Ako opraviť praskliny?

Dobrý deň, prosím vás, v každom rohu domu nám takto popraskali steny, statik vravel, že to nie je statika, ale skôr ze sme skoro zakurili. Takže : bývame tretí rok, presne 2,5, omietky nám pred sťahovaním robili na jar, v auguste sme bývali q hneď v zime kurili, mame podlahové. Prvú zimu sme boli bez fasády. Ja som to stále vyspravila, ale popukalo zas. Dôležitá vec, chceli sme ušetriť, nemáme pod omietkou sieťky. . Môže to byť dôsledok všetkého opisaneho? Ako to dat dokopy? Kľudne dáme na čele steny nové omietky a sieťku, ale je to riešenie? Ďakujem Niekde majú priemer možno 1 mm, niekde aj viac.... 😞
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím.Nie som odborník,ale podla mňa to sieťkou nebude.
Odpovedať
@zana_hana no sadá dom. A celkom dosť. Aké tam je podložie a ako je založená stavba?
Odpovedať
@zana_hana tá prasklina v rohu vyzerá ako od sadania, ale keďže je to novostavba, kľudne to môže byť aj objemovými zmenami materiálov. Sieťka by tomu do určitej miery mohla zabrániť, ale pnutie by sa po rokoch asi aj tak prejavilo prasklinou. Daj tomu ešte rok, dva a potom si to vyspravte. Teraz to môžeš zatmeliť a uvidíš či sa to mení alebo sa stabilizovala.
Odpovedať
@megdesign tak to nie je otázka na mňa 🙂 netuším ani co sa pýtate. Viem len, pamätám, ze zakladovy pas nám na jednej strane museli doliat, lebo bol neviem, úzky, slabý?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?