Menu Forum

Akú tehlu 300 na obvodové murivo?

12. máj 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
tomaslucka
10
Registroval sa 5. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 154 príspevkov a 1 album. Má 6 priateľov. Trebišov, okres Trebišov.
fotoportrét
fotoportrét
tomaslucka
10
Registroval sa 5. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 154 príspevkov a 1 album. Má 6 priateľov. Trebišov, okres Trebišov.
 Zdravim Vas ludkovia v blizkej dobe budem musiet obiednat material na nas domcek,rozmyslam nad skladbou obvodoveho muriva.Prvy rad ytong kvoly tepelnym mostom a potom uz len tehlu.Otazka znie aku tehlu 300 by ste mi odporucili na obvodove murivo?Lebo pozeram ze tehla 300 ako taka co som nasiel bola uvedena iba ako nosne murivo,nie obvodove,bol by to problem?Dakujem
24. feb 2012 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Poradenstvo v oblasti energeticky a investične nenáročnej výstavby
Jarka Černá PRO

Plyn, voda, vykurovanie, klimatizácia - Okres Malacky
294

“Zasaď strom... http://www.energia.sk/tema/obnovitelne-zdroje/francuzsky-veterny-strom-vyuziva-aj-ten-najlahsi-vanok/15288/”
(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

294

“Zasaď strom... http://www.energia.sk/tema/obnovitelne-zdroje/francuzsky-veterny-strom-vyuziva-aj-ten-najlahsi-vanok/15288/”
(Pred 1 rokom)

@tomaslucka je to jedno, ide o pevnosť

výrobcovia tehál na obvodové radšej odporučia / určia hrubú tehlu ako tenkú so zateplením

takže vyberáte z tých, čo sú na nosné murivo

hlavne nech sa nedrobí, kuk referencie na značky + nízka cena
24. feb 2012 o 18:17  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nina1205
2
Registrovala sa 31. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 291 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Trnava.
fotoportrét
fotoportrét
nina1205
2
Registrovala sa 31. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 291 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Trnava.
 to s tym prvym radom radili aj nam, aby sme dali tehlu s vyplnou z polystyrenu...ma to vyznam ak poriadne zateplime obvod, podlahu a aj zaklady?
24. feb 2012 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

294

(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

294

(Pred 1 rokom)

@nina1205 Ak plánujete zatepliť základy napr. 10-12 cm perimetra, netreba sa babrať s guličkami emoticon . Dokonca zateplenie základov je účinnejšie.

My sme dali ako prvý rad ytong.
24. feb 2012 o 19:46  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nina1205
2
fotoportrét
fotoportrét
nina1205
2
 @blacksr tak to som rada, budeme to riesit takto.
24. feb 2012 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nikabrunc
7
Registrovala sa 23. septembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 539 príspevkov. Má 10 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
nikabrunc
7
Registrovala sa 23. septembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 539 príspevkov. Má 10 priateľov.
 @blacksr prosím ťa môže brácho začať s kvadrou 365 a dalej pokračovať 440 tehlou? alebo to treba dolepiť? ďakujem
16. júl 2012 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

294

(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

294

(Pred 1 rokom)

@nikabrunc V podstate môže, len treba tú tehlu vystrčiť von a potom "dolepí" sokel z Perimetra (XPS).
A ak to má takto v projekte, tak vôbec nie je problém. Bežne sa to robí u nezatepľovaných domov, že sa prvý rad dá tenšia tvárnica, aby bol priestor na doplnenie sokla. Niektorí si tak dokonca vytvárajú odskok z estet. hľadiska.,

http://www.imaterialy.cz/image-cache/max-600x1500/6216-image - takto?

