Akú miešačku? Starú 380 V alebo novú 230 V.

Zdravim Vas, pozeral som na bazosi a inzeratoch stare 380 V miesacky su okolo 200 az 400 € a vacsinou uz maju co to odkrutene. Zvazoval som ze za tie peniaze uz radsej kupit 180 l miesacku novu na 230 V. Ale pocul som take reci ze to nevladze a vraj to ledva utiahne jednu stavbu - samozrejme je tam zaruka 2 roky. Aky mate nazor a hlavne skusenosti v tomto smere. Viem ze stare 380 V su profesionalnejsie a silnejsie ale nie je horsieho ked by postala miesacka v strede betonovania (poskodenie prevodovky ci nieco ine). PS: Kupit novu na 380 V cca 450 € vyssie neplanujem. Dakujem za prispevky.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
na dvore mame 380V miesacku, asi 25 rocnu a miesa a miesa ... stare dobre masiny. Myslim, ze tie nove sa im nevyrovnaju a nevydrzia ani zdaleko tolko rokov prevadzky. Ja by som siel do 380V urcite ...
Odpovedať
Profilova fotka
My máme doma jednu starú 380V a mal som požičané od suseda a kamaráta 2 rozdielne na 230V zo žiadnou nebol problém. Majú už odmiešané toho dosť lebo každá má cez 10 rokov a fungujú stále. Ja osobne by som šiel určite do 230V. Je s ňou ľahká manipulácia a mal som pocit že rýchlejšie premieša aj keď iba 2 furíky na jedno nasypanie.
Odpovedať
Profilova fotka
@niless myslim ze porovnavas neporovnatelne... aj dnes mas miesacky na 400V aj 230V... ide skor o to na co ju potrebujes.. osobne mam malu 230V a staci mi..betonoval som dve terasy, musik na plot, drobne veci.... sikovna na manipulaciu, aj ked potrebujes namiesat dva-tri furiky..lahko ocistis, presunies, odlozis,da sa previezt v beznom kombi...
Odpovedať
@richard71 Ja tiez som radsej za novu miesacku ktoru kupim za 260 € a ma 2 roky zaruku ako kupit za 300 € miesacku cez bazar, ktora ma co to odkrutene ale clovek sa bude modlit aby neodisla prevodovka alebo ozubenie. Pytal som sa najma preto ze niektori ludia kecali ze to nic nemiesa a nevladze to tahat.
Odpovedať
@niless ja som mal pozicanu parkrat susedovu malu 125l miesacku na 230V, co kupil roky dozadu v Baumaxe.... som betonovac zaciatocnik, ale nejake 3-4m3 som s nou uz dal... ani raz som nepostrehol, ze by nevladala tahat.
Odpovedať
@niless "niektori ludia kecali ze to nic nemiesa a nevladze to tahat. " - ale ved to je pravda :-) Cela vec sa ma tak, ze je potrebne vediet, k comu to chces a kolko toho budes miesat. Dvojfurikova na 230V je vpohodke, ak potrebujes co-to dobetonovat, cize prace maleho rozsahu. Ale ak by z toho potreboval vytazit narazovo par kubikov, tak to skratka nedas. Mam doma miesacku na 400V, ked ju natlacim na total, ze uz preteka, tak znej dam 6 furikov. A ani si to nevsimne, taha rovnako. A myslim si, ze si pamata este Stalina a po dedine par domov postavila. Je to ako s AKU skrutkovacom - ak raz do mesiaca potrebujes zatiahnut 10 vrutov 45x4, tak ti staci akykolvek low-end za par kaceroviek, ak si stolar, tak budes mat naroky zas ine ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@niless no jasne.preto som pisal ze tie dve sa nedaju porovnavat kazda je na nieco ine vhodna... stare 400V sa mali hlavne vyuzitie pri velkych objemoch betonu, co dnes malo kto ak vobec robi, zakladove pasy atd... 240V tahaju v pohode neboj.. :)
Odpovedať
Tak jasne, ja nebude s tym betonovat zakladove pasy alebo zalievat DT ci platnu. JEndoducho doveziem domiesavacom a hotovo. Mozno s tym bude robit vence a hlavne na murovanie ale to je maximum, potom iba male jednoduche veci.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
no ja sa smejem, ked ma miesacka moto 500W a podobne.. ved to uz moj kancelarsky PC ma silnejsi zdoj... inak, ako to je s tym, ze sa neoplati miesat beton doma nad 3 kubiky? ked tak pocitam, 160L miesacka namiesa 0.16m3 betonu za 10 minut, nie? cize 1 kubik da za 60 minut, co je hodina... takze za 8 hodin mam 8 kubikov.., co je pomerne slusny vykon. otazne len je, ci to stiha clovek krmit...
