Vysoká cena obkladača

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Skoro ma trafil šľak...Dojednali sme obkladačov....podľa dohody bolo 9€ za štvorák obkladu a 12€ za štvorák dlažby....Obkladali cca 43m2 obkladu a 12m2 dlažby.... Keď dokončili pýtam sa na sumu čo im mám vyplatiť a on bez mihnutia okom že 1450€.... 8-( 8-( 8-( Normálne ma skoro piclo...Neviem ako sa ku takej sume dopracoval,a to ani nepíšem že to robil mesiac....kúpelňu +Wc.....Materiál dostal,vanu podmuroval a osadil manžel....On to asi rozpočítal na mesačný plat,keďže boli dvaja tak asi tak aby každému vyšlo po 725€...Povedala som mu ,že ho vyplatím podľa dohody,len škoda že to nemám na papieri,dohoda bola ústna po tom ako si obhliadol,čo bude obkladať...to že on to robil mesiac,mňa vôbec nezaujíma....mal robiť rýchlejšie,a môže byť rad že som ho po 2 týždňoch nevyhodila,lebo s mi to zdalo dosť dlho.....Tak a teraz už viem,že všetko treba mať na papieri.... :-( :-( :-( som zvedavá ao to do pondelka prepočíta.....
Odpovedať
kto vas tu na SR drzi? co vypisujete a placete ze idete za hranice? keby realne chcete, uz tu davno nie ste, bez tych vyplakavaciek ;)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
moratibru-tak ste mali ist studovat na stavebnu kolu,aby ste aj vy tolko zarobili alebo este viac.je jasne stanovena cena za m2 ci uz obkladu alebo dlazby,vsetko zalezi od obtiaznosti a zlozitosti a kvality roboty.Vela klientov by chcelo zit v prepychu a zadarmo,nechapem tu mentalitu.Ako mozete posudzovat mesacny plat napr.500e s platom kvalitneho odbornika murara alebo obkladaca,kt.si vie zarobit aj 10-15nasobok priemerneho platu.Kvalitne odvedena praca v zavislosti s pouzitym materialom vam vydrzi dozivotne.
Odpovedať
nechapem co tu niektory nadavaju na obkladacky z merkury market a baumax....mame 2 kupelky..v jednej mame obklad z merkury za cca 9e/m2 a v druhej baumaxovy z akcie za 4.50e/m2 :-D ....rozmerovo i farebne su presne, vsetko je pekne rovne, majster co to robil si tiez pochvalovat ze su uplne v pohode, odpad z nich takmer ziadny... ...k cene obkladaca...normalna cena je na urovni cca 12 eur/m2.... ale ak niekto nevie co s peniazmi tak nech si kludne zaplati aj obkladacky za 50e/m2 spolu s "kvalitnym" obkladacom 30e/m2 :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
cela diskusia s prepacenim o hovienku :-) ked sa s niekym dohodnem, dohoda plati, je jedno, ci je to na papieri, ci ustne P.S. pred 5 rokmi cca mi robil znamy kupelku. Kupelna ma 5m x 1.45m, vyska steny asi 2m40cm, no steny nesli uplne hore, nechali asi 10cm bez obkladu hore, takze dlazba 7m2 a obklady cca 30m2 (dlazbu nam aj spravili do kosostvorcov, teda podla mmna narocnejsie, im to bolo jedno) .... dvaja boli, za 2 a pol dna bola kupelna hotova, cista robota,aj s stym, ze sme tam mali natahane nove rozvody vody, zamurovali to. Takze to vyslo cca 13eur na meter, platil som im 500e ... ale vravim, ani nie 3 dni a bolo to! a este lepidlo mali vlastne, ja som len dlazbu a obklady kupoval. P.S.2. bolo to kupovane vsetko v merkury market, ale este v PL, lebo vtedy bolo v PL vsetko minimalne o 30% lacnejsie (merkury market pl versus merkury market svk)
Odpovedať
viete odporucit obkladaca v okoli dunaj.luznej:) peknu pracu i priatelnu cenu,dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Ahojte, ja potrebujem obložit kupelku - obklad kupeny 39m2, rozmer 30×90,byt je v Po(solivar) , budem rád.zakaždý kontakt na seriozneho obkladača. Nastup aj hneď ,po obliadke a pripadnej dohode....alebo volať 0918 116 877...dakujem
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@dlazdicdlazdic ten slávny leveling systém som po 6 ks dlažby hodil do koša.... A zbytok predal. :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@zuza225 😬 😬 😬 😄 😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Pri debate s obkladacom odporucam vzdy si dohodnut cenu na pevno, to znamena az po obhliedke priestoru a vybere obkladu, nie iba zistit cenu za m2. Seriozny obkladac vam to naceni. Zial moje skusenosti zo stavieb boli povacsinou take, ze "pan majster" povie zakaznikovi, ze chce 20euro za m2 a koniec. Pri plateni samozrejme zacne priratavat ostatne prace ktore nespomenul a zakaznik nechape kolko obkladac pyta a cena sa uplne v pohode predrazi aj o 50%. Je to samozrejme chyba obkladaca a ja ako zakaznik, by som mu dal 20 eur za m2 ako si pytal a dovidenia. Ak sa ti nepaci obtrhaj obkladacky zo steny a nedostanes nic.
