Ako sa býva v dome z Ytong Lambda 375 bez zateplenia?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ano, viem, tém o ytongu je veľa. Lenže mňa nezaujíma názor tých, ktorí stavali z niečoho iného - je logické, že budú preferovať to svoje. Zaujíma ma názor ľudí, ktorí si vybrali ytong lambda 375 bez zateplenia. Chcem počuť ich názory a ako sa im býva a tak. Ďakujem a nenadávajte na mňa veľa :) pekný dník
Odpovedať
@joxe ano. a který ten materiál má tedy větší neprůzvučnost? teď už i víme, že o dost. :)
Odpovedať
@r4d3k74 Vidis, ani som si to neuvedomil. Len som chcel podotkun, ze 1dB nie je zanedbatelny. Vela ludi si to neuvedomuje. Ak je pravda to, co si pisal, tak potom ten tensi ale hustejsi material ma daleko lepsie vlastnosti z pohladu tlmenia hluku :)
Odpovedať
Profilova fotka
@diskuter zanedbatelny ? tak nam tu este ukaz tie izotermy v okoli rohov stien, okien a vencov. Multipor izoluje rovnako ako EPS ? Poznas cisla ? Lambda multipor 0,045, EPS 0,036, sedy EPS 0,031. A to nehovorim o cene a hmotnosti. Takze netaraj hluposti. Stabilita uzkych nosnych stien ? Padol uz niekde zatepleny barak pre nedostatocnu unostnost stien ?
Odpovedať
@blacksr my máme obvodové múry lambdu 375, preto píšem do tejto diskusie, okná máme trojsklo, dom poschodový, dobre izolovaný zospodu aj zvrchu. Ako laik a matematický antitalent si neviem vypočítať, aká je návratnosť investície do zateplenia... Len tak nahlas uvažujem aj nad inými pozitívami a negatívami...
Odpovedať
@diskuter ďakujem za názor :-) Viem o dome, kde sa v polystyréne pod strechou umiestnili vtáčiky, normálne si tam vyďobkali dieru, asi im tam bolo príjemne :-)
Odpovedať
@maja22 Vtáci sú lietajúce myši, beštie jedne.
Odpovedať
@maja22 Teoreticky má zateplená verzia úsporu 5 - 10 eur mesačne na kúrení. V realite nemusí byť úspor žiadna. Izoláciu môže podfukovať alebo prúdením pod buchtami sa odvádza teplo do základov. Vzduch prúdi aj v tehlách, izolačná schopnosť tehál je len teoretická. V pórobetóne neprúdi vzduch, Ytong Lambda 375 cm je dobrá voľba.
Odpovedať
Profilova fotka
@diskuter @maja22 Keď spojím vaše odpovede tak ste to myslím vystihli. Ytong lambda 375 je dobrá voľba pre laikov čo sa do toho nevyznajú. To by bol dobrý záver nikto kto má v stavebníctve a materiáloch aspoň tro cha prehľad by nestaval z nezatepleného Ytongu 375
Odpovedať
@martosko nesuhlasim. Na nasej ulici postavil tri domy (dva pre seba) architekt, ktory sa v materialoch vyzna, lebo sa tym zivi. A ani jeden dom nezateploval. Pravda, tie mury postavil poriadne hrube :). Argumentoval tym, ze zateplenie nie je zdravotne nezavadne. Teda pre niekoho moze byt zdravotne riziko ennejsie ako nejake tepelne straty.
Odpovedať
@joxe Architekti su prvi, co sa nevyznaju. Vedia pekne kreslit, ovladaju dizajn. Vacsina nema ani ponatia. Cest vynimkam. Za ytongy beru provizie, to je verejne tajomstvo. Mozno im to splatili v naturaliach, tak stavali. ;-) 375tka je zo vsetkych ytongov najnevdacnejsia hrubka. Ani z voza ani na voz. Nehovoriac o tom, ze tato hrubka uz nesplna normu na tepelny odpor steny od roku 2016.
Odpovedať
@matorado Ohováranie je trápne.
Odpovedať
@diskuter Si riadny diskuter
Odpovedať
Článok sa načítava...
@matorado aky system je vyplacanie tych provizii? Je to blbost-jedna babka povedala. Ja mam mury ytong 375 a inu hrubku by som nevolil. Sice budem zateplovat, v tom nevidim problem.
Odpovedať
@originalx nie je to blbosť. Aj na stropný systém som dostal ponuku provízií podľa množstva.
