Ako sa riešia bodové tepelné mosty v pasívnom dome?

2. jan 201460

Chcel by som sa opytat ako mate vyriesene detaily tj, napr. kotvenie pergoly o dom, vonkajsie vypinace osvetlenia, uchytenie zvodov ? tak aby tam neboli bodove tepelne mosty ?

 • @tinuskaaaa  dakujem toto som cital a nemate nieco ine nove atd ?

 • mne bolo navrhnute taketo riesenie ... tj. ocelova platna, na ktoru su privarene zavitove tyce, na to pristkrutkovany kus xps+ osb dosky.. kotvi sa potom do tych osb dosiek. uz som si dala vyrobit tu ocelovu konstrukciu..
  @fricko

 • Sponzor fóra
 • Plánujem lokálne TM (balkónové zábradlie, úchyty dadových zvodov) riešiť formou purenitovej konštrukčnej dosky. Nosné múry sú z materiálu YTONG P4-500, fasádna izolácia EPS NEO 300 mm. Aká je optimálna hrúbka pri použití PURENITU, doska je hrubá 60 mm, postačí jedna vrstva, alebo je vhodnejšie dve dosky zlepiť na výslednú hrúbku 120 mm?

 • zásuvky, vypínače a svietidlá prípadne iné veci montované na povrch prípadne do montážnej krabice sa dajú riešiť produktami od KOPOS http://www.kopos.cz/cs/novinky/novy/elektroinstalace-do-zatepleni-fasady.

 • vedeli by ste spočítať úniky tepla bodovými mostami, náklady na úniky a náklady na tieto zložité a možno nefunkčné prípravky? Ja by som to nevedel, pretože vedenie tepla je iné ako u plošných prvkov, takže by som to ani neriešil. Na riešenie sú balkónové dosky, a tam by som volil inú konštrukciu ako konzolu. No a pergolu netreba kotviť do múru, stačí oprieť. Pri votknutých podporách to krokva pergoly nepotrebuje. Detaily el. ako fuhrich. Ale osadenie krabice lepidlom do PS má lepšie izol. vlastnosti ako orginálna podložka.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Firma na strojové vapenno-cementové omietky, zateplovanie, dodavka stavebneho materialu.
  Našim zákazníkom poskytujeme komplexné rekonštrukcie bytov, rodinných domov ako aj stavby rodinných domov. Spolupracujeme s interiérovými dizajnérmi a
  Asex
  Martin
  Predaj a montáž rekuperačných jednotiek a príslušenstva. Diagnostika budov - Blower door test, termovízia, energetický certifikát, poradenstvo.
  Články od našich partnerov
  Ukážte vašu záhradu v dobrom svetle
  Tehly HELUZ FAMILY 2in1 predbehli dobu a normy
  Nebojte sa veľkého formátu!
  Archív článkov od partnerov