Odpovedať
@emilpemil teraz som to zažil....dal cenu za M2 a keď prišiel že pílenie osobitne najviac,rovnaké podkladu naviac.,......tak som ho vyhodil,skúsim iného...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@daralbajda my sme zažili presný opak, z čoho sme boli mierne v šoku (príjemnom). obkladač mal u nás toľko roboty navyše, že nám bolo jasné že si vypýta viac ako dal cenovú ponuku. pri vyplácaní som sa ho s malou dušičkou opýtala že koľko to bude a povedal že toľko koľko bolo na začiatku dohodnuté. tak ešte stále sa dajú nájsť majstri čo človeka príjemne prekvapia 🙂
Odpovedať
@daralbajda To ze vam to povedal este pred zacatim prac je ten lepsi pripad. Oni vacsinou spravia a spekulovat zacnu az pri plateni. Vtedy im treba povedat rovno, bud zoberes tolko kolko bolo dohodnute, alebo daj kupelku do povodneho stavu a zmizni. So spekulantom sa musis bavit ako spekulant.
Odpovedať
@emilpemil experti... ľuďom ako vy treba dať vopred odsúhlasiť cenník s jednotlivými položkami (štvorce, rezanie, lišty, vyrovnávanie a podobne). Bez množstiev to zákazníkovi nič nepovie. Prípadne dať "orientačné" množstvá. a na konci podľa skutočného stavu dôjde ku konečnej fakturácii. odporúčam začať sa živiť ako obkladač. prípadne iný remeselník. Potom by ste videli, akí sú to "špekulanti"...
Odpovedať
@worker_falcon Ja ti hlavne odporucam si precitat moj este skorsi prispevok, ktory je este nad tym co prave komentujes. Kde som napisal, ze zakaznik sa nema orientovat podla ceny za m2, pretoze na konci prac, ked sa mu tam pripocita vsetko bude nemilo prekvapeny. Ale dohodnut si cenu dopredu, ked si obkladac obhliadne priestor, uvidi obklady s ktorimi ma pracovat a okrem ceny prace za m2 povie zakaznikovi kolko bude stat aj vyrovnanie stien, hydroizolacia, rezanie obkladu, obkladanie mozaikov a pod. A ked toto obkladac nedokaze nacenit, iba surovo zadrie, ze to bude stat 20eur za m2 a potom po praci si zacne uctovat, veci o ktorich zakaznik ani nevie, ze je potrebne spravit, potom sa necudujte, ze sa zakaznici s vami hadaju. Je to vasa chyba, ze nedokazete nacenit rozsah prac. To je cele. A samozrejme ja nehadzem vsetkych do jedneho vreca, ale najviac spekulantov som zazil stale na stavbach, bohuzial, a to podnikam viac ako 10 rokov.
Odpovedať
Ked tu citam komentare ako dostane len za m2 tak mi je z vas zle. Na kazdu zakazku davam cenovu ponuku kde je rozpis prac a polozkova cena presne koli spekulantom ktory si muslia ze kupelna sa realizuje na komplet po 12€ za m2.
Odpovedať
Podla mojho nazoru zakaznikovi nezalezi az tak na tom, ci remeselnik vypocita cenu za dielo podla m2, podla rozpisu jednotlivych prac alebo podla niecoho ineho, lebo zakaznik sa do toho mozno ani nerozumie. Dolezite je, aby si remeselnik po dokonceni diela vypytal taku sumu, aka bola dohodnuta pred realizaciou. Ak si z nejakeho dovodu vypyta vyssiu sumu, je to dobry predpoklad pre vznik negativnych emocii a nespokojnosti.