Odpovedať
Profilova fotka
@weggie Zbytočne sa smejete. Jeden pán majster ( strojný mechanik) si vyrobil miechačku s 250 W motorom na dva fúriky . V pohode . Ja mám od neho 1KW mašinku ma 5 fúrikov.Niekedy stačí len trošičku pohnúť rozumom.Tie vraky čo predávajú v hypermarketoch sú k ničomu.
Odpovedať
@weggie trochu zvlastne porovnavat vykon motora s impulznym zdrojom v PC, ale hlavne, ze si sa zabavil. Ked raz budes betonovat, bol by som rad, ked sa potom pochvalis s tvojou vykonnostou... ak das 18 ton betonu za 8 hodin, budes mat moj nehynuci obdiv!
Odpovedať
@gashtaan ozvem. sa .. ;) ono to zacalo na "stavbe ja tazka robota, skus odrezat tvarnicu,po dvoch utecies domov" myslim, si ze zalezi co betonovat - je rozdiel betonovat zaklady, kde ti pomaha gravitacia a stropnu deku, kde ju naopak treba prekonavat... antony - a co myslis, ktora sa trapi viac? 250W na 2 furiky alebo 1000W na 5 furikov? fyziku neobabre nikto, aj ked zalezi od efektivnosti. to ej ako 45kw fabia, ved staci.. ano, ale dole kopcom.. skuste nalozit 5 chlapov a tahat ich na kopec.. logicky, ze 150kW to urobi hladsie..vzdy, ked ide nejaka masina na 100%, tak odide skor, ako masina, ktora ide na 50% svojho maxima - material ma nejaky limit...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@niless ja som kupil tuto: http://www.olejdoauta.sk/e50/eshop/13... velke mnoztva betonu som vzdy vozil z betonarky. ale betonovanie plota, stlpov a inych drobnosti som s nou hravo zvladol. Je na cca 3 furiky.
Odpovedať
Miešačka je strata € strata času a kto to nikdy nerobil nikdy nenamieša beton ako betonárka a atd .......
Odpovedať
@foxo32 v com by ol taky beton horsi? bol by zlej konzistencie, alebo by mal horsie tlakove a tahove, smykove, mrazuvzdorne vlastnosti ? pripadne nizku tvrdost ? test na CHRL ai nutny nebude...
Odpovedať
@weggie napríklad že betonárky dávajú do betónu zložky, ktoré bránia zamŕzaniu vody, urýchľovače alebo spomaľovače tuhnutia betónu plastifikátory a podobne ktoré ešte viac zlepšujú vlastnosti betónu (spracovateľnosť, čas tuhnutia) i konečné (pevnosť, odolnosť a trvanlivosť) druhá vec je kvalita miešania stretol som sa stým že domáci si miešal sám a bolo tam viac kameňov a piesku ako betónu za tu cenu len aby ušetril
Odpovedať
@foxo32 nejde o plastifikati a ine chemie , ale o to ze je potrebne dat ma m3betonu minimalne 350kg cementu a tu ludia setria .piesok a strk by mal mat pozadovanu krivku zrnitosti a to doma nedas. Tak preto je beton zo betonarky lepsi beton a mal dosahovat pozadovane parametre pevnosti.
Odpovedať
no ale ja som pisal za predpokladu, ze domaci kutil nebude okradat sam seba tym, ze tam da menej cementu... horsie je to s tou krivkou zrnitosti..
