Sos - da sa po jednom dni od vyfugovania este nejako odstranit sparovka z obkladu?

Prosim o kazdu dobru radu 🙏 Majster to u nas po**al. Chodim tam dvakrat do dna, ako obklada kupelne, aby som predisla nejakym chybam, a aj napriek tomu dokazal popliest kybliky so sparovackou a v piatok poobede kupelnu vyfugoval nespravnou. Zistila som to dnes poobede, ked uz sparovacka vyschla a on uz bol odcestovany na vikend. Ako to zachranit, viete niekto? Muz to bol skusit vecer odbrusit Dremelom, daco mu islo, ale nevedel, kolko do hlbky z toho treba dat prec - celkom vsetko? Nakoniec zlomil nastavec. Sparovalo sa to Ceresitom. Co by ste robili? Tu kupelnu to uplne pokazilo, a to som si davala na nej tak do detailu zalezat 😔😣
Odpovedať
nuz, bude to pracne, otazne je, ci to mate robit vy alebo obkladac ... to uz je na vasej dohode ale to nejde lahko po par min ...nieto este hodinach len nechanicky od kraju "vysekavat ...
Odpovedať
Profilova fotka
Multifuncna... oscilacna ... pilka s nadstavcom na spary a pojde to.
Odpovedať
@alabastrova No neviem, neviem,... Len aby ste pri tom opätovnom vyrezávaní špár nepoškodili hrany obkladačiek (čo sa Vám na mnohých miestach takmer naisto pritrafí). Už keď sa náhodou do toho pustíte, tak stará špárovačka nemusí ísť celá von. Nová to prekryje, ale nech je v min. hrúbke cca 3 mm. A tak sa opýtam: je to fakt také strašné, že musí ísť teraz táto špára preč ? Aj z vlastnej skúsenosti viem, že to len teraz, on-line je "koniec sveta",... po istej dobe však prídu iné životné záležitosti a na napr. nejakú nedobrú špáru v kúpeľni si ani len nespomenieš. Ja by som to už nechal tak, lebo riziká a komplikácie súvisiace s odstránením terajšej špáry sú väčšie, než to radšej nechať tak a privyknúť si na to 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@alabastrova ja som daval dole sparovacku velkym orezavacim nozom,samozrejme ze som spotreboval vela cepeli,lebo to ide iba ked je ostry..je to drina a treba davat pozor aby sa pri tom neodstiepila hrana..ale pokial je sparovacka nova,funkcna tak by som to radsej nevymienal..najdite si dovod preco sa hodi prave tato sparovacka k obkladu a nerieste to radsej
Odpovedať
majster niečo pokašle a ja sa mám spokojiť s tým, že je to dobré, zvyknem si na to? To naozaj keď budeme všetci takýto, nikdy na Slovensku nebude dobre...
Odpovedať
@dejv59 Niesom si istý, či zrovna správny odtieň fugy v kúpeľni tento národ vytrhne.
Odpovedať
@dejv59 no ale vynára sa aj otázka, že či je majster naozaj tým pravým vinníkom vzniklej situácie. To, že 2-krát do dňa si bola pri ňom ešte neznamená, či mal jasne a zreteľne vysvetlené, že ktorá špárovačka, kam patrí (?). Naozaj ma zaujíma nadchádzajúca slovná konfrontácia s majstrom, resp. to, ako mu Ty teraz dokážeš, že to poplietol on a nie Ty. 😉
Odpovedať
to bol asi cukrar nie obkla a sparovanie basom robi l v setko nie daco naviac casti a ziadny viked a nikoho d oma a brusit ved poskodis povrch obkladaciek
Odpovedať
@petersd veru, veru. väčšinou býva pravda niekde uprostred, ak nie úplne na opačnej strane, ako sa na začiatku zdá. typický prípad z modrého koníka, keď na začiatku položí ženská otázku, z ktorej vyznie chlap ako úplný d e b i l, a nakoniec aj sama postupne poprezrádza, že ono je to úplne inak. bolo by fajn vedieť, ako to vyzerá, že je to také strašné (prípadne ako to malo vyzerať). zas majstri majú/mali by mať určitý cit pre kombinácie farieb a nedá tam niečo nemožné... snáď už nie sú takí otupelí špeci požiadavkami na kombinácie, že sa nad niečím zvláštnym ani nepozastavia.
Odpovedať
@alabastrova Vysokorizikova operacia. Este je otazka ci sa jedna o gres alebo klasiku a sirka spar. Kazdopadne prast jak uhod...miestami sa nezadari a hrana v prdeli. Ja som dodrbal na jednom mieste gres len tym, ze som cistil sparu od lepidla.