16. júl 2012 o 13:05  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

294

(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

294

(Pred 1 rokom)

@nikabrunc Pre istotu ešte konzultujte toto "vyosenie" s výrobcom toho pórobetónu. Keby bola naspodu tiež tehla, bolo by to OK určite. Taktiež keby bola tehla + pórobetón rovnakej hrúbky, by to bolo OK.
16. júl 2012 o 13:20  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nikabrunc
7
fotoportrét
fotoportrét
nikabrunc
7
 @blacksr super, dakujem a ešte doplňujem otázku robí sa tak aj na prvý rad na vrchnej deke? 2 podlažný dom .
16. júl 2012 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katarinas
41
Registrovala sa 31. januára 2005 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 346 príspevkov a 3 albumy. Má 15 priateľov. Trnava, Hlohovec, okres Trnava.
  • Staviam dom
    okres Hlohovec
fotoportrét
fotoportrét
katarinas
41
Registrovala sa 31. januára 2005 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 346 príspevkov a 3 albumy. Má 15 priateľov. Trnava, Hlohovec, okres Trnava.
  • Staviam dom
    okres Hlohovec
 My staviame z tehly Heluz 30cm obvod, vnutornu nosnu mame 25cm...
16. júl 2012 o 14:09  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

294

(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

294

(Pred 1 rokom)

@nikabrunc Tam zachovajte rovnakú hrúbku, aj sily tam pôsobia inak ako v päte múru. Solbet môže brat použiť aj pod nosné a nenosné priečky.
16. júl 2012 o 14:59  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mk7
20
Registrovala sa 11. augusta 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 242 príspevkov. Má 22 priateľov. Okres Poprad.
fotoportrét
fotoportrét
mk7
20
Registrovala sa 11. augusta 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 241 príspevkov. Má 22 priateľov. Okres Poprad.
 @tomaslucka dáli sme Heluz 30-tku + 200 NEO, pod základy a po obvode základov 140 XPS.
Do podlahy 220 mm dávame akúrát
Do strechy 400 mm pôjde minerálna vlna
16. júl 2012 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lubkasungirl
64
Registrovala sa 13. apríla 2009 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 47 príspevkov. Má 12 priateľov. Okres Prešov.
fotoportrét
fotoportrét
lubkasungirl
64
Registrovala sa 13. apríla 2009 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 47 príspevkov. Má 12 priateľov. Okres Prešov.
 @blacksr aky mas nazor na termalicu???
17. júl 2012 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

294

(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

294

(Pred 1 rokom)

