Armovanie ŽB venca a prekladov

Ahojte, chcel by som si viazať armatúru do vencov aj armatúru do ŽB prekladov, ale nemám s tým absolútne žiadne skúsenosti, od statika mám rez, takže rozloženie prútov, strmienok a pod viem. A teraz tri otázky: 1.) preklady nad terasou - Povedzme pre preklad č.1 je vzdialenosť medzi múrom a stĺpom 3,3m - aká má byť dĺžka roxorov, mám tam pripočítať aj stĺp a múr, alebo to sa bude už na stavbe viazať spolu. 2. koše do venca sa viažu v 6m dĺžkach a potom na stavbe skracujú/spájajú, alebo to musím narobiť presne dĺžky ako pôjdu? 3.) keď sa stretá vonkajší veniec s vnútorným, alebo s prekladom, tak majú sa prekrývať, alebo sa to doviaže ďalším ohnutým prútom pri osadení? (nákres v prílohe - ktorá verzia je správna?) Ďakujem za odpovede 🙂
Odpovedať
1) spolu, ak ta tepelné mosty netrápia. 2) presne, čo so milionar? Nezabudni ze na spojoch za roxory prekladajú. 3) doviazat ohnutym prutom, ale len nosné steny.
Odpovedať
@jancikk nič v zlom, aspoň si manuálne zručný? postupovať tak ako napísal @tom329 nie je tam čo iné vymýšľať. 2, a kde ich budeš viazať? doma na byte v kuchyni? šak ich viažem rovno na stavbe, naviažem 6 metrov kus, hodím ho hore a pokračuje, naviažem ďalší a delíš. Naviažem si všetky 6m nahádžem a potom dorobím čo mi ostáva, čiže keď má stena 10m tak tam šupnem ten 6m a dorobím 4 m, keď má 14m, dám 2x6m a dorobím 2m. 3., obe, treba to tak či tak previazať Lkami, hokejkami z roxoru. Ps. máš x videí na youtube ohľadom viazanie železa dokonca v Slovenčine a Češtine
Odpovedať
@palo18 nic v zlom ale toto su rady....ked ma stena 10m tak 6 a 4 su malo aj pri 14m je 6+6+2 malo
Odpovedať
@cukrik25 mal som mu presne napísať aj koľko cm ma prekrývať? Tak si mu to mohol napísať ty. A keď mu to potom nevydá tak nech si búcha hlavu.
Odpovedať
@palo18 postup je v pohode, mám to napozerané, ohýbať/viazať si to chcem na záhrade, kde to mám zatiaľ zložené, ale keďže čakáme na tehlu, ktorá príde až cez leto, nemám dovtedy nič čo iné robiť, chcem si to pripraviť 🙂 Jedine čo je pre mňa otázne je tá dĺžka, ale pochopil som, že to treba rátať od kraja po kraj, teda napr preklad č.2 bude mať 6,65m.. koľko sa ale odporúča prekrývať?
Odpovedať
@jancikk preklad bude mať toľko ako si napísal ale rámovanie bude kratšie. Oceľ musí mať krytie betónom 30-50mm z každej strany aby bola chránená. A zvyčajne sa prekladá výstuž cca 80cm
Odpovedať
@jancikk aj tak ti to bude zavadzať. Naohýbal by som si iba strmienka.
Odpovedať
@palo18 keď je stena 10m, dáva sa 6m + 5m, pričom na tom 5 m koši sa posledný meter nedávajú strmienka, len tie voľné prúty sa zastrcia do 6m koša a tam sa zaviažu. Aspoň my sme tak dakedy dávali koše, že boli vždy na meter previazané
Odpovedať
@tomik25 a ako by si spravil ten preklad, ktorý vychádza 6,65m? 6 + 1,5m? Alebo aby ten spoj bol niekde vstrede napr 4 + 3,5? Myslím vrátane predĺženia kvôli spoju
Odpovedať
@jancikk ja by som dal 6m a z oboch strán zahnuté L-ká ktoré budú prepájať druhé armovanie. Nakoľko aj tak ich tam budeš dávať tak ich spravíš o kus dlhšie ako by išli normálne
Odpovedať
@jancikk ja by som ano....ako pises 6+1,5 Ale toto keby sme sa pytali 5 viazacov, kazdy nam da (mozno) trochu odlisnu odpoved.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?