Rohová ukončovacia lišta - poraďte

Ahojte, Chcem sa Vás opýtať na radu. Obkladám kúpeľňu, kde chcem dať túto lištu, lenže otázka je taká či môžem obklad zasunúť do tej lišty , keďže nedokážem urezať presne na 1mm obklad tak aby tam boli také isté špary od vrchu po spodok. Príde mi to jednoduchšie tam obklad zasunúť aj skrz rezu na obklade. Ďakujem za rady.
Odpovedať
@pantex ked rezes obklad, tak na rez si daj z vrchu druhy obklad, alebo nieco vodiace to stiahni sverkami a potom to presne odrezes diamantovym kotucom na milimeter presne bez jedineho vylupenia. Hranu mozes jemnucko obrusit. Hente spatne listy nepouzivaj, to je pre fuserov.
Odpovedať
@originalx ďakujem za radu! A ktoré lišty by si mi odporučil?
Odpovedať
@pantex ziadne listy, jolly hrany.
Odpovedať
@originalx ako amatér Jolly hrany nedám 🙂
Odpovedať
@pantex ale das, je to jednoduche, zvladne to kazdy. Ked ich nevies presne odrezat, tak ich mozes obrusit. Vyskusaj to.
Odpovedať
@originalx toto ked ukazem obkladacovi, tak ma posle pekne do ...:) ale kebyze som obkladac, tak by som sa to urcite naucil, ved to musi robit ine meno tomu obkladacovi..
Odpovedať
@originalx Na glazovaných obkladoch sa dosť ťažko reže jolly hrana - tá glazúra sa ľúbi odštiepovať. A niekde je potrebné dať aj koncovú lištu, aby nebolo vidno rezaný obklad. Ja mám tak okolo ostenia, na ostení pri okne nie je dlažba.
Odpovedať
@chrobak7 no v prvom rade musis jolly hranu robit na nerezanej strane a musis nechat cca 1-2mm hranu, tym padom sa ti nebude olupovat glazura. Je lepsie to obrusit, ako orezat. Clovekk na to pride hned ako sa to ma robit. Ja som sa to naucil za minutu a to som nikdy nikoho nevidel ako to robia.
Odpovedať
@marek_norway posli takeho obkladaca ty do riti ked pouziva skarede listy a nerobi jolly hrany.
Odpovedať
Odpoviete mi prosím na otázku? Či sa môže na túto lištu čo je na obrázku , zasunúť do toho obklad aby nebol vidiet rez. Alebo tam musí byť medzera na špárovku?
Odpovedať
@pantex ved to bude este horsie, ked tam strcis obklad a hrana tej listy bude cez neho pretrcat. Bud si to daj odrezat, alebo si pozicaj lepsiu rezacku na tych par rezov, a budes to mat pekne. Tu mas nakres, ako to ma byt: https://www.celox.sk/files/01_profily...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?