Rezanie gresovej dlazby

Dobry den, je v poriadku ked obkladac nareze gresovu dlazbu a potom zlomi a ma nerovne okraje?Je to bezny postup?Dakujem
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@sajmoonka - daj fotku, najlepsie z blizka. hrubka dlazby je kolko? reze to ako?
Odpovedať
@sajmoonka gres som sa snazil lamat a neuspel som. Vratil som sa k rezaniu na mokro kotucom.
Odpovedať
Takto vyzera okraj dlazby.
Odpovedať
Hrubka dlazby je 9mm
Odpovedať
Najlepšie gres dať narezať vodným lučom
Odpovedať
Profilova fotka
Áno, my sme to takto lámali. Niekedy je to také škaredé, ale keď to ide ku stene pod soklím tam sasasasa
Odpovedať
Profilova fotka
sa to s zakryje.
Odpovedať
Pod sokliky lamat ok, ale ked pan obkladac nema potrebnu vybavua bude chciet lamat i dlazbu do priestoru, tak to nemoze dopadnut oj. @rchrdba daj typ na nastroj ktory reze v domacom prostredi vodným lucom a netreba vaetko vozit a cakat.
Odpovedať
@rkorba jolly hrany si rezal sam? Ja som si objednal origo kotuc , tak uvidim ci to pojde, lebo co mam taliansky gres tak dobry odpad a spanielsky gres jak by dal. Vodny luc je drahy stroj cez 100000€, to doma hocikto nema.
Odpovedať
@originalx predrezal na stolovej a potom dobrusoval a lestil s flexou. O tom vodnom luci viem a preto som sa na to pytal, vela ludi o tom poculo, ale nikto ho nevidel :-)
Odpovedať
@rkorba a aku velku hranu si nechaval na tej jolly hrane? Staci 1mm? Ved toto 😃
Odpovedať
@originalx cim mensiu nechas tym tam bude menej materialu a nachylnejsie na odstiepenie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rkorba ved prave preto, aby sa to casom neotlko a dobre vyzeralo. Tak necham asi 2 mm, to by mohlo stacit, obklad ma 10mm.
Odpovedať
@originalx zacnes ho opracovavat, prilozis 2 hrany ku sebe a uvidis ci si to este pyta alebo sa ti to bude pozdavat.
Odpovedať
@rkorba a to kazdu si este musel obrusovat? Ved, ked to pekne odrezem by to malo byt asi ok. Zbrusovanim by ma to zdrzovalo.
Odpovedať
@originalx realita je ina ako youtube videa :-) Ked si zadovazis rezacku a kotuc za 1000E tak ti to mozno pojde raz dva.
Odpovedať
@rchrdba @originalx @rkorba Ja som dal rezať grsovú dlažbu 2 cm hrubú vodným lúčom jednej firme. Cena takého rezania je cca 10€/bm (to bolo pred 3 rokmi). Hrany nie sú úplne hladké, ale vidno tam proste rez. Ale bolo to rovné. Ak sa mi podarí, môžem jeden taký rez odfotiť. Išlo hlavne o to, že som potreboval dlažbu 120x40x2 cm rozrezať po dĺžke na polovice ako krajné. V podstate to vidno trochu v tomto fotoblogu http://www.modrastrecha.sk/blog/chrob... Pozrel som si aj ten stroj, čo to reže, pustili ma tam. Majster mi hovoril, že tie hrubé dlažby museli rezať na 2x - prvá krát urobili vodným lúčom zárez hlboký necelý cm a potom to pustili ešte raz durch. Že keby to pustil naraz, mohla by sa dlažba zlomiť inak, než je treba. Bolo to takéto nejaké veľké hebedo: https://www.cutit.sk/sk/technologie/c... Pri dokončovaní pokládky som potom potreboval upraviť niektoré kraje. Nechcelo sa mi znovu nosiť dlažby do firmy, tak som to urezral obyčajným diamantovým kotúčom priemeru 150 mm. Ale tiež som musel najprv predrezať, lebo na konci sa dlažba zvykla lámať a keď nebola predrezaná, tak sa zlomila mimo čiary. Tým diamantom do ide celkom pekne, len to dlho trvá. Treba rezať pomaly a opatrne. A je z toho plno prachu. Pár rezov som na začiatku pokazil, ale potom to išlo. Netreba žiadne špeciálne diamanty. @sajmoonka Ak ten rez nieje vidno, tak sa môže dlažba kľudne aj lámať. Aj kachličky či obklady sa lámu - predrežú sa a zlomia sa. Ak by ten rez bolo vidno, tak ho treba zabrúsiť alebo celý urezať kotúčom.
Odpovedať
@chrobak7 na tom luci to robili idioti. 2cm sa normalne reze na jeden sup a takmer neuvidis rozdiel medzi originalnou a rezanou hranou (iba zboku).
Odpovedať
@igor256 Neviem prečo si myslíš, že sú to idioti. Ako si môžeš vôbec dovoliť také niečo na niekoho povedať, keď o nich nič nevieš ani ich nepoznáš? Poveal by si im to aj do očí? Či máš väčšie skúsenosti s rezaním s vodným lúčom, ako oni? Ale odfotím to. A potom ti môžem dať jednu takú dlažbu, aby si ju dal odrezať profíkovi. A uvidíme, či ten rez bez začistenia bude rovnaký, ako originál hrana. To moje rezanie je určite kostrbatejšie, ako ten rez vodným lúčom. Ale ten rez je pri stene a takmer ho nevidno, takže mi to nevadí.
Odpovedať
@rkorba pilu mam profi Achilli a kotuc som objednal na jolly hrany, e sice lacny, ale vyskusam ho. https://www.naradie-rubi.sk/c/4/diama...
Odpovedať
@chrobak7 viem ako reza vodny luc, daval som rezat zulu, 2cm v pohode, 3cm uz je trochu kostrbate, 7cm rez na soodku je krivy, 10 cm katastrofa. Tu moju dlazby nezlomis lamackou, skusal som to a zlomila sa inak ako bolo narezane a po dlzke neni sanca, ma 120x60cm.
Odpovedať
@originalx tak potom by ti to malo ist. Kup si i diamantove kotuce na dolestenie.
Odpovedať
@rkorba nemusim kupovat, mam doma vsetky sady lestiacich a brusnych diamantovych kotucov. 🙂 Len dobrusovat sa mi to nechce, koli casu.
Odpovedať
@chrobak7 vystup je nespravny, tym padom s tym asi nevedeli robit. ta tvoja dlazba asi nebude z diamantu. vsak posli kusok. Ak striela (ok, moze sa stat) tak na to je tiez sposob ako predist tomu aby praskla.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Je nejaka rezacka funkcna na gres alebo nie ? Idem klast velkoformat 120 x 30 , hrubka 9,5mm Sokle planujem dat narezat na vodnom luci ale dlazbu by som si rad sam rovno pri ukladani.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jedendvatri:

