Akú značku tehly si vybrať? Aké máte skúsenosti?

12. máj 202152
  • @tao_tao  neprudi, z jednej strany omietka, z druhej zateplenie, ideal ak kontaktne, nie ramik a buchty ... len ma udivuje ze ludia na orvy rad davaju tehly plnene vatou, ktore maju v konecnom dosledku horsie izolacne vlastnosti nez tie bez vaty, mozno v skusobnych laboratornych podmienkach nie, ale fyzika a cisla nepustia

• @modrak26  tu je to uz ale otazne .. pretoze tepelna vodivost betonu je extremne velka .. taktiez akumulacna schopnost .. no nevyhoda je vo velmi kratkej relaxacnej dobe .. a taktiez teplota povrchu steny z mbt bude nizsia nez v pripade tehly, co sa odzrkadli na kominovom efekte a celkovo mensej tepelnej pohode ... avsak mbt a sadrokarton je jedna z najidealnejsich kombinacii, kedze sadrokarton eliminule vsetky spomenute ´´zlé´´ vlastnosti mbt

• @milan_vt  😄 možno aj áno. Za mňa sú plnené tehly blbosť. Toľko vody, koľko nám natieklo do tehál by som s tehlami plnenými vatou nechcel zažiť. I keď by to bolo asi stále lepšie než to, čo sme mali my.

• Sponzor fóra
  • @tao_tao  nic tam prudit nebude nieje sanca

• Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

• @milan_vt  tvrdiť že tepelný odpor vzduchovej medzery sa jednoducho vypočíta dosadením lambdy vzduchu je ignorácia toho že vzduch je plyn a preto takéto zjednodušené uvažovanie nemá s realitou nič spoločné.

• @modrak26  ak si staval z 20cm MBT kanceláriu a nezateplíš, tak v zime tam prekúriš buď gate alebo zmrzneš.....Výrobca udáva lambdu 0,63

• Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

• @modrak26  ja som z MBT staval dom aj garáž a poznám technické listy.....vlastnosti nezatepleného betónu sú známe už dávno.....nič nové sa nedozviem.

• @adele22  ahoj mám tu istú tehlu a išiel som do vaty. Mal som dobrú cenu, našiel som kontakt a priviezli mi vatu priamo z výroby. S vatou sa aj dobre robilo

• @eagleowl  ok tak mi to vysvetli, preco by to tak nemalo byt, ked vzduch je plyn ... to potom su aj udaje pri oknach, ktore su plnene argonom (plynom) irelevantne?

• @milan_vt  lebo λ -tepelná vodivosť kvapalín a plynov sa udáva v pokoji, čiže nedochádza k prenosu tepla prúdením.....
    (napr. astronomicky drahý aerogel a jeho "superizolačné" vlastnosti sú postavené práve na tom že udržuje vo svojej štruktúre vzduch prakticky v pokoji. Načo by komu bol keby stačilo "zavrieť" vzduch do komôrok ako v tehle)

Ak by platilo to čo si myslíš, tak by sa okná neplnili zbytočne argónom alebo kryptónom
    ...podľa Tvojho výkladu by stačilo v oknách zväčšiť dnes používanú medzeru medzi sklami zo 16mm na povedzme 32mm a mali by sme okná ktoré by izolovali 2x lepšie.....čo je úplná hlúposť.....

No a na záver treba povedať že aj napriek tomu že marketing si dnes veľa dovolí ...urobiť drahú tehlu plnenú izolantom .... následne zo skúšobného ústavu vymámiť podvodom zmanipulované merania o tepelno izolačných vlastnostiach a s týmto nastúpiť pred odbornú verejnosť by bolo obrovské faux pas, ktoré by veľmi rýchle odborná verejnosť otvorene napadla.

• @sousedekovci89  dúfam, že áno 🙂 Ďakujem ti veľmi pekne za rady 😉

• @andy952  ahoj, až teraz som si všimla správu od teba. Spomedzi všetkých tých správ tu sa mi nejako stratila tá od teba 🙂 Vy máte teda tiež porotherm 38 a ideš vatou zatepľovať, správne tomu rozumiem, áno? Ďakujem a hrúbku ideš akú dávať?

• @adele22  ahoj áno presne vata 20 cm a porotherm mám 38 cm.
    Dlho drží teplo v interiéri nebanujem.
    Vatu som bral priamo z výrobne mám aj kontakt. Môžem ti ho dať na bazosi som ich našiel.

• Sponzor fóra
  • @andy952  Ahoj, mohol by som ťa aj ja poprosiť o kontakt?

• @andy952  super, ďakujem 🙂 A môžeš kľudne aj ten kontakt, len ťa poprosím do internej pošty, aby sa mi tu nestratil a vedela som ho nájsť - tak tam to bude lepšie, keď mi to pošleš 🙂

• @aduska344  Tejto teorii dat prvy rad zateplenu tehlu stale nerozumiem, kedze pri AO musite zateplovat komplet zaklady, ale ked mate peniaze navyse preco nie.

• @andy952  zdravim, mozem poprosit aj ja kontakt na tu vatu ? dakujem.

• @adele22  ahoj, cital som , ze sa rozhodujete ohladom zateplenia..uz ste sa aj nejako rozhodli?..taktiez som si vsimol, ze mate tehlovy dom, co aj my, len my sme pouzili este tu tensiu 30-tku tehlu..nebanujete, ze ste sa rozhodli pre tu 38-cku?..

• ja som do prístavby dával TermoBrik 25 cm ako lacnejšiu náhradu za Heluzky.

• @macejmatus  na hrúbku tehly 38 sa vykašli, 30 stačí a čo ušetríš radšej pridaj pár cm do zateplenia, nebudeš ľutovať 😉

• @sousedekovci89  vsak som napisal, ze my mame dom postaveny z 30-tky, ste si zle precitali...

• @macejmatus  áno moja chyba ospravedlňujem sa 🙂

• @sousedekovci89  v pohodicke, to sa stava sem-tam... 😎

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    ECOPLANET SLOVAKIA s.r.o.
    Liptovský Mikuláš
    ECOPLANET SLOVAKIA s.r.o. spoločnosťou, ktorá prináša svojim zákazníkom inovatívne riešenia v oblasti nakladania a hospodárenia s vodou.
    Našim zákazníkom poskytujeme komplexné rekonštrukcie bytov, rodinných domov ako aj stavby rodinných domov. Spolupracujeme s interiérovými dizajnérmi a
    PT-GIPS - strojové omietky Robíme strojové sadrové omietky Baumit a strojové vapennocementové omietky Baumit po západnom Slovensku. www.ptgips.sk
    Články od našich partnerov
    Betónové tvárnice pre stavbu vašich snov
    Elektroinštalácie vo vápennopieskovom murive.
    SYNEGO SLIDE novinka u veľkoformátových dverí
    Archív článkov od partnerov