Odpovedať
nechapem, naco, ked je to pre vas koniec sveta, str stym prisli sem a nevolali obkladacovy ? aku rady ocakavate na zatvrdnutu sparovacku, ktora vytuhne za par min alebo hodinu ... sak ked to podla vasich slov "majster pokazil" tak mu povedzte, ze nezaplatite kym to nebude opravene ... hotovo ... z osobnej skusenosti viem, ze koniec sveta u zien je totalna * a chlap sa stym nebude zatazovat ... mozno tak v lezbickej domacnosti by to malo nejaky ucinok 😄
Odpovedať
@petersd inakja ja sa riadim tym, ze v zivote su aj dolezitejsie veci... Napr. Ako vybeerat vselijake chujoviny do domacnosti... Lebo aaaaboslutne nik nebude riesit sparovku, alebo znacku baterie a tak podobne.... Pre autorku, ak to nie je priserne kaslite na to...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@alabastrova Ahoj, vidim, ze tu tusim zatial pisali sami muzi, tak Ti napisem za seba ...rovnaky problem som riesila pred rokom...perfektny obkladac, akurat, ze mi tam nedal sparovku, aku som chcela, ale taku, aku povazoval za praktickejsiu (nie bledunkosivu, takmer bielu, ale poriadnu sivu) a mala som smolu, ze som bola akurat tesne pred porodom, teda bez sance to cez okres chodit osobne kontrolovat...a manzel? Ten si to nevsimol, klasika. Mna skoro slak trafil a potesili ma tiez slova, ze nebojte sa, o 2 tyzdne si na to tak zvyknete, ze to uz nebudete vnimat. No urcite! Po takmer roku som to vnimala rovnako kazdy jedenkrat, co som vosla do vsetkych 3 miestnosti, kde sa to udialo. Hladali sme vsetky mozne riesenia, ale vsetky boli prilis riskantne a casovo narocne. Po roku som pochopila, ze si ozaj budem musiet zvyknut a jedna skvela osoba mi poradila zariadit si tie miestnosti tak, ze sa ta pozornost oddiali od sparovky a pritiahnu ju jednotlive prvky, ci nabytok, ci dekoracie. 2 miestnosti uz mam zariadene k spokojnosti (WC a kupelku) a pri zvysnej kupelke este hladam inspiraciu. Neverila by som, ale funguje to. Ano, je fakt, ze pre chlapov je to somarina a nikto, kto tu bol, nechapal, o com hovorim, lebo si mysleli, ze to bol povodny plan. No viem presne, ake to je, ked ma clovek v hlave, ako to ma vyzerat, vsetko domyslene, kopec penazi v tom a jeden "maly" detail Ti to cele rozhadze. Tak Ti moc drzim palce, aby sa Ti podarilo najst dobre riesenie!!!
Odpovedať
@karolinka1991 heh, to je tak, "zlaticko, ale ved taku bledulinko sivu chcem" 🙂
Odpovedať
@shadowmilan tie odtiene maju aj svoj nazov 😉
Odpovedať
Ja som odstranoval sparovacku z radovo vacsej plochy ako je kupelna, robil som to tymto: https://images.obi.sk/product/AT/1500... (nie konkretne tymto, ale podobny nastroj, nie AKU). Da sa tam nastavit hlbka, do ktorej to ma ist, ide to priamociaro, das tam kotuc na kamen a odsavanie... Islo to ok, ale trvalo to dlho - ja tam mam navyse aj podlahove kurenie... Keby som robil druhykrat dlazby, uz by som si sparoval sam - nech obkladac polozi, ale zasparujem si sam - to je jedina moznost ako dosiahnut, ze v poslednom kroku dakto daco nedosere. (Mal som problem tiez s ceresitom - asi nejaka vyrobna chyba, lebo odtien ktory to mal byt nesedel s tym co z toho napokon vysiel).
Odpovedať
Zdravím ľudia, co myslíte treba vyskrabat tento popraskany kusok sparovacky? Odlomil sa roh z dlažby tak sa menil jeden kus. Teraz v podstate sparovacka neprilieha pekne k tomu. Je to v kupelni tak ci to nebude vadit keby sa tam dostala voda, vlhkosť? Je to sice az pri dverách takže ďalej od sprchy ale aj tak sa pýtam.
Odpovedať
@dbl no ja by som to ano, vsak ked uz sa nieco robi, tak nech je to poriadne. a to nie je tolko roboty, ked len okolo jednej obkladacky.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?