Odpovedať
@profistavbari Takto ako to robis ty, by to mal robit kazdy. Ja som narazal na takych majstrov ktori pri otazke kolko to bude stat, tak povedia cenu za m2 a zakaznikovi nepovedia, ake dalsie prace realizacia kupelky obnasa. Pretoze ked mne povie obkladac sam od seba, ze chce 20 euro za m2 a nespomenie nic viac, tak to berem tak, ze cena bude 20 euro za m2. Ked mi povie dopredu ake su cany dalsich prac, tak samozrejme nemam problem a nebudem spekulovat, bud to vezmem, alebo nie. Nechapem co sa tu urazate ako male deti.
Odpovedať
@ralf364 Presne tak.
Odpovedať
@ralf364 nesprávne. Dávam príklad. Rekonštrukcia kúpeľne na kľúč a cena vopred presná? Nemôžete predsa naceniť vopred vyrovnávanie stien keď ešte neviete ake tie steny budú po osekanie obkladu. Nemôžete predsa zarátavať vyrovnávanie stien len preto aby ste mohli povedať pevnú sumu a v konečnom dôsledku tieto práce nevykonať. Alebo taká vaňa Neviete ako je dopojená a či bude potrebné prerábať odpad takéto veci nemôže zarátavať ani vykonať ich len preto aby ste dodržali presnú sumu. Obhliadka zameranie dohodnutie postupov kladacsky plán postup prác cenová ponuka a vyúčtovanie. Toto je podľa mňa férový prístup.
Odpovedať
@profistavbari Vidim ze tu si kazdy tvrdi svoje. Cely problem vznika vtedy, ked "majstri" povedia cenu na zaciatku a potom ju nedodrzia. Ked sam neviem aky je postup a kolko roboty to obnasa, tak predsa nebudem hovorit zakaznikovi cenu. Idem, pozriem, zameram, spravim ponuku. Len 80% kadejakych pozbierancov meni ceny ako sa im zachce. A ked vidia, ze zakaznik ma pred barakom mercedes, tak zrazu maju inu cenu, ako keby tam stala fabia. Jedna cena je do telefonu, ina cena je namieste, bez toho aby čávo vobec vytiahol meter, laser a zmeral to. A uplne ina cena je nakonci. Uplne najlepsi su taky, ktori odj*bu robotu, povies im, aby to opravili a potom si este idu uctovat za cas straveny navyse. To su presne "majstri" ktorich ja nazyvam spekulantami. Uplne najlepsi su taky experti, ktorich ked sa opytas, ze aky je postup, pretoze ako zakaznik tomu nechapes. Tak ti povedia, "ako poviete tak spravime." To mas, ako keby pridem do servisu s autom a mechanikovi budem vysvetlovat, ako mi ma spravit rozvody.
Odpovedať
Profilova fotka
@emilpemil musim dat za pravdu @profistavbari vtom,ze od stola,resp.od mobilneho telefonu je dnes kazdy mudry..treba si vyskusat oblozit kupelnu sam,jednu,pripadne dve a potom clovek zisti ze by to za ziadne peniaze nerobil,samozrejme pokial chce zachovat kvalitu prevedenia ako u seba.. Na druhej strane,existuju majstri ktori zamerne zamlcia ceny za dorezy,listy a podobne pretoze sa prezentuju aki su lacni v porovnani s ostatnymi..v konecnom scitani lacnejsi nie su..
Odpovedať
@emilpemil ja do cenovej ponuky pisem " pokial pocas realizacie vzniknu prace ktore niesu v CP-ako som uz pisal napr. Prerabka odpadu? Vyrovnanie stien. Tak zakaznika pred zacatim prac upozornim a v CP je napisane... Prace ktore nieje mozne ratat na m2,bm... sa uztuju hodinovo a to 8.50. Toto je moj postup a rovnako nemam rad ked sa jedna inak. Obcas spoznas aj spekulanta zakaznika ktoremu das zlavu z CP a tu cenu chce dodrzat bez ohladu na to ze pridal napr 15m2 zamkovej a 10m obrubnika. Co by ste vtedy povedali ked date zlavu 300€ a aj tak vas zakaznik skusa?!
Odpovedať
@dart9 suhlasim. Preto obhliadka,zameranie,CP-rozpisana na polozky a je to ferove pre kazdu stranu.
