2 vrstvy XPS

Dobry den, na jar zaciname murovat, kvoli zmene, chceme vypustit Porfix o 5 cm von. Momentalne mam viditelne 2 DT, na ktorych je nalepeny 50ka XPS, ktory bol sucastou debnenia. Otazka: Lepenku chcem natavit tak, aby ho prekryla, vysunut teda tvarnicu a nasledne nalepit 100ku XPS, ktorym chcem previazat deku a prvu tvarnicu. Po dokonceni dosypem hlinu asi do polovice prveho DT. Je to takto spravne, alebo je tam este nieco potrebne? Dakujem a zaroven prosim len o odpovede k otazke /na obrazku je to zle, 50 XPS je na necelych 2 DT t.j. nie je tak hlboko/
Odpovedať
Aky vyznam ma ta vysunuta tvarnica? Nebolo by jednoduchsie hydroizolaciu nalepit dohora na tvarnicu lepidlom na to urcenym?
Odpovedať
@kemino to vysunutie vzniklo z dovodu, zmeny zo sendvicovej obvodovej steny na proobeton a aby sme neubrali zbytocne z priestoru. Ten povodny panel mal mat 220mm, ale pre 3-nasobny narast ceny , sme sa rozhodli ist svojpomocne do porobetonu. Ono da sa to posunut dnu, teda na okraj dosky, no narobi to bordel v celom projekte. Tak sme sa s projektantom dohodli, ze to vypustime a schvalil nam to aj dozor. To natavenie neviem, preto sa pytam, i ked tam asi nema vyznam, lebo lepidlo na XPS lepsie chyti o porfix ako o lepenku Ci?
Odpovedať
@tomik25 a to máš pôvodný projekt na sendvičový panel a muruješ? Tak veľa šťastia pri kolaudácií
Odpovedať
@kemino a v azdom pripade tam chcem viac XPS, samozrejme ho previazat s murivom.
Odpovedať
@peter977 odkonzultovane so SU. Akurat tam pojde ziadost o zmenu stavby pred dokoncenim. Nemaju s tym problem
Odpovedať
Profilova fotka
@tomik25 zbytočné papiere, to nie je zmena stavby ale je to dobre urobené
Odpovedať
@jan45 Janko dakujem. Takze tu lepenku mozem takto nechat?
Odpovedať
Profilova fotka
@tomik25 áno, zvyšok zabezpečí XPS
Odpovedať
@tomik25 minimálne musia doložiť nové statické hodnotenie stavby, projekt požiarnej ochrany a zrejme nový projekt RD
Odpovedať
@tomik25 koľko vyjde hrubá stavba s porfixom a koľko s tým sendvičom? Čo to bolo zač? Sa mi nezdá, že by to bolo 3x drahšie. Možno blbá firma.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomik25 akurat nechapem preco je tam ten odskok? dajte tam tolko co aj na fasadu nie? aby to bolo pekne za rovno, a aj lepsie izolovane, ved tam je kriticke miesto, tak ako aj na venci,
Odpovedať
@igor256 prepáč, otázka bola jasne položená a zodpovedana Jankom, to stačí. Na Slovensku o politike, peniazoch a teraz aj o covide nediskutujem 🤷‍♀️
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jblaze uvidíme čo povie termokamera. Možno to dovtedy aj zlacnie a nalepim tam pol metra. Zatiaľ však idem v zmysle projektu
Odpovedať
Profilova fotka
@tomik25 termokamera ti to pekne ukaze to je jasne 🙂 , samozrejme kondenz tam nehrozi, ale chladnejsie miesto to bude, ja mam veniec o 1 stupen chladnejsi ako steny, a to mam na nom 35 cm eps 🙂 a z hora 40 cm eps
Odpovedať
@jblaze ocuj, pozrel som tvoj album, veď ty v ňom ani na severnom póle nezamrzneš 🤭 si vykradol sklady s izolačným materiálom? 🤣
Odpovedať
Profilova fotka
@tomik25 keby som vykradol : ), akurat izolacia strechy ma vysla lacno, tam v podstate ak mas miesto, tak mozes nahadzat aj stare ponozky a bude to izolovat 🙂 no preto ti pisem ze nikdy jej nieje dost aby to bolo super 🙂 , ale som rad lebo dom funguje paradne co sa kurenia a izolacie tyka 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@jblaze teoreticky...to dorovnam.....ale ked tam nalepim obklad..nejaky kamen...tak mi ten kamen bude zase trcat do priestoru, ten ma 2-3 cm hrubky....ci? Este rozmyslam nad tou omietkou s jemnym zrnom, no t je ale fest draha
Odpovedať
Profilova fotka
@tomik25 aha tak ked tam davas tak hruby obklad tak ano, lepsie to bude vyzerat ked bude zapusteny s fasadou,😉 a jak sa dari?
Odpovedať
@jblaze zaial nijek...cakam na lepsie pocasie. Cele dni sa zabavam so zhananim materialu
Odpovedať
Profilova fotka
@tomik25 ach tak ze len zacinas. a platnu mas? nezavidim to zhananie materialu, to manastavbe najviac zozieralo a keby som mal est zhanat ludi co to urobia tak amen : )
Odpovedať
@jan45 Dobry den Janko, prosim este o radu, staci cely ten XPS dat do lepidla so sietkou? Na viditelnu cast nalepim asi oblad, ten v zemine by zostal teda v lepidle. Vydrzi to lepidlo na roky?
Odpovedať
@jblaze platna je aj rohy zalozene. Material je uz nakupeny asi na 40% len izolaciu teraz neviem zohnat, lebo ta isla sialene hore
Odpovedať
Profilova fotka
@tomik25 je to drahe lebo je nedostatok materialu no, tak drzim palce, a to xps co bude v zemi nenatieraj lepidlom, bude ti vzlinat vlhkost po lepidle, len cast nad zemou preklebruj
Odpovedať
Profilova fotka
@tomik25 ako píše jblaze
Odpovedať
@jan45 dakujem nieco o XPS pre zaujimavost: http://stavebnikomunita.cz/profiles/b...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?