Akustika - vnútorné priečky Ytong P2-500 (100mm)

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či ste riešili akustiku pri vnútorných priečkach z Ytong P2-500 (100mm) - vid. projekt v prilohe. Keď som si o tom niečo prečítal, viacero ludí sa stažovalo na slabý index vzduchovej nepriezvučnosti. Najväčší problém vidim na stene kúpelna/izba, kedže je treba do steny spraviť drážky na vodu/odpad. Niekde som čítal, že sa to dá vyriešiť, že sa priečka zduplikuje, v jednej zo strany kúpelne sa spravia drážky a druha priečka zo strany izby je neporušená ( + medzi priečkami sa nechá mala medzera pripadne sa tam vloží minerálna vata). Ako by ste to riešili? Hrubší Ytong , pripadne variant dvojitej priečky uvedenej vyššie alebo použiť iný materiál na vnútorné priečky? Ďakujem
Odpovedať
Ja som si skutočne kvoli tomuto daval hrubšie priečky z porobetonu oproti projektu a to 15cm. Stavať druhý krát, spravím priečky zo silky alebo aspon nejakej ťažšej tehly. Skutočne je u mňa najväčší problém tá kúpeľňa kde je počuť pustenie vody vo vedľajšej miestnosti keďže tam sa hluk prenáša najmä vibráciami. Riešenie ktoré navrhuješ by asi pomohlo (postaviť súbežne dve priečky a oddilativať ich nejakou kročajovou izoláciou) ale uberie ti to dosť miesta. Možno by som skôr uvažoval vedľa priečky postaviť ešte priečku z 5cm SDK profilu a to tak, že sa nebude dotýkať vykurovanej steny a všetka inštalácia bude vedená v tejto SDK stene (prave aby sa vibrácie neprenášali do vykurovanej steny). Samozrejme treba použiť dilatačné pásky atd
Odpovedať
Profilova fotka
@tomsed zvoľ iný materiál....murovacia betónová tvárnica alebo silka..,.
Odpovedať
@eagleowl len pri kupelni, ak mu bude susedit s izbou, mu v tomto nepomoze asi ani silka, lebo tam je zasa tecucu vodu pocut prave kvoli prnasanym vibraciam.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter0 rozvod vody podlahou...a hrubú izoláciu na trubky.....
Odpovedať
Dobrý, môžem Vám dať trochu odbornejší názor. Cez 100ku priečku medzi kúpeľňou a izbou môže človek v izbe tlieskať, že hurá podarilo sa pri každom vyprázdnení.. tá akustika je tam mizerná. Áno, jedno z riešení je ako bolo spomenuté predsadená SDK priečka, vtedy môžete viesť rozvody medzi SDK a Ytong priečkou, dá sa aj zdvojiť Ytong. Robiac priečky z Ytongu, aspoň okolo kúpeľne by som pod 150 nešiel. Zvážte ešte murovanú 140, aj keď len okolo hygieny.. I keď, aj medzi izbami, neviem, či je v detskej izbe vždy dobré počuť, čo sa deje v rodičovskej. Je to na Vás samozrejme. A čo sa týka zasekávania vody, do 100ky priečky sekať ešte 4 centi potrubie, no, nebýval by som spokojne. Okrem toho, vidím ešte nejaké problémy, ale to už nemusíte čítať, na to ste sa nepýtali. Ale keby náhodou: 1. Schody idú akože z podzemia? Tak či onak sú zle nakreslené, tak aby vám ich dobre postavili.. 2. Zateplenie musí presahovať pred rám okna. Teda, nemusí, ale to sú potom náročnejšie detaily. Toto tipujem na plastové okná s typickým detailom, tam to, prosím, spravte. Ušetrí Vám to peniaze, keď sa zbavíte týchto tepelných mostov. Skúšam priložiť aj ilustračné foto, ako to máte v projekte a ako by to malo byť. Tak dúfam, že som pomohol 🙂.
Odpovedať
@eagleowl tak to mám aj ja, teda aj keď až takú hrubú izoláciu na trubkách nemám, a počuť vodu v susednej miestnosti dosť. Aj keď ja som na hluk prehnane citlivý
Odpovedať
@peter0 @eagleowl @bumbal vdaka za reakcie. Myslite, ze ma zmysel robit vsetky priecky z ineho mateialu alebo bude postacovat vyriesit priecky kupelna/detska, detska/spalna ? @bumbal nasiel som studiu z Brna, ktora riesi tieto teplne mosty na oknach (fajn citanie), vdaka za tip a obrazky.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomsed čo si myslíme my je jedno....podstatné je čo si myslíš Ty....človek si zvykne na všetko....ale podľa mňa je najlepšie postaviť dom tak aby nebolo nutné si "zvykať" 🙂 Netreba potom zabudnúť že aj dvere podstatným spôsobom rozhodujú o konečnom výsledku. Zbytočne by si postavil 20cm priečku keď dvere budú papierové.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomsed okrem toho že ťažké priečky budú mať lepšiu nepriezvučnosť budú mať aj lepšie akumulačné vlastnosti .
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?