Odpovedať
Nerobím v Zape neviem všetko len konštatujem že domáci majstri si myslia že ušetri ked dajú menej cementu a väčšina to tak robí aby za každú cenu ušetrili osobne by som nešiel pod hranicu 350 -400 kg a dosť veľký prínos pre betón majú aj prímesy nikdy netreba šetriť na základoch domu a betóne
Odpovedať
@weggie a zabudol som najlepší sú taký čo tam nalejú vody ako keby bola zadarmo aby sa im ľahšie robilo ale konzistencia betónu im nič nehovorí potom sa čudujú ked im praská betón
Odpovedať
@andyno Schepach som kupil aj ja, tu 180 l je to paradne vec na stavbu ale lena take male betonovacky. Mal som velke oci ze nebudem kupovat preklady nad okna a porobim si vystuz, salung a pekne rucne zabetonujem....no asi tak 5 minut som rozmyslal a do hodiny boli na stavbe preklady. @foxo32 s tymto tvrdenim nesuhlasim, ja som si doma urobil beton jak lusk dal som tolko cementu a vody kolko treba ale urcite by som s tym nebetonoval zaklady, stropy a ani vence, na dome mam beton z dvoch betonarok, jedna mi dala tolko trapenia ako davno nikto, druha bola OK. A po druhe na stavbe je kopec veci na ktore nebudem tahat drahy domiesavac. Bezna 250 € miesacka sa teoreticky vrati po menej ako 15 kubikoch betonu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ked budete kupovat tieto hobby miesacky ako Scheppach, predlzte si zaruku na 5r. Mne ta moja 125l, 500W odisla po 2 rokoch. Pri kupe takejto miesacky je vhodne vybrat aj dobry obchod, kde nebude problem s reklamaciou...a ako to tam doviest:). V kazdom pripade kupovanu by som uz kupoval aspon 800W, 500w je proste malo. A objem mensi nech to je spratnejsie.
Odpovedať
Vzhladom na servis priamo Hechtu na Slovensku a nie neschopne autorizovane servisy odporucam kupu Hecht a vyhybat sa Scheppachu. Tu moju 125 mix schepppach dam asi tak do srotu. Objednal som priamo z eshoop Hechtu: https://www.hecht.sk/hecht-2185-stave... ma 850W, 220V, cena len o par eur vyssie ako podsttatne slabsi Scheppach Zaruku predlzit na 5r zatial neviem ako, pri kupe to neslo...
Odpovedať
Hecht je tiez cina len asi ma lepsi servis vacsinou v cechach aspon co sa tyka benzinovych motorovych pil a inych veci som este nemal skusenost. Inak cinske miesacky na 230V maju problem sa rozbehnut pri plnom nalozeni a sem tam praskne ozubenie okolo bubna alebo sa ulomi cely uchyt bubna-kamarat mi ukazoval fotky ako sa mu ulomil bubon nalozeny betonom a gulal sa dole svahom . Som myslel,ze sa popukam od smiechu :-D Mal stastie ,ze dole mu nenarazil do auta :-D
Odpovedať
@dodik13 mal som dva roky cinsku scheppach, take nieco nehrozilo ani sa nestalo - to uz je prehananie nemeckej propagandy...ktora tak ci tak vsetko vyraba v Cine alebo inych montovnach...vo vysledku je to to iste...odisiel motor po 2 rokoch...uvidim kolko ten hecht vydrzi...ale ked sa nieco taketo stane bude asi jednoduchsie kupit motor hecht...a zvysok pouzit zo starej...mam aj velku 380v miesacku, len take hovado sa clovekovi nechce stale vytahovat a premistnovat, kedze s tym je podstatne horsia manipulacia...
Odpovedať
@radoslavc Ziadna propaganda a prehananie to sa stalo :-D A ja mam 2 stare poctive komunisticke miesacky SM150 a tusim,ze aj teraz sa este vyrabaju v Presove len cena prehnana ale prevodovka v oleji a nie su az take tazke na prevoz a aj tak ked clovek ide betonovat tak nejde sam :-D A v cine sa robi dnes skoro vsetko ale vela veci sa tu vozi smejd ! By som ti mohol ukazovat napriklad cinske alebo akoze kvalitnejsie cinske heron centraly s zhorenym vinutim a podobne :-D Ale napriklad kamarat ma no name cinu benzinovku pilu a ide uz asi 5 rok a dost casto aveci vo vnutri az sme boli prekvapeny,ze walbo karburator a loziska ulozene v kove a nie v plaste . Ze nie je cina ako cina ale vacsinou tu vozena je shit :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@dodik13 a nebolo to take typicky slovenske kupit si miesacku za 150€ a nadrbat do nej co sa zmesti ? :) A potom sa rozculovat, ze dnes to nic nevydrzi. Ale poznamka ze SM150 je prikladom poctivej moesacky pobavila, kolko stoji 1000€ ?
Odpovedať
My sme kupili v obchode na 2 furiky za 200eur a fakcila cely bozi den co sme betonovali pod altankom.tiez sme kukali vsemozne a ceny porovnavali a nakoniec hlavne kvoli reklamacii sme sa takto rozhodli.
Odpovedať
@dodik13 sm150 mam aj ja, namiesala vyse 25m3 kubickych betonu len u mna...podstatne viac u rodiny:) a stale ide...
Odpovedať
@radoslavc No aj sm150 ma mensie nedostatky ale povedz to Majkojovi lebo jeho pobavila :-D
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?