Ako sa býva v dome z Ytong Lambda 375 bez zateplenia?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ano, viem, tém o ytongu je veľa. Lenže mňa nezaujíma názor tých, ktorí stavali z niečoho iného - je logické, že budú preferovať to svoje. Zaujíma ma názor ľudí, ktorí si vybrali ytong lambda 375 bez zateplenia. Chcem počuť ich názory a ako sa im býva a tak. Ďakujem a nenadávajte na mňa veľa :) pekný dník
Odpovedať
...čerpajte so skúseností, ale nie len zo svojich :-)
Odpovedať
@nofelet preco davas za kazdou vetou smajlika?
Odpovedať
Profilova fotka
@nofelet ake konkretne skusenosti mas na mysli ?
Odpovedať
@nofelet No a pri 45 cm uz tepelny most nebude? dobre mozes tamdat hrubsi polystyren ale vzdy tam mas velku cast betonu. Pises nazor ze netreba, ale nedal si ani jeden argument ze preco netreba. Ano je to len tvoj pocit nic ine, ziadna skusenost, ziadne argumenty, ziadna logika, nic. Preto kedze nevies obhajit svoj nazor zamysli sa nad tym ze to comu veris nemusi byt pravda.
Odpovedať
Osobné skusenosti nemám......ale mám vela kamaratov a znamych, ktorí byvaju v domoch aj, aj.......tak poznam len ich skúsenosti a podla nich sa riadim aj ja.........vidim ich domy a chodievam k nim ......a niektorí majú tak, iný zase onak. No ani jeden sa nesťažuje....prave naopak, každý si pochvaľuje to svoje. Presne ako aj Vy :-) A myslí že tak isto je to aj v tejto diskusiji od začiatku........len Vy si meliete svoje :-) čo ste dealeri tepelno izolačných materialov :-D :-D :-D
Odpovedať
@gashtaan dávam preto aby to nevyzeralo ze to beriem s úplnou važnostou ako Vy :-) je to len môj osobný nazor a postrech na zaklade dialogov s luďmi ktorich sa to týka :-)
Odpovedať
....tiež mi budu stavať dom ,ale zateplenie asi riešit nebudem.......kedže sme horský ludia teplo nemáme velmi radi :-) doma napriklad v byte sme máme aj radiatory odpojene od systemu :-) .....ale v prípade že by naozaj bolo velmi zle, tak potom zateplim neskor.....ved to sa dá vzdy :-) ........ale to necham na odborníkov.
Odpovedať
Profilova fotka
@nofelet tvrdil tu niekto, ze sa v dome bez zateplenia neda byvat ? Nie :). Cely cas tu argumentuju ludia cislami a ty pocitmi. To je dost asymetricka debata.
Odpovedať
Aj politici argumentuju len číslami stále.....☺ved pocit pri bývaní a žití je to najdôležitejšie ☺
Odpovedať
@nofelet no spanombohom... ze horski ludia :) Takym ani kurit netreba... sa cudujem, ze potrebujes dom, nestaci spacak?
Odpovedať
@nofelet V byte maa vypnute radiatory lebo mas podlahove, stropne a stenove kurenie zadarmo, mas rad zimu... nemas sajnu o com hovoris. Platit za kurenie budes? chladne preklady kde moze vznikat plesen nevadia? Ja som zil v nezateplenom a aj v zateplenom, rozdiel je jedine v nakladoch na kureni, nemas to moc ako pocitovat. A ked sme pri tom aka je podla teba nevyhoda zateplenia?
Odpovedať
@nofelet takze pri vybere politickej strany sa mame riadit pocitmi? V tom pripade je jasne preco je stale pri vlade SMER... :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Nevyhoda nie je ziadna....moze byt len vyhoda to je jasne.Ale pri dnesnych materialoch to potrebne nie je. Ved pozrite aj skoršie diskusie zo zaciatku tejto temy. To vsetci zateplovaci si tvrdohlavo tvrdia svoje tu :-) ved aj ja to spravim ak to bude potrebne ..... To je jasne.....:-) ale zacnem bez toho zatial.....lebo to vychadza aj drahsie a aj dlhsie......ved som pisal ze som sa tak rozhodol na zaklade referencii znamych.....a su aj pripady kde sa chytaju plesne pod to.....ale to zial neuvidis.....na to sa pride po rokoch casom.....no jasne ze je to pripad od pripadu....inac o co Vam ide??? Ved je to moja vec nie?? Som napisal len svoje postrehy do do diskusie.
Odpovedať
my mame dom -ytong lambda 375 bez zateplenia, byvame tu 2,5 roka a drzi teplo teda super. z vonku nemame este omietky ale ak su slnecne dni na jesen,kurime az vecer a teraz co je zima staci zakurit az poobede:-) mame tu teplo, zateplovat nema zmysel.
