Akú tehlu 300 na obvodové murivo?

Profilova fotka
Zdravim Vas ludkovia v blizkej dobe budem musiet obiednat material na nas domcek,rozmyslam nad skladbou obvodoveho muriva.Prvy rad ytong kvoly tepelnym mostom a potom uz len tehlu.Otazka znie aku tehlu 300 by ste mi odporucili na obvodove murivo?Lebo pozeram ze tehla 300 ako taka co som nasiel bola uvedena iba ako nosne murivo,nie obvodove,bol by to problem?Dakujem
Odpovedať
@tomaslucka je to jedno, ide o pevnosť výrobcovia tehál na obvodové radšej odporučia / určia hrubú tehlu ako tenkú so zateplením takže vyberáte z tých, čo sú na nosné murivo hlavne nech sa nedrobí, kuk referencie na značky + nízka cena
Odpovedať
to s tym prvym radom radili aj nam, aby sme dali tehlu s vyplnou z polystyrenu...ma to vyznam ak poriadne zateplime obvod, podlahu a aj zaklady?
Odpovedať
@nina1205 Ak plánujete zatepliť základy napr. 10-12 cm perimetra, netreba sa babrať s guličkami :-p . Dokonca zateplenie základov je účinnejšie. My sme dali ako prvý rad ytong.
Odpovedať
@blacksr tak to som rada, budeme to riesit takto.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@blacksr prosím ťa môže brácho začať s kvadrou 365 a dalej pokračovať 440 tehlou? alebo to treba dolepiť? ďakujem
Odpovedať
@nikabrunc V podstate môže, len treba tú tehlu vystrčiť von a potom "dolepí" sokel z Perimetra (XPS). A ak to má takto v projekte, tak vôbec nie je problém. Bežne sa to robí u nezatepľovaných domov, že sa prvý rad dá tenšia tvárnica, aby bol priestor na doplnenie sokla. Niektorí si tak dokonca vytvárajú odskok z estet. hľadiska., http://www.imaterialy.cz/image-cache/... - takto?
Odpovedať
@nikabrunc Pre istotu ešte konzultujte toto "vyosenie" s výrobcom toho pórobetónu. Keby bola naspodu tiež tehla, bolo by to OK určite. Taktiež keby bola tehla + pórobetón rovnakej hrúbky, by to bolo OK.
Odpovedať
@blacksr super, dakujem a ešte doplňujem otázku robí sa tak aj na prvý rad na vrchnej deke? 2 podlažný dom .
Odpovedať
Profilova fotka
My staviame z tehly Heluz 30cm obvod, vnutornu nosnu mame 25cm...
Odpovedať
@nikabrunc Tam zachovajte rovnakú hrúbku, aj sily tam pôsobia inak ako v päte múru. Solbet môže brat použiť aj pod nosné a nenosné priečky.
Odpovedať
@tomaslucka dáli sme Heluz 30-tku + 200 NEO, pod základy a po obvode základov 140 XPS. Do podlahy 220 mm dávame akúrát Do strechy 400 mm pôjde minerálna vlna
Odpovedať
Profilova fotka
@blacksr aky mas nazor na termalicu???
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lubkasungirl Neviem, či sa dá mať názor. Ak ide o kvalitu samotných tvárnic - referencie sú tu na MS už popísané, sú OK. Izolačné vlastnosti - platí to, čo tu o pórobetóne vypisujem dokola - že tvárnica hr. 37 cm len spĺňa normu a kecy, že netreba zatepľovať, sú mätúce. Norma, podľa ktorej "netreba zatepľovať", je 10 rokov stará. Pozrite, koľko stála vtedy elektrina a plyn.
Odpovedať
@mk7 davali ste izolaciu pod zaklady, myslis pod dosku? lebo my stojime teraz prave pred vyliatim betonu a nevieme čo dat priamo pod zakladovu dosku
Odpovedať
@alcapalca dávali sme aj pod dosku XPS aj okolo dosky, využili sme to na miesto strateného debnenia - to ružové. Garáž sme oddelili aj v základov a v murive polystarenom
Odpovedať
@alcapalca na jednej je zaliate, na druhej prechod garáž - dom ;-)
Odpovedať
@mk7 obrovske ďakujem posielam :) toto som potrebovala vidiet :-)
Odpovedať
@alcapalca hej a potom to ešte príkrite fóliou, pred zlievaním betónu
Odpovedať
@mk7 jasné ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@blacksr samozrejme,ze by sme zateplili - to je jasne, len ta kvalita mi nebola znama...dakujem :)
Odpovedať
Profilova fotka
@mk7 ahojcek nebojis sa ze ti to XPS pod zakl. doskou po case sadne?Dakujem
Odpovedať
@tomaslucka základovú dosku sme robili na jeseň, nechali "sadnúť", železa sme dali viac ako bolo v projekte, práve pre to XPS aby to držalo základovú dosku a neohýbala sa. Bežne sa pod základy PED domov dáva XPS, samozrejme patričnej pevnosti - plošný tlak to unesie. Myslím blacksr tu dávala článok o tom koľko mm sadne obyčajný podlahový polystyrén pod poterom vo vnútri, namerali tam ľudia max. 1-2 mm. Samozrejme som chcela dať penové sklo, ale cena rozhodla. Tak tak.
Odpovedať
Profilova fotka
@mk7 Tak to ti verim tie ceny su neskutocne,paci sa mi to :) My sme tiez mali zacat uz na jar ale z fin. hladiska nevyslo tak to rozbiehame 17.10.2012 letenky domov kupene tak uz len aby aj to pocasie vyslo.Mozes mi prosim ta napisat aku pevnost malo to vase xps a odkial ste to kupovali?Diky
Odpovedať
@tomaslucka http://www.polyform.sk/sk/xps-styrodu..., takže 3035 CS, 4000 CS alebo 5000 CS Poschodový potrebuje viac kPa ako bungalov, dali sme 3035 CS . Pozri aj album mio, dával hrubšie a myslím až 5000 http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/m... tu sú jednotlivé vlastnosti pri zaťažení - http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/m... Ale samozrejme môže byť aj iný predajca ;-) Ja som chcela mať v podlahe 300 -vku, vo vnútri mi nevošlo pre skladbu , dvíhanie nad terén a podlahové kúrenie, tak sme to vyriešili takto. Manžel keď lepil nopovku, tvrdil, že ho nohy oziabali na časti garáž, kde to nie je . Tak neviem, či tom mal preto, že vedel , že tam nie :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Kmbeta profiblok, ma niekto skusenosti? http://www.profiblok.cz/sortiment/PRO... odporucili by ste, alebo skor porotherm, heluz?
Odpovedať
@radoslavc Tehla jak tehla, ber podla ceny, Aj majstrov platis nie od znacky, ale od m3. Tieto veci fakt netreba na dome tak prezivat.
Odpovedať
@katarinas to iste mame aj my
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?