Akú značku tehly odporúčate?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Zdravim, planujem stavať RD a neviem sa rozhodnuť aku značku tehly mam zvoliť. Rozhodujem sa medzi Heluz, Britterm a Wienerberger.
Odpovedať
Profilova fotka
@marek_petruska aku mas velku zakladovu dosku.?
Odpovedať
Profilova fotka
@mimms 165 štvorakov ma dom a garaž je mimo domu ta ma 49
Odpovedať
Profilova fotka
@marek_petruska ti nevadi ze si prisiel zhruba o 15m2 vnutornej plochy.? rsp. o tolko menej mohla byt mensia zakaldova doska...
Odpovedať
@jan84 ved jasne, tiez si myslim, ze ked uz sa na to niekto da, tak to aj dokonci. a oni ked idu stavat bungalovi obidvaja tak aky stavebny material chcu pouzit, ci to este nevies? hej my tiez tak rovnako.
Odpovedať
Tak to ma tiez zaujima ako sa rozhodli a ak uz aj zacali stavat ako to ide s materialom. Co navazaju postupne alebo ako. Lebo teraz vela ludi riesi ci stavat a aj z coho.
Odpovedať
Benko3387 no podla mna je to tak ako sa dohodnes napriklad aj v stavebninach alebo s nejakym stavby veducim. to sa da operativne riesit by som povedal, pokial mas material. U nas tiez nebol problem, lebo som vedel cca ako sa bude a ako sa aktualne postupovalo a bolo.
Odpovedať
@benko3387 podla mna je to s materialom ok, teda jasne asi aj zalezi na tom aky si vyberies, aku firmu a odkial teda ci nemavaju vseobecne problemy s dodavkami, inak si myslim ze je to ok.
Odpovedať
@calimune a teda hovoris ze s dodavanim materialu nie je problem? lebo ako ceny su jedna vec ale ci sa stiha aj dostatocne vyrabat je druha. vy ste stavali s coho? neviem ci som prehliadla.
Odpovedať
ale tak to si myslim aj ja, tiez mozno zalezi od toho aj na ake stavebniny narazis hej? ze ci budu mat v dostatocnom mnozstve material aky potrebujes, respektive ti ho budu vediet zabezpecit, to by mozno nebolo na skodu si zistit. inak ako nie je problem.
Odpovedať
Profilova fotka
rozmyslam ako sme to mali my, ale tak pri stavbe sme to mali hadam aj jednoduchsie o to, ze to riesila s nami rodiny a veeela znamych ktori sa do toho obuli ak by aj bol nejaky problem. ale nemam praveze pocit, ze by sme dlho stavali.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@babennik vieš čo to aj u nás tak bolo ale teda my sme si nechali radiť skôr pri zatepľovaní, lebo to sme si neboli istí, že akú hrúbku materiálu a hlavne akého treba použiť aby dobre bolo.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@adele22 a davali ste teda aj nejake to zateplenie? 🙂 @babennik tak ono je to niekedy veru super, ked to aj riesi viac ludi, ktori sa viac rozumeju, lebo ako sa hovori viac hlav viac rozumu, uz potom je na zvazeni kedy je to cez 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@trubadurka4 tak teraz idú všeobecne ceny nahor, a to sa netreba baviť ani tak o materiály ako o hypotékach a podobne. to ako vážne človek aby mal aj vlastné prostriedky, lebo inak je to zložitý proces. my sme použili, keď sme stavali Porotherm, neviem či som prehliadol, ak si niekde písala, či staviate alebo už máte tieto veci ohľadom materiálu poriešené.
Odpovedať
Profilova fotka
@pavol_v inak tie ceny urokov, to je ako riadne, clovek aby prehodnocoval, ze ci treba teraz riesit refinanc alebo co. ale ako da sa poriesit aj v dnesnej dobe to ze clovek aby v pohode za rozumnu cenu postavil dom, takze tak.
Odpovedať
@macejmatus zalezi asi aj na tom ze aky stavebny material si vyberies, ak stavias teda, neviem ci som tuto informaciu prehliadol. zase v dnesnej dobe poznam aj ja par ludi ktori jednoducho nezateplovali a su s tym ok.
Odpovedať
@mirec_9 presne ako pises, my sme tiez nezateplovali, dali sme tehlu porotherm 44 eko+ a super za mna, nebolo vobec treba. ale ako jasne ja rozumiem tomu aj v dnesnej dobe ked sa jednoducho ludia rozhodnu zateplovat, ze si zvolia povedzme tensi stavebny material a k tomu daju nejaku dalsiu vrstvu zateplenia je to ok.