Odpovedať
@zukuvi dolezite, ze si spokojna..mozno by si sice nebola az taka spokojna keby si ten dom stavala teraz a zistila, ze ho v 2016 s najvacsou pravdepodobnostou uz neskolaudujes, pripadne keby si vedela, ze ak by si ten dom postavila v alternativnej skladbe 300+150, tak by ta to stalo rovnako a mala by si o polovicu vyssi tepelny odpor obvodovych stien a nizsie naklady na vykurovanie :-) ale mozno by to nebol "ten"pocit ako teraz
Odpovedať
Profilova fotka
Tie rozdiely v nakladoch su vsade ine. Ale az take velke niesu.
Odpovedať
@horsey nemame ho skolaudovany este
Odpovedať
@zukuvi A fotky sú kde? ;-)
Odpovedať
@horsey S novou tepelnotech. normou je to vselijake. V prvom rade normy maju odporucaci charakter pokial sa v pravnom predpise nestanovuje, pripadne neodvolava na normu. Normy v prvom rade maju respektovat projektanti. Vieme dobre, ze projektantov mame aj takych, ktori pouzivaju normy z 89 roku. Pokial stavebny urad vyda stavebne povolenie na stavbu nevidim dovod na to, aby sa stavba postavena v sulade so stavebnym povolenim nedala skolaudovat. Pozrime sa na to realne. V zmysle akeho pravneho predpisu by stavebny urad nemal vydat stavebne povolenie na stavbu, ktora nie je navrhnuta s novou tepelnotech. normou? Pokial nebude schvaleny zakon, pripadne vyhlaska, tak by som to az tak vazne nebral.
Odpovedať
@horsey Pre doplnenie. Zakon c. 555/2005 hovori, ze nova budova musi splnat minimalne poziadavky na energeticku hospodarnost budov urcene technickymi normami. Dalej sa uvadza, ze projektant je povinny splnenie minimalnych poziadaviek na energeticku hospodarnosť budovy podla odseku 1 zahrnut do projektovej dokumentacie na stavebne povolenie. Napriek tomu som skepticky. :-)
Odpovedať
@dominik_boksansky ako je to potom s kolaudaciou ak niekto staval tento rok a kolauduje buduci rok hlavne co sa tyka energetickeho certifikatu??? ak ma niekto dom B a uz mu nama ako pomoct da A a certifikat bude robit buduci rok tak neskolauduje ??? myslim ze tam budu este nejake výnimky či ???
Odpovedať
@dominik_boksansky budme realisti, buduci rok sa budu kolaudovat aj C domy v pohode pri kolaudaciach typu 3min + kava so starostom :)
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_boksansky normy maju odporucaci charakter ak zakon nehovori inak, lenze zakon hovori inak :)
Odpovedať
@majkoj jj presne tak, pisem vyssie. No len v praxi to zial nefunguje.
Odpovedať
@doors454 Ale skolauduje. Dolezite je to za akych podmienok bolo vydane stavebne povolenie. Pokial je stavba zrealizovana v sulade s PD schvalenou stavebnym uradom nemoze byt problem.
Odpovedať
@horsey jasne ze budu. Hrozne je to, ze ti co by ako prvi mali dodrziavat legislativu (urady) to tak jednoducho nerobia. Potom sa cudujeme, ze to na Slovensku je tak, ako to je :).
Odpovedať
@zukuvi 2.5 roka byvate bez kolaudacie? Nebudete mat uz neplatne stavebne povolenie? Lebo potom uz tak lahko neskolaudujete, dom sa stava dejure ciernou stavbou a viete co sa bude robit s ciernymi stavbami podla noveho stavebneho zakona.. Budu sa burat..
Odpovedať
Profilova fotka
@cache nebudu, novy zakon sa ako tradicne neschvalil :)
Odpovedať
@dominik_boksansky @majkoj Zase az take horuce to so zakonom nieje. Zakon hovori o absolutne minimalnom odstupe od hranice 4m tusim a aj tak sa stavia blizsie, staci pisomny suhlas suseda. Takze stavebne urady maju urcitu volnost a mozu vydat povolenia nie uplne v sulade so zakonom, ak to dotknutym nevadi.. A kolaudacia je o tom, ci je postavene podla povolenia, takze ked povolia lambdu 375 aj v roku 2020, tak aj skolauduju.. Aspon podla mna teda :)
Odpovedať
@majkoj Tak burat sice nebudu, ale kolaudaciu uz len tak nedostanu, na tych poplatkoch preplatia dost :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?