytong sklamal. Reklamácia je vybavená. Tu na modrej streche som sa zmienila iba so svojou skúsenosťou. Aj samotný @ytongsk vyššie písal, že je pre nich spätná väzba dôležitá.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?