Ako sa býva v dome z Ytong Lambda 375 bez zateplenia?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ano, viem, tém o ytongu je veľa. Lenže mňa nezaujíma názor tých, ktorí stavali z niečoho iného - je logické, že budú preferovať to svoje. Zaujíma ma názor ľudí, ktorí si vybrali ytong lambda 375 bez zateplenia. Chcem počuť ich názory a ako sa im býva a tak. Ďakujem a nenadávajte na mňa veľa :) pekný dník
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi @mazuk @mischo @tagezka @musurka @takyna @stanislava111 @mimka321 @lenoc chcela by som sa opytat ako ste zateplovali sokel ked ste nezateplili fasadu? tiez sa nechystame fasadu zateplovat
Odpovedať
Profilova fotka
@milagros Presadili sme druhu radu a mame zateplene zaklady a prvu radu v celku.
Odpovedať
Profilova fotka
@mimka321 nemas nahodou foto
Odpovedať
Profilova fotka
Sokel este nemame hotovy a tiez nad tym rozmyslam co a ako.
Odpovedať
Profilova fotka
@milagros Uf, tak to urcite niekde budem mat, musim sa pohrabat vo fotkach.
Odpovedať
@milagros my sme mali tehly odsadne tak, ze sa tam zmestil 5 cm styrodur. A obklad mame tehlicky a na nich taky plechovy lem, aby za ne nezatekalo..
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi mozem poprosit foto
Odpovedať
@milagros A naco zateplujes sokel ked fasadu nezateplujes? Ke chces treba tehlu vysunut cez platnu, proste aby precnievala cez kraj platne tolko centimetrov kolko chces izlovcie, priapadne viac na nejaky obklad nech nedavas listy ako pise akvi
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell mame vysunute len netreba prekryt aj kusok z prvej rady tehal? lebo tam bude tepelny most nie,? chceli sme zateplit sokel lebo ten nieje z lambdy :-)
Odpovedať
@milagros Ked neches zateplovat netreba, vsak tehla je izolant. Daj to len po tehlu. Tepelny most to je ale tepelny most mas aj okolo prekladov a pod... Jamam tiez tehlu vysunutu asi o 3 cm, na sokel som dal styrodur po tehlu. http://www.modrastrecha.sk/blog/sysel...
Odpovedať
My Ytong lambda bez zateplenia myslím 37,5-ku, kúrime plynom, kondenzačný kotol Geminox s moduláciou od 0,9 a platba 55 Eur za plyn, je v tom kúrenie, ohrev teplej vody 3, niekedy 4 osoby. Je pravda, že v zime, keď nekúriš rýchlo ochladne, ale nie je dôvod vypínať kúrenie pri takej platbe. Ako písal ktosi vyššie, hneď po zakúrení je v ňom teplo. Kúrime na 22-23 st.. Máme aj krb, kúrime tak 1x týždenne cez víkend, náladovka, kúrenie vtedy nevypíname, nemáme prieduchy. Rekuperáciu nemáme..
Odpovedať
Zabudla som, že je v tom aj varenie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@sysell pri preklade by nemal byt tepelny most lebo mame ytong preklad a nie keramicky to nas v poslednej chvili "zachranili" v stavebninach
Odpovedať
@milagros tepelny most tam aj tak je, preklad ma len cca polovicny tepelny odpor v porovnani s lambda tvarnicou.
Odpovedať
@lienockac a doplatok mate aky pri takych zalohovych platbach? :-D
Odpovedať
Ja mam otazku ze preco by mal popraskat ? co vlastne popraska ? Citam ze vnutri pod omietku davaju sietku lebo poprasak ? Omietka? Ytong ? preco ?
Odpovedať
@milagros foto toho detailu kym bola hruba stavba nemam, uz len hotove ti mozem odfotit a ako pise @sysell, odsadit mozes aj viac, my sme nemali premyslene, ze co na sokel, povodne sme boli stotozneny s marmolitom, tak by nebol problem s tym prekrytom listou, ale ludia nas odhovorili od marmolitu, tak sme nakoniec dali tehlicky a musela byt ta lista..
Odpovedať
@milagros V tom preklade je asi plno betonu, tepelny most to je ale zit sa s tym da, aj su luadia co s tym zit nedokazu. @lubomird Nevies aky maju dom, ak nejaky mensi neni problem, to su tu len taky famy a nekonecne velkych uctoch za kurenie.
Odpovedať
@veduci57 my máme bungalov z ytongu lambda tuším 38,5cm, nezateplený, len omietka, tepelné čerpadlo, 80€ mesačne elektrika (elektrika, ohrev vody, kúrenie), cca 45 € z toho robia náklady na spotrebu v lete, kedy sa iba ohrieva voda. Máme tuším 120m2 + temperovanú garáž, máme teplo 22-23 stupňov, malé deti, som na materskej, takmer nonstop idú spotrebiče, bývame 6. rok. V krbe kúrime rekreačne 1-2x do roka, na začiatku a na konci vykurovacej sezóny. energetický certifikát je A v tej spodnej hranici.
