Silikonovanie pred sparovanim

Silikonoval niekto pred sparovanim? Obkladac ma presviedca, ze je lepsie najprv silikonovat, ja si myslim opak. Hlavne ak ide epoxidova sparovacka. Podla mna sa pri cisteni sparovacky ten silikon moze dodrbat + je krajsi prechod silikon-sparovacka, ak je prva sparovacka. Zahladenie silikonu pri prechode prazdnou sparou bude tiez blbe. Jedine plus skorsieho silikonovania vidim v tom, ze netreba davat pozor, aby sparovacka nebola tam kde nema byt, o co asi panovi ide...ulahcit sebe robotu.
Odpovedať
@zefe ak ti zaruci ze vysledok bude dobry tak Ti to moze byt jedno
Odpovedať
Profilova fotka
Nezmysel...
Odpovedať
@igor256 nie je, lebo silikonovat si chcem sam
Odpovedať
súhlas so @igor256
Odpovedať
Najprv škarovanie a potom pošli výsledok toho skarovania lebo teraz sme s tým robili plaváreň a je to riadny humus ťažko sa s tým robi dosť aj škaruje aj umýva ale má dosť výhod takže tak a je aj pekná 😊👍
Odpovedať
@zefe no tak tomu teda nerozumiem.
Odpovedať
@igor256 Nemusis vsetkemu rozumiet. Som narocny na kvalitu, chcem sa vyhnut sklamaniu a neskromne si myslim, ze si to spravim lepsie/krajsie, hlavne ked som pocul obkladacove rady ohladom silikonovania.
Odpovedať
@chrapovic10 konkretne s akym epoxidom ste robili?
Odpovedať
@zefe no ja len tak že ti urobí majster všetko a ty zrovna ideš robiť silikon sám. Veríš mu pri hydroizolácii, lepení a zrovani obkladu, skarovacke, vode ale práve pri silikóne nie. Tak tomu nerozumiem.
Odpovedať
@igor256 Opakujem: Nemusis vsetkemu rozumiet. BTW. Pripravu a zrovnanie podkladu vratane hydroiziolacie som tiez realizoval sam 8-) Obkladac "len" obklada. A uz sme dost mimo povodnej otazky.
Odpovedať
Ja som koli pouziti epexidovaj skarovky spravil celu podlahu nakompletku. Vysilikonoval priesvitnym (lacnejsi) vsetky skary medzi dlazbou a stenou (hydroizolaciou). A nasledne na to robil steny, lebo po sparovani treba umyt velkym mnozstvom vody a ta by zakonite tiekla pod dlazbu okolo steny a ostala by medzi hydroizolaciou a dlazbou v lepidle. Nikomu to nenutim tak som to robil ja a robil by som to znovu.
Odpovedať
@rkorba to je ta moja dilema. Ale ked to clovek necha po sparovani preschnut a silikonuje neskor...ta voda tam predsa nebude mesiac. Aj lepidlo malo vodu a odvetrala sa. Silikonoval si vopred aj kuty na stenach? Epoxid si daval aky? Dalo sa a tym robit napriek vseobecnemu straseniu?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ano aj rohy som silikonoval dopredu. Sparovka od mapei samozrejme a ano robi sa s tym na chuja to je realita.
Odpovedať
@zefe Ceresit ultraepoxy 😊👍 takže viem o čom píšem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Dobrý deň, ako ste prosím vyčistili fľaky na obkladackach po epoxidovej sparovacke mapei? Keď to bolo čerstvé majster mi to vyčistil s čističom od mapei ale na všetkých obkladackach zostali fľaky mapy stekance. Skúšala som už aj iný čistič na epoxidove fľaky ale nejde mi to dolu. Prosím o radu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od atenaz1:

Dobrý deň, ako ste prosím vyčistili fľaky na obkl…
@atenaz1 Tak nech si to majster pride docistit, nie?
Odpovedať
Ked to nebolo docistene v spravnom case a spravnym postupom, tak to bude celkom zabava.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zefe:

Ked to nebolo docistene v spravnom case a spravny…
@zefe ide to i po case na to vhodnym sprejom od mapei.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?