Odpovedať
@suffo tuna raz napisal: "Treba sa vyhnúť takým klientom, netreba brať všetky roboty. To už vidíš na zákazníkovi aký má k tebe prístup." Ja sa pytam, ako zakaznik. Je to "normalny" sposob jednania "firmy", ked poziadate o cenovu ponuku a poviete "panovi majstrovi", ze uz mate par inych cenovych ponuk a chcete sa rozhodnut, komu date zakazku a on vam na to odpovie: "Noooo, tak ked uz mate ine ponuky, tak si to dajte spravit im, my aj tak nemame cas a mame vela roboty... zbohom". Takze, takymto "firmam" sa treba tiez vyhnut, ktore si myslia, ze su jedini a nenahraditelni. Ale to sa stalo na Slovensku "trendom", vsetci vyplakavaju, ze vsetko je drahe, ze nemaju peniaze, ake tazke je podnikat (teraz myslim stavebnikov), ale nikto nema cas a vsetci su zaneprazdneni. Kam potom davaju zarobene peniaze? Ja som zil par desatroci v zahranici, pracoval som pre tamojsie firmy a zakaznikov ako zamestnanec a aj ako zivnostnik, daval som si robit vela veci od firiem aj ja, ale s takymo pristupom som sa tam za ten cas nikdy nestretol... toto sa moze diat ozaj asi len na Slovensku...
Odpovedať
@indy0077 taky chrapunsky pristup nie je nič neobvyklé. Alebo keď sa 4x sľúbi na obhliadku a nakoniec ani raz nedojde, a keď na FB dá inzerát a napíšeš mu to tam ešte je celý dourážaný. Ja každému majstrovi hovorím na rovinu, že nie je hanba povedať nie, a nemusíme sa navzájom oberať o čas. Jak čakám od mája na cp na garáž a bazén od partie čo stavia vedla. Bazén mám už pomaly hotový a s garažou sa hram teraz, ešte ani ponuka, ani výkresy mi nevrátili
Odpovedať
@cotibebemore ...presne tak. Sam som mal montaznu firmu a vsetky terminy a obhliadky boli na 100% dodrzane. A ked bol niekde casovy "problem", tak som dal ihned a VOPRED zakaznikovi vediet, aby sa aj ON mohol zariadit, lebo aj ten zakaznik ma nejaky "casovy plan", nie len zhotovitel a dodavatel (toto si tuna a inde, firmy neuvedomuju, alebo nechcu uvedomit). Jeden zakladny a jeden z mnohych problemov slovenskych firiem a podnikatelov je, ze naberu viac a kopu zakaziek, ktore realne nie su schopni zhotovit do terminu, lebo nemaju potrebny pocet pracovnikov, strojov, mechanizmov. Potom dochadza k tomu, ze u jedneho zakaznika zacnu (ked teda uz vobec zacnu) na termin, aby sa nepovedalo, ale potom zasa "stiahne" nejakych ludi "dorobit" rozrobenu zakazku inde a inde a inde... no a potom zacina kolotoc vyhovoriek, terminy sa pretahuju, dokoncovanie sa odklada atd. atd. A zakaznik len caka ako taky somar, vypisuje maily, smsky, vyvolava a nic... Takto to asi funguje...
Odpovedať
@indy0077 je jediný základný problém. V obehu je viac peňazí ako ľudia vyprodukuju a preto je nedostatok ľudí. Proste si rád keď Ti niekto niečo urobí. Každý v kancelarii puči zbytočne papiere za štátne peniaze. Proste ľudí ktorí niečo vedia urobiť niet. Proste diktuju ti co robia, nie ti co majú peniaze... Cena ma byt zo všetkým, mňa ako zákazníka nezaujíma koľko stoja na kabáte gombíky, vrecká, golier. Mňa zaujíma koľko stojí kompletný kabát..
Odpovedať
@cotibebemore my sme si dali urobiť 3 cenové ponuky na kúpeľňu. Jeden odmietol, že veľa roboty, zaujímavý je rozdiel v cene práce tých dvoch. Až 1100€! Kúpeľňu samozrejme robil ten lacnejší, maximálna spokojnosť. Zobral toľko, koľko pýtal. Dodatočne sme sa dozvedeli od znamych, čo im robil ten s vyššou ponukou, že má nekvalitnú prácu a dali mu i stŕhať obklad.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?