Odpovedať
@lubomird Najprv sme mali platbu 80 Eur, ale po roku 300 Eur preplatok, znížili nám platbu na 55 eur, teraz spotreba ešte trošičku nižšia, čakáme tak do dvoch týždňov vyúčtovanie. :)
Odpovedať
@silviami sorry neda mi to... v krbe kurite rekreacne 1-2x do roka... ? hmmm tak to je blba investicia...
Odpovedať
Profilova fotka
@silviami skor v hornej hranici nie ? :) spodna je 0 a horna 42kWh/m2/rok.
Odpovedať
@majkoj ok, tak v spodnej, také horšie A, blízko B, ja som to Brala že A je najlepšie a smerom k B to ide dole, ale to je jedno
Odpovedať
@mr79 v čom blbá? že nekúrime v krbe stále? to sme ani nemali v pláne. krb sme kúpili najlacnejší, aby sme nepomrzli ak náhodou vypadne elektrika, lebo aj také sa stáva a občas si zakúrime, hlavne v taký deň ako včera, vonku fučí, slnko nesvieti. Ak by sme nezakúrili, nie je to problém, v dome je teplo, len to sálavé teplo je občas aj príjemné. Vymetanie krbu až také príjemné nie je, takže do jari je dokúrené.
Odpovedať
@silviami môžem Vás poprosiť o lokalitu v ktorej bývate, ako máte zateplenú podlahu a strop, aké okná?
Odpovedať
@maros11 bývame na Záhorí, takže relatívne teplo, no a ostatné sa musím spýtať manžela, či si to pamätá alebo popozerať v papieroch. Ja viem len všeobecne, že okná a dvere sú plastové, podlaha je niečím izolovaná a potom je tam v polystyréne had na podlahovku, v izbách laminát, kúpeľne a chodby dlažba, ale hrúbku musím zistiť a strop je betónový, je na tom polystyrén a osb dosky, ale zase detaily musím zistiť. Inak sťahovali sme sa, keď ten strop bol nezateplený v auguste a v januáry taký účet za elektriku, že do 4. víkendov bol strop zateplený a normálne to bolo cítiť, zateplovalo sa to po 1/4 a bol to fakt citeľný rozdiel.
Odpovedať
Profilova fotka
@milagros my sme zateplili napokon cely dom.
Odpovedať
@silviami to fakt v nom kurite 1-2 x do roka? Nechcela si napisat do tyznda? Ak do roka 2 krat... tak komin, krb a vsetko stalo tak 4 tis... tak za 20 rokov zakuris 40 krat... tak je to 100 Eur na 1 zakurenie... Narazal som na udaj poctu za ROK!
Odpovedať
@mr79 nie nepomýlila som sa, kúrime v ňom len parkrát za rok, nie kvôli teplu, a áno, komín a krb boli drahé, pozerala som papiere, komín mal rozpočet 20 000, teda cca 700€ a krb som nenašla, ale to bolo okolo 300€. Z hľadiska celkovej sumy za stavbu domu to bolo zanedbateľné. Neprepočítavame kúrenie v krbe, zakúrime si len pre dobrý pocit, už som to niekde písala, krb je ako záložné kúrenie ak vypadne elektrika, bohužial, ak spadne stožiar alebo fučí vietor a potrhá sa vedenie, čo sa v posledných rokom stalo viackrát, elektrárne majú jedného človeka, možno dvoch a elektrika normálne nie je aj týždeň. Nedá sa na všetko pozerať cez peniaze. Už sa mi stalo, že vypadla elektrika a mala som problém urobiť raňajky. My máme všetko na elektriku, takže pri výpadku nejde vôbec nič, jedine si môžme rozložiť oheň v krbe. Vtedy je problém u nás aj vodu na čaj zohriať. A som rada, že nemusíme kúriť v tom krbe, keď vidím susedov, ako poctivo každý rok spracúvajú fúru dreva na dvore pre svoje turbo kotle, tak im vôbec nezávidím. Aj keď beriem, že sú ľudia, čo to vnímajú ako romantiku, kálam drevo a to pekne voní, mám šport zadarmo, baví ma prikladať do krbu celý večer, ale to nie je náš prípad.
Odpovedať
@maros11 opisujem z ec: obvodový plášť ytong lambda 375mm + obojstranná plášťová omietka. Podlaha na teréne je zateplená polystyrénom hr 60mm + systémová doska podlahového vykurovania + nášlapné vrstvy podlahy. Zateplenie strechy je v rovine stropnej konštrukcie, polystyrén hr 150mm + osb doska. Okná a dvere: rámy plastové 5-komorové, modernej konštrukcie, výplň izolačné dvojsklo Ug=1,1W(m2K). a pre doplnenie, rodiný dom , typ bungalov, celková podlahová plocha 173,3m2 ( cca 140+20 temperovaná garáž) ec: 53kWh(m2.a), A spotreba po 6. rokoch pri 4-člennej domácnosti: 80€/mesačne elektrika (elektrika, ohrev vody, kúrenie, všetky spotrebiče sú na elektriku, plyn nemáme)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?