@lubkasungirl Neviem, či sa dá mať názor. Ak ide o kvalitu samotných tvárnic - referencie sú tu na MS už popísané, sú OK.
Izolačné vlastnosti - platí to, čo tu o pórobetóne vypisujem dokola - že tvárnica hr. 37 cm len spĺňa normu a kecy, že netreba zatepľovať, sú mätúce. Norma, podľa ktorej "netreba zatepľovať", je 10 rokov stará. Pozrite, koľko stála vtedy elektrina a plyn.
17. júl 2012 o 12:53  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
alcapalca
8
Registrovala sa 22. decembra 2007 na modrastrecha.sk. Pridala 76 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Prešov.
  • Už bývam v dome
fotoportrét
fotoportrét
alcapalca
8
Registrovala sa 22. decembra 2007 na modrastrecha.sk. Pridala 76 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Prešov.
  • Už bývam v dome
 @mk7 davali ste izolaciu pod zaklady, myslis pod dosku? lebo my stojime teraz prave pred vyliatim betonu a nevieme čo dat priamo pod zakladovu dosku
17. júl 2012 o 13:07  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mk7
20
Registrovala sa 11. augusta 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 242 príspevkov. Má 22 priateľov. Okres Poprad.
fotoportrét
fotoportrét
mk7
20
Registrovala sa 11. augusta 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 241 príspevkov. Má 22 priateľov. Okres Poprad.
 @alcapalca dávali sme aj pod dosku XPS aj okolo dosky, využili sme to na miesto strateného debnenia - to ružové.
Garáž sme oddelili aj v základov a v murive polystarenom
17. júl 2012 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mk7
20
fotoportrét
fotoportrét
mk7
20
 @alcapalca na jednej je zaliate, na druhej prechod garáž - dom emoticon
17. júl 2012 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
alcapalca
8
  • Už bývam v dome
fotoportrét
fotoportrét
alcapalca
8
  • Už bývam v dome
 @mk7 obrovske ďakujem posielam emoticon toto som potrebovala vidiet emoticon
17. júl 2012 o 13:21  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mk7
20
fotoportrét
fotoportrét
mk7
20
 @alcapalca hej a potom to ešte príkrite fóliou, pred zlievaním betónu
17. júl 2012 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
alcapalca
8
  • Už bývam v dome
fotoportrét
fotoportrét
alcapalca
8
  • Už bývam v dome
 @mk7 jasné emoticon
17. júl 2012 o 13:24  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lubkasungirl
64
fotoportrét
fotoportrét
lubkasungirl
64
 @blacksr samozrejme,ze by sme zateplili - to je jasne, len ta kvalita mi nebola znama...dakujem emoticon
17. júl 2012 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tomaslucka
10
fotoportrét
fotoportrét
tomaslucka
10
 @mk7 ahojcek nebojis sa ze ti to XPS pod zakl. doskou po case sadne?Dakujem
18. júl 2012 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mk7
20
fotoportrét
fotoportrét
mk7
20
 @tomaslucka základovú dosku sme robili na jeseň, nechali "sadnúť", železa sme dali viac ako bolo v projekte, práve pre to XPS aby to držalo základovú dosku a neohýbala sa.
Bežne sa pod základy PED domov dáva XPS, samozrejme patričnej pevnosti - plošný tlak to unesie.
Myslím blacksr tu dávala článok o tom koľko mm sadne obyčajný podlahový polystyrén pod poterom vo vnútri, namerali tam ľudia max. 1-2 mm.
Samozrejme som chcela dať penové sklo, ale cena rozhodla. Tak tak.
18. júl 2012 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tomaslucka
10
fotoportrét
fotoportrét
tomaslucka
10
 @mk7 Tak to ti verim tie ceny su neskutocne,paci sa mi to emoticon My sme tiez mali zacat uz na jar ale z fin. hladiska nevyslo tak to rozbiehame 17.10.2012 letenky domov kupene tak uz len aby aj to pocasie vyslo.Mozes mi prosim ta napisat aku pevnost malo to vase xps a odkial ste to kupovali?Diky
18. júl 2012 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mk7
20
fotoportrét
fotoportrét
mk7
20
 @tomaslucka http://www.polyform.sk/sk/xps-styrodur-odporucane-pouzitie, takže 3035 CS, 4000 CS alebo 5000 CS
Poschodový potrebuje viac kPa ako bungalov, dali sme 3035 CS .
Pozri aj album mio, dával hrubšie a myslím až 5000 http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/mio23/album/nulovy-dom-bez-komina-som-ufo/
tu sú jednotlivé vlastnosti pri zaťažení - http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/mio23/album/nulovy-dom-bez-komina-som-ufo/
Ale samozrejme môže byť aj iný predajca emoticon
Ja som chcela mať v podlahe 300 -vku, vo vnútri mi nevošlo pre skladbu , dvíhanie nad terén a podlahové kúrenie, tak sme to vyriešili takto.
Manžel keď lepil nopovku, tvrdil, že ho nohy oziabali na časti garáž, kde to nie je . Tak neviem, či tom mal preto, že vedel , že tam nie emoticon
18. júl 2012 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
radoslavc
1
Registroval sa 15. apríla 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 815 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Žilina.
  • Staviam dom
    okres Považská Bystrica
fotoportrét
fotoportrét
radoslavc
1
Registroval sa 15. apríla 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 814 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Žilina.
  • Staviam dom
    okres Považská Bystrica
 Kmbeta profiblok, ma niekto skusenosti?
http://www.profiblok.cz/sortiment/PROFIBLOK/1.7.html
odporucili by ste, alebo skor porotherm, heluz?
4. máj o 14:44  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
matorado
125
Registroval sa 28. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 2763 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 77 priateľov. Okres Nitra.
fotoportrét
fotoportrét
matorado
125
Registroval sa 28. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 2763 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 77 priateľov. Okres Nitra.
 @radoslavc Tehla jak tehla, ber podla ceny, Aj majstrov platis nie od znacky, ale od m3. Tieto veci fakt netreba na dome tak prezivat.
4. máj o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sv3853
Registroval sa 8. septembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 50 príspevkov. Okres Vranov nad Topľou.
fotoportrét
fotoportrét
sv3853
Registroval sa 8. septembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 50 príspevkov. Okres Vranov nad Topľou.
 @katarinas to iste mame aj my
12. máj o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to