Je nejaka rezacka funkcna na gres alebo nie ? Ide…
@jedendvatri Ja som veľkoformátový gres 120x40x2 cm rezal diamantovým kotúčom. Najprv som urobil rez asi do 1/3, potom hlbší a na tretí krát som prerezal celú hrúbku. Keď som rezal hneď cez celú hrúbku, tak koniec sa vždy zlomil (koniec myslím tak 1-10 cm od konca).
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

@jedendvatri Ja som veľkoformátový gres 120x40x2 …
@chrobak7 po dlzke si rezal flexou volnou rukou?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jedendvatri:

@chrobak7 po dlzke si rezal flexou volnou rukou?
@jedendvatri a co je na tom také divne,aj môj muž tak robí,že si ceruzkou nakresli a vonku reze flexou,ako rezačka nám vždy ničili dlažbu a už sa nám nechcelo ísť do obchodu kupovať ďalšiu tak to robil tak.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jedendvatri:

@chrobak7 po dlzke si rezal flexou volnou rukou?
@jedendvatri ked som si kladol dlazbu tak som rezal 120x60 po dlzke touto masinkou. https://parkside.6f.sk/2019/08/23/dia...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@jedendvatri ked som si kladol dlazbu tak som rez…
@rkorba teraz si mi dal chrobaka do hlavy , uz som bol rozhodnuty pre makitu 4100 kb
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?