Ako izolujú škrupinové betónové tvárnice?

3. nov 200830

Ahojte,

mate niekto skúsenosti so stavaním zo škrupinových betónových tvárnic. Aké sú tam tepelnoizolačné vlastnosti? Dakujem.

 • S tepelnoizolačnými vlastnostami pri BŠT sa prakticky neuvažuje, cize pri výpočtoch je možné považovať ich za nulové (reálne myslím, že maju R=0,4). Tento materiál je určený predovšetkým na sendvičové konštruckie, kde je tento parameter pri nosnej časti konštrukcie zanedbateľný/druhotný.

  Čo sa tyka skuseností, prave dokončujeme hrubu stavbu z tohto materialu - svojpomocne. Pracnosť neviem porovnať, nakoľko staviame prvy dom 🙂 . Presnosť tvárnic je na dobrej urovni, stavanie ide rýchlo. Pevnost je naozaj velká, jednu krivú som z 2,5 metrovej výšky (zo zvedavosti) hodil o podkladový betón a zostala celá 🙂 . BTW sú pomerne ťažké, čo pri stavaní nieje výhoda, no v našom prípade zateplujeme z vonka, takze bude aspon dost akumulačnej hmoty (co je pri NED výhoda).

  PS: Mrkni album "P e t k o a J a n k a" 🙂

 • mpeto neviem sa dostat k tomu fotoalbumu, nedas radsej link? mozem sa opytat co ta presvedcilo aby si radsej zateplil zvonku a nie zvnutra? Na vsetkych strankach pisu ze je idealne zateplenie z interieru. Ako planujes tahat vodu, elektr., kanalizaciu?

 • link na album: http://www.modrastrecha.sk/album/album.php?vAlbumID=126521&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D40%26vOrderBy%3D1

  Rozvody budeme tahat v podlahe, podhlade a pripadne v SDK predstenách. Na vertikálnu kanalizacný zvod sme uz pri murovaní vynechali sachticku v stene. Vonkajsie zateplenie je jednoduchsie z hladiska eliminácie tepelných mostov, z mojho pohladu aj realizácie. Okná budú predsadené do izolácie.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?