Odpovedať
@originalx Tiež mi to pripadá ako blbosť.
Odpovedať
tiez ma projektant nahovaral od prveho sedenia na ytong :-o Ale mne to nevadilo, lebo na svojpomocne stavanie to je najlepsi material! Nie je potreba specialneho naradia, len pilku, srobovak a vodovahu :-) Mojho som nedokazal presvedcit na tensiu nosnu stenu a spolocne sme sa dohodli na 300 + na to dam 20cm EPS. Budem mat dostacujuci tepelny odpor a vidu mi z vnutra i vonku parapety. Len tak mimochodom idem stavat z porobetonu, takze najdrahsiemu ytongu sa vyhybam, lebo nema ziadnu pridanu hodnotu x-) nerobte chybu (375 a viac) a zvolte si normalnu hrubku a na to eps a budete spokojny.
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx nie je to blbost, je to kruta realita. Ja tu informaciu mam priamo do projektanta, ktory to odmietol.
Odpovedať
@rkorba Treba si vybaviť veľkú zľavu vo veľkých stavebninách alebo u výrobcu, a nebude až taký drahý. Lacnejší je tiež Porfix Plus. ... Tak ma napadlo či nie je vyplácaná aj odmena za polystyrén, keď ho t niektorí tak tvrdo a bez logických argumentov presadzujú. :-D Len žartujem.
Odpovedať
@diskuter A co je velka zlava? Akoze 41% oproti 39? Radopp, vidno, ze si material este nekupoval.
Odpovedať
Profilova fotka
@diskuter malo kto tu EPS presadzuje, ale vela ludi regauje na tvoje trapne argumenty :) a to je rozdiel. A to uz od cias ked si tu ucinkoval ako @polystyren.
Odpovedať
Projektant: postavte to z heluzu. Projekt 37k a penb k tomu za 2k. Ja: ne, chci nejaky porobeton. On: tak jo, tak lambdu 450. Ja: ne ne, obyc a maximalne 300 + eps. On: ok, projekt40k a penb 3.5k. Ja: naschle.
Odpovedať
@majkoj tak mi vysvetli ten system vyplacanie.
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx neviem co presne chces vediet, v skratke, projektant navrhne dom zo sialene draheho materialu a ak sa preukaze, ze sa to z toho naozaj aj postavilo dostane proviziu.
Odpovedať
Takeho projektanta treba kopnut do zadku :-D Ked clovek stavia a za individualny projekt zaplati vacsie peniaze tak projektant moze odporucat ale hlavne slovo ma vzdy investor-ten kto plati a bodka :-D
Odpovedať
@matorado skoda ze si namiesto diskuter nedal Roundup (totálny herbicíd )
Odpovedať
@majkoj chcem vediet fungujuci system vyplacania provizie projektantovi. Lebo ak napr. navrhne z ytongu a investor zmeni material na tehlu, kto to kontroluje ci to tak je, alebo nieje. Ide to na jeho bankovy ucet, alebo berie kes? Tomuto ja veru neverim, nic take neni.
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx to je asi ako tvrdit, ze v tomto state neexistuje korupcia, lebo na to nie su vypisy z banky. Ver comu chces, ja (a nie len ja) ti vravim, ze je to realita.
Odpovedať
Prípadné provízie za polystyrén alebo pórobetón nie sú podtstané pre výber materiálu. @majkoj ako @polystyren tu vystupuješ ty, a tiež ako @kecal .
Odpovedať
@martosko tak jeden človek fakt nemôže rozumieť všetkému, čo už... potom si príde po rozumy na takéto fóra a je mu to v podstate tiež na dve veci, lebo každý si tu tvrdí svoje :-p Ako mám potom vedieť, kto je tu ten najmúdrejší a jeho rád sa držať?
Odpovedať
@maja22 Ty sa nedrz nikoho rozumov, lebo nikto nema patent na rozum ani nepostavil idealny dom. Ty sa drz jedine argumentov, ak si ich sem prisla hladat. Dostanes pre aj proti a co viac zavazi, tak sa rozhodnes. Vela ludi si sem len prislo nechat potvrdit svoje presvedcenie, ti potom odchadzaju casto aj urazeni. Zapojila si sa do temy, ktora mala uz vtedy 18 stran, dnes ma 20, co dostatocne hovori o celej problematike. Cize asi to nejde jednou vetou vyriesit. ;-) PS: Ak nezateplis, vzdy budes rozmyslat, ci si radsej nemala.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?