Odpovedať
Profilova fotka
@jaros55 asi každý dával inak alebo tak ako uznal za vhodné čo? 😄 My sme napríklad dávali obvodové a nosné 30cm a ostatné priečky sú oveľa užšie. Dokonca sme zvažovali až 38 cm ale tak nechali sme si poradiť. Ale sme s tým ok 🙂 Takže podľa mňa je to fakt na každom prípadne aj na tom ako si nechá kto poradiť.
Odpovedať
@zdena_samaj no asi tak 😄 Ale ved tak je to najlepsie. Inak presne toto by som povedal ze je aj taky standard co sa tyka hrubky alebo ako to nazvat, ze uz aj ked si nechas od firmy poradit, tak podla toho ci ides riesit nosne, alebo obvodove mury, to je take veobecne 🙂 A ked ste zvazovali tie 38ky, to ste nechceli riesit zateplenie ci ako?
Odpovedať
@benko3387 myslis ze pri takejto hrubke tehly ludia zvazovali nezateplovanie? to by som skor uvazoval keby bola ta tehla plnena, ale nejaku tenku vrstvu materialu by som tam dal.
Odpovedať
@calimune ale kdeze ved aj my ked sme toto riesili nam poradili ze ak sa rozhodneme pre 38ku tak kludne sa mozeme rozhodnut aj zateplovat, ze to je na nas, samozrejme ze si treba poriesit material a pravidelne dodavky na stavbu ale tak to je hadam jasne 🙂
Odpovedať
@benko3387 to sa cele odvija aj od toho kolko mas prostriedkov, a zase ci sa ti to oplati, lebo teraz co viem zvyknu meskat dodavky so zatelovacim materialom takze to si treba prezistit.
Odpovedať
@jaros55 a tak to sa pri takej tehle hádam ani neoplatí nie? 🙂 kvalita sama o sebe, my sme volili ale tenšiu oproti tvojej takže nejakú izoláciu manžel chcel dať inak si myslím, že nech sa každý rozhodne ako uzná za vhodné.
Odpovedať
No tak je to v tejto dobe asi aj ťažšie rozhodnúť sa že z čoho stavať všakže? Tí čo už bývate vo vlastnom prípadne ste už tieto veci riešili, môžete mi dať nejaký typ, radu hocičo, že čo vybrať? Prípadne sa to líši podľa povedzme rozlohy domu, že by bolo také ok?
Odpovedať
Profilova fotka
@akamko vies co podla mna to nie je tazsie, skor je to asi o prioritach, preferenciach ze z akeho materialu chces mat postaveny dom. ci sa sam vyznas do kvality materialov povedzme alebo co ti ma kto radit a mozno aj financne prostriedky ktore mas na to k dispozicii.
Odpovedať
@akamko no mozno by nebolo na skodu sa aj popripade rozhodnut na zaciatku, ci to das stavat firme alebo pojdes svojpomocne. hej to je asi take prve a potom podla coho? myslim ze aj vekom a skusenostami postupne prichadza take to poznanie ze ake materialy su fajn, kvalitne, s viacerymi vlastnostami ktore bud potrebujes alebo teda chces.
Odpovedať
Profilova fotka
@akamko podľa mňa to ale v dnešnej dobe už aj ľudia vedia, že z čoho chcú stavať, lebo skôr sa už pozerá na kvalitu. My tiež keď sme sa rozhodovali tak sme si porovnávali trošku ten materiál a treba možno aj po tej vizuálnej stránke zvážiť, že do čoho sa ti oplatí investovať.
Odpovedať
@zdena_samaj hej myslis? podla mna sa stale vedia najst spekulanti a to viem o com hovorim 😄 my ked sme aj architektovi vraveli co chceme dat do projektu, a potom to tam bolo a uz sme zacali vymyslat 😄 ale tak nastastie sme dostali rozum a drzali sme sa planu.
Odpovedať
Profilova fotka
@trubadurka4 ako zacali vymyslat? 🙂 vsak raz uz ked mam nieco v projekte tak sa toho drzim ci? 😄 ci akoze material bol vybraty len konkretny typ alebo rozmer ste chceli pozmenit ci uplne nieco ine vybrat?
Odpovedať
@zdena_samaj špekulanti čo 😄 ale nie asi chápem ako to myslela, že možno značka alebo ako to nazvať rovnaká ale typ a nejaká hrúbka sa mohla zvažovať iná, ak si za pochodu napríklad rozmyslíš zatepľovanie alebo tak 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?